Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Ford Mondeo Station Wagon - 2015 Türkiye

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Station Wagon Mondeo = Olması gereken Mondeo.

Biraz olumsuz eleştiri ile başlayalım:

- SW Mondeo almak istiyorum, hangi motor ve model ile alabilirim? 

- Sadece 1.5 Ecoboost Otomatik ve Titanium (+ opsiyonlar) donanım.

- Neden?

:içelim:

- Hadi ya :(  HB almak istersem seçeneklerim nelerdir?

- Aynı.

- Peki, teşekkürler.

Bugün tesadüfen karşılaştık yavruyla. Biraz daha detaya inelim.

Led farlı gelmiş. Bunları biliyoruz artık

DSC_0200.thumb.JPG.6b6deb56d7c8721ab646b

Sedan ve HB kardeşlerinden bir farkı, stoplar içinde yer alan tek tek konumlandırılmış led ampüller.

DSC_0199.thumb.JPG.d1392a9970ecb126a5cf7

Yanar durumda.

DSC_0201.thumb.JPG.0c2aad8aaa3338685f728

Detaya girmeden önce heybetini görelim :)

DSC_0220.thumb.JPG.645cc8b7b3ed79666ef3b

Bir diğer fark tabiki bagaj kapağı

Çok fazla yüksekte değil, HB'den az.

Boyum 1.82, sonuç bu şekilde.

Kapağın altına girebilecek boy ise 1.85 civarı yani biraz daha uzunlar kafayı eğmek zorunda kalabilir ki zaten eşya yerleştirme sırasında eğilmek lazım :D Pek problem yok diyebiliriz.

DSC_0222.thumb.JPG.e2d0cc46b54b715c1012aDSC_0223.thumb.JPG.ada6b6121d3b5338a3d5b

Kapak üzerinde yer alan yansıtıcı ve perde. 

DSC_0227.thumb.JPG.bdde38b6e3659e5977cf7DSC_0224.thumb.JPG.fedf60f336685fca066a3

Bagaja bakalım, 215 tabanlı (tam!) yedek lastik bulunuyor.

Yine bana göre gereksiz bir seçim, mini boy lastik kafidir hatta tamir kiti bile uygun. Güzelim bagajı küçültüyor ve estetiğini bozuyor. 

Taban kısmı biraz aşağıda kalacakken neredeyse taşmış durumda. 

DSC_0230.thumb.JPG.50198866378a042523afbDSC_0228.thumb.JPG.4fb87e945a5bb7be37c4a

Görünen halı sadece halı değil sert sunta vb malzemenin kaplanmış hali. İki parça şeklinde katlanıyor ve oldukça kaliteli hissiyatı var.

Bir farkı ise tutamaç bölümü, sedan kardeşinden ciddi şekilde kaliteli ve mantıklı tasarıma sahip.

DSC_0231.thumb.JPG.56740ac4e4f49d4d9326e

Sedan ve HB kardeşlerinde bulunmayan yalıtım halısı.

Diğer karoserlerde malum sesleri koltuk yardımı ile kesebiliyorsunuz ama burada o şans yok. Ford es geçmemiş bu bölümü kaplamış. Alkış alkış alkış :D 

Diğerleri üvey evlat canım belli :zha: 

DSC_0233.thumb.JPG.c822635b1509b83814e09

Son fark ise metal tavan rayları. Plastik değil gerçek metal :D 

DSC_0236.thumb.JPG.ac614fc114d0dfdedcf2dDSC_0237.thumb.JPG.8366bb042977a768ed784

Yukarda bahsettiğim farklar

5681a96160ca1_mondeobagaj.thumb.jpg.1ebe

DSC_0246.thumb.JPG.81f3465cb17401a9faa73

Sedan ile yanyana.

DSC_0247.thumb.JPG.e2801e4f4fdc256849f25DSC_0242.thumb.JPG.3edf16bcc3b87d0bd9d7aDSC_0240.thumb.JPG.a5a69616a6c045a611acdDSC_0235.thumb.JPG.ed8677eac85be7a56fd38

Led'lere bakarken unutmayalım, arka baş mesafesi tahmin ettiğiniz üzere sorunsuz :yeah: 

Meraklılarına bonus: Focus vs Golf - Passat vs Mondeo / Bagaj Kapasiteleri Ölçümü

http://www.focusclubtr.com/topic/10297-focus-vs-golf-passat-vs-mondeo-bagaj-kapasiteleri-ölçümü/#comment-313085

Görüşmek Üzere

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nedense ilk kez bir sedan, station wagon'dan daha şık durdu gözümde... Ayrıca tam boy yedek lastik her ne kadar çağ dışı olsa da; tam boy bir lastiğin arkada benim emrime amade olması bünyemi rahatlatsa da, bu araca olmamış çok tümsek kalmış; kısa zamanda değişir. Ön farları beğendim; stoplara nedense ısınamadım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Onur Sezgin said:

Yazın mondeo test sürüşüne gittiğimizde katalogta sw için spor çift egzoslu bir model vardı.. Hatta satış danışmanıda buna dikkat çekmişti ama öyle gelmemiş sanırım...

