Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ford 1.5 tdci Motor Yağı Şikayeti

Önerilen Mesajlar

• 3 ay sonra...

Hatırlarsanız bu konunun başlarında epey tartışmıştık. Kaan 5-30 un doğru olduğunu ve FORD ile mailleşip  kılavuzu değiştireceklerini söylemişti. bugün merak ettim 2018'in kılavuzunu indirip baktım.    Acaba yeni Focus taki 1.5  motora hangi yağ konulacak diye. Kaan demişti ya kılavuzı değiştireceğiz diye  gerçekten değiştirmişler.  yeni Focusta tüm motorlar için  yağ spekleri bildiriliyorken 1.5 ecoblue  motorda hangi yağın kullanılacağını yazmıyor ?

İki kere kontrol ettim. Yağ speç i yazmıyor. Bunu alanlar da tantana etmesin diye çözümü silmekte bulmuşlar zahir ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Berke A. yazdı:

0w-30 WSS M2C950-A şartnamesini sağlayan yağlar aşağıdaki gibi ancak hiçbiri turkiyede yok. 

e99cca3cbc010706fcba1d1bd7112857_L.jpg.af953b82ad66f248cf527e3a38b63aa8.jpgtotal.jpg.69e4cfb6cb9def3a78957fa05206e03a.jpgimages.jpeg.jpg.4b8de2c4a3af69f090c16ea0bf46b051.jpgthumbnail_detail_1542620136898_ctx-1.jpg.d8becca69256297678f38d54342a0b64.jpgMotul_15400_8100_ECO-CLEAN_0W30_1L.png.7f79a83fc312b8c8b55148e5a8803b91.png

images.jpeg

--2 dakika sonra eklendi--

Bu Türkiye'de var. Ben kullanıyorum. Soğuk sabahlardaki vurunutulu çalışma belirgin azaldı. Mayıs 2018 de 117 TL idi Ankara'da sanayide. Genelde Fiat parçacılarında bulunuyor. Şartnameyi karşılıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Motor kaputunda yazıyor çünkü ?

0W-20 yapmışlar.

Haklı olduğumu ; diğer modelleri pek satamayacakları, büyük oranda bu modeli satacakları için bu modelin yağ spec ini özellikle yazmadıklarını böylece "sivri" tüketicilere şikayet imkanı bırakmamaya çalıştıklarını düşündüm ama kontrol için ford.co.uk e baktığımda orada da diğer tüm motorlar için yağ speci varken 1.5 ecoblue için yazılmadığını gördüm. Hakkaten sorun Fordda olabilir mi yavv? 

castrol.com.tr yağ seçicide bize alay eder gibi hala magnatec professional öneriyor ve  o yağı hala getirmiyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Haklı olduğumu ; diğer modelleri pek satamayacakları, büyük oranda bu modeli satacakları için bu modelin yağ spec ini özellikle yazmadıklarını böylece "sivri" tüketicilere şikayet imkanı bırakmamaya çalıştıklarını düşündüm ama kontrol için ford.co.uk e baktığımda orada da diğer tüm motorlar için yağ speci varken 1.5 ecoblue için yazılmadığını gördüm. Hakkaten sorun Fordda olabilir mi yavv? 

castrol.com.tr yağ seçicide bize alay eder gibi hala magnatec professional öneriyor ve  o yağı hala getirmiyor. 

Acaba ilerde kılavuzla uğraşmadan belli şartları sağlamak için anında değişiklik yaparız diye mi? Bilemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Acaba ilerde kılavuzla uğraşmadan belli şartları sağlamak için anında değişiklik yaparız diye mi? Bilemedim.

Yani bu işte bir hinlik var. Diğer tüm versiyonlarda yağ spec i yazıyorken 1.5 ecoblue da yağ speci kaputta yazar diyor. 

Bu da şu anlama gelir o zaman kılavuz hazırlanırken daha hangi yağ kullanılacağına karar verememişlerdir demektir ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

39 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Yani bu işte bir hinlik var. Diğer tüm versiyonlarda yağ spec i yazıyorken 1.5 ecoblue da yağ speci kaputta yazar diyor. 

Bu da şu anlama gelir o zaman kılavuz hazırlanırken daha hangi yağ kullanılacağına karar verememişlerdir demektir ?

Ama güncellendi birkaç kere, bende ilk çıkan da vardı hepsi aynı. 2 hafta sonra sorarım ürüncüye, o öğrenir belki ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
25.01.2019 - 19:45 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Motor kaputunda yazıyor çünkü ?

0W-20 yapmışlar.

Şu ana kadar, kaputta yağ etiketi olan 2 motor varmış.

Birincisi 1.5 EcoBlue, Euro 6.2 emisyonunu sağlayan tüm seçeneklerinde.

İkincisi ise 1.5 TDCI 75 ps, Euro 4.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.