Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

c max 5,3 inç renkli ekran uygulaması

Serdar Ordahan

Soru

Mrb arkadaşlar ilk defa buraya yaziyorum inşallah dogru yere yaziyorumdur yani bir hatam olmuşsa simdiden özür diliyorum.2011 tit x paket yeni kasa dizel c max sahibiyim malumunuz bizim arabalar sony ile gelmedi.Bu zamana kadar aracin km göstergesi tekno paketlerdekilerden  yaptım.Teyp panelini sony ile degistirdim son olarak da sıra küçücük (3,2 inç) renksiz olan teyp ekranina geldi.Büyük renkli geri görüş eklenebilen 5,3 inç renkli ekran taktim ama bu seferde sadece park sensörü uyari verdiginde ekranda beliren ve yanıp sönen arac sekli çıkmamaya başladı.Sesle ikaz calisiyor ama bu görüntü çıkmamaya başladı.Uyum sorunu ise diğer görüntülemelerde sorun yok sizce ne olabilir?

Serdar Ordahan tarafından düzenlendi
yazim hatasi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
2 saat önce, Ozan Kar said:

daha önce denediğimde işe yaramadı ama sağı solu belli olmuyor.

Ozan burada anladığım kadarıyla USB, bluetooth vs çalışıyor. Sadece park sensörünün görüntüsü gelmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Evet geri kalan hersey sorunsuz sadece park sensörü görüntüsü gelmiyor Murat Bey.Uzun zamandır takip ediyorum siz ve Gürkan Bey arabaya bir hayli ekleme yapmışsınız benim bu ekranın varligindan yeni haberim oldu.Düşündüm bunlar yapilabiliyorsa bu araçlara eminim yeni c max lardaki 8 inç dokunmatik ekranlar bile takilip calistirilabilir.Yarin servise gidip ekrani tanitmalarini isteyeceğim.Genis ekranli km göstergesinde böyle bir işlem yapmadim ve sorunsuz calisiyor.

Serdar Ordahan tarafından düzenlendi
yazim hatasi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
26 dakika önce, Serdar Ordahan said:

Ara yüz modülü arıza veriyormuş renkli ekrana uyumlu değilmiş serviste bana söylenen yani ya eski göstergeyi takıcam tekrar ya da o özellik eksik olarak kullanmaya devam

Serdar merhaba,

2011 model olduğu için mi diyeceğim ama olmamalı diye düşünüyorum.

Servislerde bu konularla ilgili çok anlaşamadığımız konu oldu, baştan savma da olabilir.(umarım değildir)

Yine de Elm ve Foccuss programı ile bir deneseniz diyorum ben ve topu @Murat Kavuk ve @Ozan Kar a paslıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Serdar Ordahan said:

Ara yüz modülü arıza veriyormuş renkli ekrana uyumlu değilmiş serviste bana söylenen yani ya eski göstergeyi takıcam tekrar ya da o özellik eksik olarak kullanmaya devam

Arayüz modülü derken neyi kastediyorlar acaba.. Uyumlu olmayan modülden emin olabilirsek, alternatiflerin fiyatını kontrol edelim.

Yeni ekranı kodlayıp, program attılar mı araca? 

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

park sensörünün arayüz modülü renkli ekranı desteklemiyormuş yeni modül 3000 TL civariymis kalsin dedim☺

ama otomatik park görüntüsü çıkıyor ben de anlamadım sıfırladı bir seyler yaptı servis değişen bir sey yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
6 dakika önce, Serdar Ordahan said:

park sensörünün arayüz modülü renkli ekranı desteklemiyormuş yeni modül 3000 TL civariymis kalsin dedim☺

ama otomatik park görüntüsü çıkıyor ben de anlamadım sıfırladı bir seyler yaptı servis değişen bir sey yok

Ben pek tatmin olmadım bu cevaptan.

Serdar bence çözülür bu iş, 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
39 dakika önce, Serdar Ordahan said:

Benim araçtaki park sensörü modülünün fiyatı indirimsiz 550 TL, parçacıdan 450'ye falan alınır. Akşam evde bir kontrol edeyim, farklı ne tipleri var diye ama servisin cevabı beni de tatmin etmedi, sanki sallamışlar gibi. Olayın sony ile alakası yok bu arada, orası kesin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Murat Kavuk said:

Benim araçtaki park sensörü modülünün fiyatı indirimsiz 550 TL, parçacıdan 450'ye falan alınır. Akşam evde bir kontrol edeyim, farklı ne tipleri var diye ama servisin cevabı beni de tatmin etmedi, sanki sallamışlar gibi.

daha önce böyle bir sorunla karşılaştınız mı Murat Bey

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
57 dakika önce, Adil Şenbaş said:

murat bey ekranın nasıl söküleceğini gösteren bir video var mı acaba

Videodaki mantığın aynısı ile üstteki kapağı alın. Dikkat edilmesi gereken, cama en yakın kısımda tırnak var. Onu çıkarmak için kapağı doksan derece çeviriyorsunuz. Sonra önce hoparlörü, sonra ekranı sökün. Vidası biraz özel, tornavida takımı bulundurmakta fayda var.

https://www.youtube.com/watch?v=OoonUYXq4vc

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.