2.0 motorlar ile geliyor çift egzoz. Tüm karoserde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

her zamanki gibi eksik ve "fail" durumları var... bagaj olayı saçma sapan! bu heybette bir arabada kuyu gibi bir bagaj beklerken neredeyse elindekileri bir basamak yukarı koymak durumundasın...

ancak bunların dışında tavan rayı, stoplar (çok beğendim, çok geç kalmış olsalar da bu dizayn için) ve tabiki aracın genel heybeti çok güzel...

ama yine motor/şanzıman dayatması inat edip alınmayacak türden! 

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İç mekanda geniş açılı çekimlerde aracın güzelliği pek ortaya çıkmıyor.

O yüzden liftback ile karşılaştırmalı ekleme yaptım aşağıda.

Salt bagaj hacmi açısından bakılırsa ekstra tavan yüksekliğine ihtiyaç varsa gerekli kuşkusuz.

Estetik olarak da hiç fena değil, ben yeğlerim mesela sedan ve lfitbacke...

Ancak D sütununda camın bitiş açısı ile arka kapağın iniş açısı uymuyor ve göze batıyor, kapak biraz daha yatık gelse çıok daha dinamik görünürdü.

Ford-Mondeo_Wagon_23.jpg.b9d9bc368e0278d

Ford-Mondeo_Wagon_24.jpg.4eeadd4bf962263

Tam ebad lastik kesinlikle yanlış karar. İnce stepne bagajı hem işlevsel hem de görsel olarak olumlu etkiliyor.

Ford-Mondeo_Wagon_2015_47.jpg.145bcbac71

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzel olmuş. Bagaj olayında arkadaşların yorumlarına katılıyorum. Çok daha geniş olmalı idi bence de. Arka tasarım bence güzel olmuş. Tek eksiği çift egzost çıkışı. O da olsa tam bir sports tourer olurdu diyebilirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sönük hali ile ledli stoplar daha iyi duruyor, yanınca tek tek yanan iri sarı  ledler kırmızının üstünde çokta güzel olmamış

bence eski hali daha güzeldi.

genel kullanıcı kitlesine bakarsan ince stepneyi anlatamazsın. Büyük çoğunluk derki, Ford masraftan kaçmış, uyduruk stepne koymuş, bilmezki sebebini, yararını.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arka stopları daha güzel yapabilirlermiş. Nedense Ford stop lambalarına pek önem vermiyor. Volkswagen bu konuda bence başarılı tasarımlar yapıyor. Bagaj yüklemesi yukarıya çıkıntı yapması tuhaf durmuş. Yinede tasarım olarak dış hatları güzel bir araba. Ben tercihimi HB olarak kullanırdım. SW araba alacağıma SUV tarzı bir araç tercih ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Soner Perk said:

genel kullanıcı kitlesine bakarsan ince stepneyi anlatamazsın. Büyük çoğunluk derki, Ford masraftan kaçmış, uyduruk stepne koymuş, bilmezki sebebini, yararını.

bu gerçekten çok doğru. iyi tespit.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hep kızıyorduk ya neden led stop yok diye Focus sedanlarda. Valla billa artık kızmıycam. Eğer böyle led stop olacaksa inanın istemem.Param olsa şu arabayı almamak için tek nedenim o stoplar olurdu. Ford abi bak inan o stopları dizayn eden vatandaş senin iyiliğini düşünmüyor. Yav çinliler bile daha güzel yapıyorlar.

( Kimse kızmasın zevkler ve renkler olayı bu )

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben çok beğendim yahu...

ama fotoları incelerken bu ön ızgara dizaynına fiesta dan o kadar çok alışmışız ki ve her ford da sağolsun aynı dizayn olduğundan artık "bögh" gelmiş yani... 

focus=tombul fiesta

mondeo=obez fiesta

cmax=güreşçi fiesta

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.