Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Yakup Çağatay

2017 Ford Fusion Sport Resmi Olarak Tanıtıldı (Makyajlı Mondeo)

Önerilen Mesajlar

23 dakika önce, Cenk Demirel yazdı:

Gerçekten çok ilginç.

Bir kaç ay evvel benzer bir konu sohbet ortamında geçtiğinde internetten araçların kataloglarını pdf formatında indirip karşılaştırma yaptığımızda vw araçları için ağırlık değerleri tablosunun alt kısmında * ile dipnot düşülmüştü sürücü dahil değildir diye.

Ya mevzuatı yenilediler ya da internette ki kataloğu güncellediler. Aynı ibareye güncel katalogda gerçekten de gözükmüyor.

Bilgiler için tekrar teşekkürler.

Olabilir arada değişiklikler yapılıyor ki olması gereken de bu zaten, yukarda SEAT için bu sebeple cambaz dedim. Düz yoldan yürümek yerine telden yürüyor yine gittiği yere gidiyor sorun yok ama insanlar yanılabiliyor ne kadar önemli veya önemsiz olsa da.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Guest Cenk Demirel
21 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Olabilir arada değişiklikler yapılıyor ki olması gereken de bu zaten, yukarda SEAT için bu sebeple cambaz dedim. Düz yoldan yürümek yerine telden yürüyor yine gittiği yere gidiyor sorun yok ama insanlar yanılabiliyor ne kadar önemli veya önemsiz olsa da.

Haklısınız. Şu boş ağırlık kısmının altına nelerin dahil olup olmadığını adam akıllı yazsalar, daha sağlıklı bilgi edineceğiz de işte bir öyle yazıyorlar bir böyle. Çünkü bazı tüketiciler, satın alacağı araçların performans ve yakıt tüketimi gibi konularında katalog üzerinde yazan ağırlık değerlerini kıyaslayarak da kendilerine yetip yetmeyeceği konusunda değerlendirmede bulunabiliyorlar.

Doğru bilgiler için tekrar teşekkürler.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sorun Türkiye'de bu konuda benim bildiğim kadarı ile bir standart olmaması.

AB gibi TR'de ithalatçılar/üreticiler aynı standartı kullanmaya zorlanırsa eşdeğer verilere sahip oluruz.

Dikkatli araştırılır ve incelenirse çoğu markanın bir yerlerde hangi standartta belirttiğini bulmak da mümkün. 

Tabii bu arada donanım paketlerinin de temel ağırlığı değiştireceğini unutmamak lazım.

Seat için ben yine de cambazlık tabirini uygun görmüyorum, çünkü hangi standartta verdiği açık ve net bir şekilde yazmış. 

Neyse konuu dışına çıktık. 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Şimdi, Bekir B. yazdı:

Bu arada bildiğim kadarı ile Yakup dahil :) forumdan tanıdığım hiç bir sürücü kğ olarak 75 kğ yaklaşan yok :)

yok yok bazı arkadaşlar 75 Kg bile yaklaşamıyorlar onları da benim gibi kişiler tamamlıyor.(116 Kg.)

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
8 dakika önce, Bekir B. yazdı:

Bu arada bildiğim kadarı ile Yakup dahil :) forumdan tanıdığım hiç bir sürücü kğ olarak 75 kğ yaklaşan yok :)

bi 98 yazalım oraya :D en son üniversite 1.sınıfta 75 civarıydım

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
1 saat önce, Ozan Kar yazdı:

Amerika'da Fusion Avrupa'da mondeo. Bazı farklar var tabi ki.

bence çok fazla fark var amerika versiyon 10 numaraymış

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
5 saat önce, okan ali yazdı:

bence çok fazla fark var amerika versiyon 10 numaraymış

makyajlısı çünkü o. uzaktan çalıştırma vs yine gelmez tabi.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer İçerikler

• Yazan: Korhan Balcı
      merhaba arkadaşlar 2006 model yarı otomatik ford focus ghia hatcback kullanıyorum. sorunum şu aracı normal çalıştırıyorum araç Pde görünüyor vites geçişi yaparken takılma zorlama olmuyor ama P den  N R D  herhangi birine alırken ekranda çıkmıyor  sadece P ye aldıgım zaman ekranda görünüyor, dolayısıyla aracı hareket ettiremiyorum sorunu yaşayan arkadaşlar yada problemin ne oldugunu çözen varsa yardım bekliyorum tesekkürler
    • Yazan: Yakup Çağatay
      Mach 1 ismiyle anılan bir elektrikli performans modeli çıkartacakmış Ford, öyle dediler dün.
      Güncelleme: Yeni Focus platformu üzerinde inşa edilecek model yani C sınıfı elektrikli SUV geliyor, tasarım olarak Mustang çizgileri yer alacak.  Önden çekişli olacak belki 4 çeker opsiyonu da olabilir yani RWD değil. 

Yüksek performanslı bataryalı/elektrikli SUV - 2020

• Yazan: Yıldırım Başaran
      Uzun süredir aklımda olan ve sonunda vakit bulup yaptığım USB şarj bölümü ve sinyalli gündüz ledlerim...

--0 dakika sonra eklendi--

--3 dakika sonra eklendi-- Bagaj fitili için servis ve internetten bulduğum fiyatlardan sonra küçük bir sanayi araştırması ile aldığım orijinalden farksız fitil..

--7 dakika sonra eklendi-- Karanlıkta araç içine düşen şeyleri görebilmek için yaptığım aydınlatma :)

• Yazan: Cem G.
      Ford, 2018 CV (Commercial Vehicle) ticari araç şovunda yeni Fiesta Sport Van modelini de tanıttı. Daha önce böyle bir niyetinin olmadığına dair demeçler vermesine karşın müşterilerinin sesini dinlediğini ifade ediyor Ford. Motorlar 1.0 eb 125 ps, 1.5 tdci 120 ps dizel. 1000 m3 kargo hacmi ve 500 kilo kargo taşıma kapasitesine sahip. Araç genel olarak St-line karoserinden ilham almış gibi görünüyor. Ticariye ait bir kaç yeni özellik de haliyle bulunuyor kargo alanında. Eski modifiyeli tek kapılılar geldi aklıma.  

• Yazan: Emre Turgaylı
      Herkese Merhabalar, foruma yeni katıldım. Benim sorum Ford Focus 2.5'ta ESP üzerine. Mevcut aracımı satıp toplamda 45-50 bin tl arası bir bütçe ile 1.6 tdci dizel manuel hb bir Ford Focus almayı düşünüyorum. (2010-2011 model) Ancak bu araçlarda ESP çok nadir bulunuyormuş. Aracı sıfır alırken güvenlik paketi ile alıp bir iki ay beklemek gerektiğinden ilanlarda ESP'li Focus pek bulunmuyor. Bu araçlarda ESP'li bulmak çok zor mu gerçekten? Aynı şekilde Fiesta'larda da nadir olarak bulunuyor? Aracı görmeye gitmeden anlamanın bir yolu var mıdır?

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.