Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Serme zincir mi? takmatik mi ?

Kerem Bozdoğan

Önerilen Mesajlar

• 4 hafta sonra...

Şöyle bir şey gördüm, takması kolay, bagajda bulundurması kolay, bu yaşıma kadar zincir takmadım, takacak kadar zorlu koşullarda araç sürmedim fakat bagajda birkaç poşet bulundurmayı tercih ederim.

Poşette 10 adet şeklinde satılıyor, gittigidiyor da bulduğum en uygun fiyat 15,90 TL. belki dış kaynaklı sitelerden daha uygun fiyata bulunur "kar zinciri plastik kelepçe" diye arayabilirsiniz.

12642423_1014471295242881_2094407269460812552521_1014471288576215_73051455414788

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Hakan Saraylı said:

Şöyle bir şey gördüm, takması kolay, bagajda bulundurması kolay, bu yaşıma kadar zincir takmadım, takacak kadar zorlu koşullarda araç sürmedim fakat bagajda birkaç poşet bulundurmayı tercih ederim.

Poşette 10 adet şeklinde satılıyor, gittigidiyor da bulduğum en uygun fiyat 15,90 TL. belki dış kaynaklı sitelerden daha uygun fiyata bulunur "kar zinciri plastik kelepçe" diye arayabilirsiniz.

Bende var abi bagaja attım 20 tane. Malzeme olarak sert plastik kullanılmış. Tek kullanımlık ürün. Lazım olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...

Konuyu canlandırıyorum ama çok sert bir kış geçiriyoruz. Kış lastikleri hikaye oldu

Zincir mecbur.Sanayide bir arkadaşa sordum 

Serme tip varmış. Yıldız marka.En iyisi eski tip olan bu artık üretilmiyor vs dedi

Fiyat 250 

Pek cazip gelmedi

Önerilerinizi bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Kaan Yagizer yazdı:

kar lastiğinin yetmediği durumda en iyisi palet takmak.

zincirleri gevşedikleri zaman (...sık sık durup germezseniz gevşeme kaçınılmaz) aracın kaportasına ve sensörler kablolarına (ABS) verdikleri zarardan dolayı tavsiye etmem.

Abi serme zincirler gevşeme açısından daha garanti deniliyor.Paletlerin fiyatı çok fazla.ucuz olanlar da dayanıksız  çözüm değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi serme zincirler gevşeme açısından daha garanti deniliyor.Paletlerin fiyatı çok fazla.ucuz olanlar da dayanıksız  çözüm değil. 

Toka kısımlarını sağlamlaştır gayette yeterli olur. Ben aldım bundan.

http://urun.n11.com/lastik-zinciri/arac-oto-8-adet-celik-kar-zinciri-arac-paleti-lastik-kelepcesi-P149947715
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, hüseyin ipek yazdı:

Paletlerin fiyatı çok fazla.ucuz olanlar da dayanıksız  çözüm değil. 

... ucuz! al demedim zaten.  

bkn.lastikçiler taş mı yesin?

Ama gevşeyen zincir çamurluk ağzını tıraş edince iş daha mı ucuza hallolacak?

...buzlu yolda frene bastığında zincirin kestiği sensör kablosu yüzünden devreye girmeyen ABS senin kayıp bariyere patlatmana engel olmayınca gönüller daha mı rahat edecek?

bkn.kaportacı taş mı yiyecek?

...kasko'yu devreye soksan aracında tramer kaydı oluşacak, ikinci el'de satarken kuZu'nun fiyatını düşürecekler ... aradaki farkı zincirci mi karşılayacak?

bkn.galerici taş mı yesin?

Sonuç : mal sizin, para sizin, zevk sizin ... sen bilin ağam!

bkn. uyarı yapıp gerisine karışmayan adam. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Serme zincir mi? takmatik mi ? olarak değiştirdi
16 saat önce, Kaan Yagizer yazdı:

kar lastiğinin yetmediği durumda en iyisi palet takmak.

zincirleri gevşedikleri zaman (...sık sık durup germezseniz gevşeme kaçınılmaz) aracın kaportasına ve sensörler kablolarına (ABS) verdikleri zarardan dolayı tavsiye etmem.

--1 dakika sonra eklendi--

Anlıyorum Kaan abi 

Kısaca kuzu karlı buzlu zamanlarda uyuyacak :)

--4 dakika sonra eklendi--
16 saat önce, Doğan Kurban yazdı:

Toka kısımlarını sağlamlaştır gayette yeterli olur. Ben aldım bundan.

http://urun.n11.com/lastik-zinciri/arac-oto-8-adet-celik-kar-zinciri-arac-paleti-lastik-kelepcesi-P149947715

Teşekkürler Doğan Bey 

Zincire alternatif olabilir

Araştıracam bunu da 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Cem Boneval yazdı:

Hangi durumda yetmedi kış lastiği ben de onu merak ettim. 

Eskiden insanlar tek tip lastik alıp kar buz görünce zincir mi takıyordu? Ankara'nın Dikmen'inde yaşayan ben hiç zincir kullanmadım. Acaba sarp dağ yollarında falan mı kullanıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biz uludağa çıkarken çivili lastiği olmayanlara zorunluydu. Küçük yerlerde de köy yolları tamamen karsız kalacak kadar sık kullanılmadığı ve açılmadığı için kullanıyordu diye hatırlıyorum da kışın nadir gittiğimizden şu an durum nasıl bilemiyorum.

Zincirin en büyük artısı, özellikle tecrübesiz sürücülerde, patinaja kalıp saplanmaların önüne kısmen veya tamamen geçebiliyor diye biliyorum ben.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.