Welcome to Focus Club Tr | Otomobil Severlerin Adresi

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Yakup Çağatay

2017 Ford Fusion Sport Resmi Olarak Tanıtıldı (Makyajlı Mondeo)

Bu konuda 80 ileti var

bilader yılbaşından sonra mondeo style 1.6 dizel 115 bg mondeo yu sync 3 le teslim alıyor.

araba teslime hazır, çalıştırılıp bakıldı

2 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir fusion yakaladım yolda oda ecoboost motordu stopları garip farda kenarda amerikan park vardı bide anteni vardı

72b473a687e9afa08f91330b4b6cd87f.jpg

90c8e8588ff095c6385fa3261f9e47de.jpg

f5254a9255ec6ab1bbb03d7da82c265f.jpg

497654239f732c1f1e1f01dc6412c5ee.jpg

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
8 saat önce, Serdar yaman yazdı:
Bir fusion yakaladım yolda oda ecoboost motordu stopları garip farda kenarda amerikan park vardı bide anteni vardı

497654239f732c1f1e1f01dc6412c5ee.jpg

Plaka nere ırakmı :)

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
4 dakika önce, Haydar*Ocal yazdı:

Mondeo önce hafiflemeli...fordun tüm modelleri hafiflemeli

Bunlar da yeni nesillerde olur, makyajla olmaz :yeah: 

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer Konular

• Yazan: Yakup Çağatay
      Ford bu video ile resmen ilk duyurusunu yapmış oldu. Detaylı bilgileri geldikçe bu mesaj tamamlanacaktır  

Tüm detayları burada: https://anasayfa.focusclubtr.com/2017-makyajli-mustang-tanitildi-2018de-turkiyede/

• Yazan: Muhammed E.
      Merhaba. Bir yakınıma 2015 Ford Focus alacağız satıcıyla anlaştık ama araç 2015 Kasım ayında ruhsatı almış ve 4000km de ama hiç serviste periyodik bakım Görmemiş. ilk 15000 kilometre veya bir yıl içerisinde periyodik bakıma girmesi gerektiğinden Garanti sorun olur mu olmaz mı? Çok kafamız karıştı. Bulunduğum yerdeki Ford Servisine sordum geriye dönük bakıkır, ola ki de bir sorun olursa garanti dışı kalabilir dediğinden biz de almaktan vazgeçtik. Sizce sıkıntı olur mu ne yapmak gerekir? Yaklaşık 2 ay önce yapılması gereken bakımı yapılmamış. Kullanılmasa da yağ sıkıntı verir mi? Satıcı bir şey olmaz diyor ama servis garanti bozulur deyince kafa karıştı. 
    • Yazan: Kaan Yagizer
      ... malum herkes özellikle reklam ve tanıtımlar konusunda sıradanlık duvarının üzerinden aşmaya çalışıyor. Ford Edge için kısa bir macera filmi çekmiş, bence sürükleyici de olmuş. Bakalım siz beğenecek misiniz?

• Yazan: Yakup Çağatay
      Ford 2020 yılında, Kuzey Amerika için hybrid Mustang üreteceğini duyurdu.

Ford, F-150 Hybrid, Mustang Hybrid ve Transit Custom plug-in hybrid gibi önümüzdeki beş yıl içinde gelecek olan 13 yeni global elektrikli araçtan yedi tanesini doğruladı.
      Ford,en az 480 km'lik (tahmini) bir elektrikli SUV ve iki yeni elektrikli polis aracını piyasaya sürdü.

Flat Rock fabrikasında üretilecek ve Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'da satılacak; 2020 yılına kadar tamamen elektrikli küçük SUV üretilecek yine en az 480 km menzili olacak. -Muhtemelen EcoSport'un yenisi içindir.-

Hybrid Mustang ise V8 gücünde olacak. -Önce sadece Kuzey Amerika için-
      Transit Custom plug-in hybrid ise 2019 yılında sunulmuş olacak. (Avrupa)

Kablosuz Şarj

Mustang ve F-150 için planlanan;
      Hybrid: İçten yanmalı motor + ufak pil ve ufak elektrikli motor; motor tepki süresini iyileştirir ve düşük devirde tork eksikliğini yok eder. (prius hybrid, CH-R hybrid) (Kendi kendini şarj eder trafikte çok yakmaz  )

Transit Custom için planlanan;
      Plug-In Hybrid: Hybrid'e ek şarj edilebiliyor. Pili ve elek. motoru daha büyük. (bmw i8)

Küçük SUV için planlanan;
      Elektrikli: Adı üzerinde sadece elektrik.  (bmw i3)
    • Yazan: Muhammed E.
      2016 Focus'um için Çin'den Aliexpress üzerinden verdiğim gündüz ledi geldikten sonra yaptıracak yer bulamayınca kendim yaptım ve alacak olanlar için faydalı olur ümidiyle sizlerle de paylaşayım.

Öncelikle gündüz led'lerini şu linkten pazarlıkla 80 dolara (yaklaşık 300TL) aldım. Bu arada benim aldığım ürün gündüz BEYAZ, gece MAVİ yanıyor. ( https://tr.aliexpress.com/item/Gloss-Model-12v-LED-Auto-Car-DRL-daytime-running-lights-Bumper-Front-Fog-lamp-with-dimming/32505538798.html?detailNewVersion=&categoryId=200000226 )

Gerekli Malzemeler:
      - Gündüz LED
      - Düz tornavida
      - 12-13 (sanırım) anahtar veya ingiliz anahtarı
      - Elektrik bandı

NOT: Başka hiçbir kablo vs gerekmiyor, gönderilen ürün tamı tamına uyuyor

1. Öncelikle aracımızdaki eski sis farının çerçevesini söküyoruz. Yeni ledli çerçeveleri kablolar aradaki boşluktan içeri girecek şekilde takıyoruz

2. Farları sökmemiz gerekiyor, aslında sağdakinin sökmek de yeterli de sökmesi kolay, alttan kabloyu almamız daha kolay olduğundan ikisini de sökün. Bunun için Yakup beyin Youtube'da paylaşmış olduğu videoyu izleyebilirsiniz.

3. Soldaki (akü tarafındaki) farı çıkardıktan sonra far soketindeki 12 numaralı kablonun biraz gerisinden dışını soyup LED lere giden kablonun birinde mavi kablo var headlight yazan onu oraya bağlıyoruz.

4- LED'in kontrol cihazından toplamda 4 kablo + 2 ledlere kablo gidiyor. Bunlar GÜÇ+(Battery+) / TOPRAKLAMA (Ground) / ACC FUSE / Far (Headlight) şeklinde ve ingilizce olarak üzerine kağıt yazıp göndermişler zaten.

5- Motor kısmındaki sigorta kutusunu açıyoruz ve aşağıdaki resimdeki gibi 3 kabloyu oraya bağlayacağız. Sigortanın resmini de ekledim yeterince anlaşılır sanırım.

6- Sigortanın içine 2 kablo girecek, sigortayı tutan vidayı gevşetip oraya da topraklamayı sabitliyoruz.

7- Modülü sigorta kutusunun yanına sıkıştırdım ve ledlerin kablo bağlantılarını da tamamlayınca farları yerine takabilirsiniz. İşte bu kadar kolay

Birkaç örnek foto (Gece modunda yani far açıkken mavi renkte yanıyor, onu da çekince eklerim)

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.