Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bulgaristan'dan araba getirmek

Önerilen Mesajlar

Geçen günlerde bir komşumuz bulgaristan plakalı audi q7 araç getirmiş 2010 model ve tl ye vurduğumuz zaman 60 bin tl ye aldığını söyledi.bulgaristan vatandaşı değil orada şahıs firması açmış ve o şekilde üstüne almış arabayı hiçbir problem olmadığını ve 2 senede bir oraya arabayı götürüp geri getiricekmiş gitmişken satar yeni başka bir araba alır gelirim falan dedi. Bende araştırdım ooyyo.com diye bir site buldum 2.el araba satışı yapan fiyatları görünce şok oldum maseratiler bentleyler ferrariler porscheler mercedes yeni g kasa jipler falan kendimi kaybettim focusumu satsam çok rahat bu arabalardan birini alabiliyorum :) sizce mantıklı mı bilen varsa avantajlarını ve dezavantajlarını anlatabilir mi acaba ? 

Kutay Gülvendik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Devletten vergi kaçırmış oluyorsun esasında :D yani illegal.Hangi yolu kullanırsanız kullanın O ülkenin vatandaşı değilseniz suç.Ayrca şöyle bir şey okudum;

Alıntı

Ucuza bineyim diye Gürcü ve Bulgar plaka araç satın almayın. 
- Yasalarda hiçbir şekilde sizin bir hakkınız bulunmuyor. Bir ihbar doğrultusunda polis aracınızı nerde olursa olsun altınızdan alıp 7.000 TL para cezası kesip savcılık hakkınızda yasal işlem başlatır bilginiz olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 dakika önce, Ömer Demir said:

Devletten vergi kaçırmış oluyorsun esasında :D yani illegal.Hangi yolu kullanırsanız kullanın O ülkenin vatandaşı değilseniz suç.Ayrca şöyle bir şey okudum;

23 dakika önce, Ömer Demir said:
Alıntı

Ucuza bineyim diye Gürcü ve Bulgar plaka araç satın almayın. 
- Yasalarda hiçbir şekilde sizin bir hakkınız bulunmuyor. Bir ihbar doğrultusunda polis aracınızı nerde olursa olsun altınızdan alıp 7.000 TL para cezası kesip savcılık hakkınızda yasal işlem başlatır bilginiz olsun.

çok iyi araştırmak lazım sonuçta Türkiye Cumhuriyet'i vatandaşıyız suç olabilir dediğiniz gibi ama orda şirketim var ve şirketim üzerine aldım şeklinde nasıl olur acaba. komşumla da denk gelemedik hiç tüm detayları ile öğrenemedim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gümrük bakanlığında çalışan bir arkadaşım facebook'ta bir bağlantı paylaşmıştı. yabancı plaka olup Türkiye'de uzun süredir bulunan 10'dan fazla araca el konulduğu yazıyordu. siz de denk gelmiş olabilirsiniz habere. yoksa o güne kadar biz de Gürcistan üzerinden araç mı alsak diye düşünüyorduk :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende suradan takip ediyorum. millet alıyor.firmasıkıntı yok diyor..vekalet değil direksizin üzerinize diyor..

https://www.facebook.com/G%C3%BCrcistan-Araba-Al%C4%B1m-Sat%C4%B1m-131458443853961/?fref=ts

Volkan Alan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iyide başbakan bunu seçim öncesi bir vaad gibi sundu.. "tam 2 yıla çıkarıyoruz diye".. neden yasa dışı olsun anlamadım..bilinmiyor mu ki bundan bizim yerliler daha çok istifade edecek..

şu soruları sormak lazım asıl. burada sigorta, kasko, muayene yaptırıyoruz.. bunlar bulgar arabasında ne olacak. bulgaristan da mı yapılacak bu işlemler, yaptıramazsanız 2 sene sonunda gittiğinizde araba parası kadar cezalarla karşı karşıya kalma riski var mı? burada kaza yapsanız karşı tarafın masrafını kim öder, siz nakit mi, bulgar sigortası mı, yoksa sigorta yaptıramadınız mı?

@Hakan Saraylı

asıl şirketi kim kuracak biliyor musunuz, askerden kaçmak isteyenler.. romanya daki fırıncıda bakacaksın 5 kişi çalışıyor ama fırın sigortalarına baksanız 100 kişi, kim bu 95 kişi, romanya da çalışıyor gözüken 3 sene sonra 2000 euro ya askerlik yapmayacak bizim yerliler..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

biraz araştırdım fakat anladığım kadarıyla şahısımız adına şirket kurup şirket üzerine arabayı alsakta ruhsat sahibi olsakta hiç farketmiyor yılın 185 günü hangi ülkeden alıyorsak arabayı o ülkede bulunmamız gerekiyor. Yani ağız tadı ile gezemedikten sonra neyleyim 60 milyarlık bmw yi mercedesi o yüzden focusa binmeye devam :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30 dakika önce, Kutay Gülvendik said:

biraz araştırdım fakat anladığım kadarıyla şahısımız adına şirket kurup şirket üzerine arabayı alsakta ruhsat sahibi olsakta hiç farketmiyor yılın 185 günü hangi ülkeden alıyorsak arabayı o ülkede bulunmamız gerekiyor. Yani ağız tadı ile gezemedikten sonra neyleyim 60 milyarlık bmw yi mercedesi o yüzden focusa binmeye devam :) 

aynen  o şekilde 6 ay şartı aranıyor, benim kuzenimin eşi türk olmasına rağmen uzun yıllardır gürcistanda çalışıyor ve gürcü vatandaşı oldu. şu anda artvin kemalpaşada oturuyor hergün gürcistana gidip geri geliyor. kendi üzerine bir adet gürcü plaka araç var ama bizler alamıyoruz daha doğrusu almamızı önermiyor 6 ay içerisinde giriş çıkış yapma zorunluluğu var. hadi yakın yer gidip geliriz diyoruz ama türkiyede araç her an bağlanabilir keza bağlanan tanıdıklara rastladık bu konudaki detayı çok iyi bilmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, teoman soydaş said:

aynen  o şekilde 6 ay şartı aranıyor, benim kuzenimin eşi türk olmasına rağmen uzun yıllardır gürcistanda çalışıyor ve gürcü vatandaşı oldu. şu anda artvin kemalpaşada oturuyor hergün gürcistana gidip geri geliyor. kendi üzerine bir adet gürcü plaka araç var ama bizler alamıyoruz daha doğrusu almamızı önermiyor 6 ay içerisinde giriş çıkış yapma zorunluluğu var. hadi yakın yer gidip geliriz diyoruz ama türkiyede araç her an bağlanabilir keza bağlanan tanıdıklara rastladık bu konudaki detayı çok iyi bilmiyorum.

çok sıkıntılı gerçekten pirince giderken evdeki bulgurdan olmıyalım gerçekten o riski almaya değmez bide düşünüyorum bu kadar kolay olsaydı zaten Türkiye'de yabancı plaka arabadan geçilmezdi sadece tek akıllı ben değilimdir heralde :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31 dakika önce, teoman soydaş said:

O alti ay lik sure iki seneye uzatilmadi mi yahu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 ay benim de bildiğim kadarıyla iki seneye uzatıldı. Detayı öğrenilirse gayet mantıklı bir iş de geçen gün bir yerde balkanlarda da km ile oynama ve benzeri olayların sık olduğunu duyunca tereddüte düşmüştüm.

O değil de o facebook sayfasındaki ilanlar baya başarılı, 48 milyara c300, 82'ye 2011 530d filan, insanın aklı gidiyor valla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.