Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

lastik taktırma

Serkan erden

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar merhaba; ford yetkili servislerinde satılan lastiklerin dışında bir marka alırsak yetkili serviste taktırabilirmiyiz acaba? mesala petlas aldım, ama araçta lastik basınç sensörü var.lastiği sökerken sensöre zarar verebilir endişesiyle petlas bayisine güvenmeyip ford yetkili servisinde taktırmak istesem yaparlarmı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Serkan erden said:

arkadaşlar merhaba; ford yetkili servislerinde satılan lastiklerin dışında bir marka alırsak yetkili serviste taktırabilirmiyiz acaba? mesala petlas aldım, ama araçta lastik basınç sensörü var.lastiği sökerken sensöre zarar verebilir endişesiyle petlas bayisine güvenmeyip ford yetkili servisinde taktırmak istesem yaparlarmı?

bu çok basit bir işlem. işlemi yapacak elemana "sensör var kardeş" demek yeterli. 

al ordan lastiği arabaya koy leş gibi kauçuk koksun arabanın için sonra servise git sıra bekle kayıt açtır kapattır para ver... vallahi yazarken yoruldum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim arabayı aldıktan birkaç hafta sonra lastiğim patladı (sensör uyarı vermedi). Benim arkadaş vida girmiş ya la buna dedi. 

Ben de Gülsuyunda Şahsuvaroğlu ford bayiisinin kapanan dükkanın karşısındaki lastikçiye gittim bunlar ford sensörünü biliyordur diye. Gerçekten biliyolardı itina ile hiç dokunmadan çıkardılar değişimi yaptılar. 

Şimdi adamlara bağlı oldum gibi bir şey lastik patlasa onlara giderim. Yazlık kışlık yapmaya onlara gittim. Sensör var dedim. Çırak el sürmedi. Sensör var usta diye ustaya bıraktı :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lastik patladığında mecburen ufak bir yere götürmüştüm kırdılar benim sensörü. Bir tanesi 125 tl. Talep etmekte olmuyor. 10 tl ye lastiği tamir ettiler 135 tl ye geldi bir patlak. O yüzden kışlık değişimini serviste yaptırdım. Dışarıda lastik değişimi 30-40 tl. Servise 60 tl ödedim. Kırarlarsa kendileri değiştirirler. Kafa rahat.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ayni şey benim de başıma geldi. Kışlık lastikleri taktırırken sağ ön sensörü çatlattılar. Hata biraz da bendeydi çünkü sensör olduğunu söylememiştim. Şu an o şekilde kullanıyorum her hangi bir sıkıntı yok ama 1 ay sonra yıllık bakıma götürdüğümde serviste değiştireceğim. Çatlak olarak ne kadar idare eder bilmiyorum çünkü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Çağatay Özsoy said:

şekil itibariyla farklı ama konum aynı. Çıkan parçayı attım ben. resmini çekerdim yoksa.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Konuyla alakası yok yardımcı olursanız sevinirim, 4 adet kış lastigimden sol arka lastik pert oldu, lastiklerim 195.65.15 dir, patlayan sol arka yerine  185.65.15 ikinci el lastik taktım,  bana sıkıntı yaratirmi,  aracın mekanik sürüş vs gibi etkilermi,  en azından kışı çıkaralım dedim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.