Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 2 Bakım Periyotları

Önerilen Mesajlar

• 2 ay sonra...
  • 4 ay sonra...
4 dakika önce, Aydın K. yazdı:

1.6 TDCI Focus 2010 yeni aldım. Aracıma filtre bakımı yaptırcam. Önerilen motor yağı nedir acaba ? Periyodik bakım km 15.000 süre 1 yıl mı ?

Evet bakım süreleri o şekilde.

Yağ konusunda bilgiler burada: http://www.focusclubtr.com/topic/781-ford-motor-yağları-ve-tavsiyesi-listesi-focus-1-focus-2-focus-3/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 2 Bakım Periyotları olarak değiştirdi
  • 7 ay sonra...

Yeni konuya gerek yok sanırım focus 2.5 alalı 3 yıl fln oldu sadece yağ değişimlerini yıl doldugu için  8-9 bin civarı değiştirdik hiç aksatmadık en son bakımında mazot filtresinide değiştirdik 100 binde aldık 128binde şuan araç babamda sanayide tanıdık var diye sanayi harici bir yere götürmedi. Ustadada sorun olursa bakarız mantıgı var bu yaşta bu kmde yapılması gereken bakımlar kontroller nelerdir acaba? Ben aracın vites geçişlerinden ve gidişinden hoşnut değilim 6-7 aydır 2200 devir civarı araç bagırıyor birşey zorluyor gibi sanki,yakıt tüketimi normal araba gram duman atmıyor sogukken gazı diplesek yine duman atmıyor ama birşey aracın gidişini engelliyor neyden kaynaklı anlam veremiyorum özellikle araç ısındıktan sonra 50-100km+ civarı yol yaptıktan sonra ışıklarda kalkışlar fln çok hantallaşıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 saat önce, ismail orçan yazdı:

Yeni konuya gerek yok sanırım focus 2.5 alalı 3 yıl fln oldu sadece yağ değişimlerini yıl doldugu için  8-9 bin civarı değiştirdik hiç aksatmadık en son bakımında mazot filtresinide değiştirdik 100 binde aldık 128binde şuan araç babamda sanayide tanıdık var diye sanayi harici bir yere götürmedi. Ustadada sorun olursa bakarız mantıgı var bu yaşta bu kmde yapılması gereken bakımlar kontroller nelerdir acaba? Ben aracın vites geçişlerinden ve gidişinden hoşnut değilim 6-7 aydır 2200 devir civarı araç bagırıyor birşey zorluyor gibi sanki,yakıt tüketimi normal araba gram duman atmıyor sogukken gazı diplesek yine duman atmıyor ama birşey aracın gidişini engelliyor neyden kaynaklı anlam veremiyorum özellikle araç ısındıktan sonra 50-100km+ civarı yol yaptıktan sonra ışıklarda kalkışlar fln çok hantallaşıyor. 

Triger değişim zamanına gelinceye kadar bakım periyodunda ek bir parça yok :yeah:  Diğer şeyler arızayı gösterir ancak, bakımla geçecek şeyler değil gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.