Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lpg Montajı Sonrası Yaşadığım Sıkıntı Hakkında Önerileriniz

Ömür ERDİÇ

Önerilen Mesajlar

bir sıkıntı olduğu aşikar, bence ilk başta yakıt aldığınız yeri değiştirin yine aynısını yaparsa hatayı artık arabada ararsınız, acaba gaz yerine hava mı bastılar aldığım gaz kötümüydü vs düşüncesinden kurtulursunuz. ( bp ya da aygaz dan almanızı tavsiye ederim)
brc konusunda ankara da adı çok popüler olan 2 servis var zaten mavi denizler ve mocan. mavi denizlerde taktırdığınız için çözümü orda arayın olmazsa birde mocanı deneyin ya da fikir alın belki onların başlarına gelmiştir böyle bir olay hemen sorununuzu çözerler. can sıkıcı bir durum geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Mustafa Karaca said:

bir sıkıntı olduğu aşikar, bence ilk başta yakıt aldığınız yeri değiştirin yine aynısını yaparsa hatayı artık arabada ararsınız, acaba gaz yerine hava mı bastılar aldığım gaz kötümüydü vs düşüncesinden kurtulursunuz. ( bp ya da aygaz dan almanızı tavsiye ederim)
brc konusunda ankara da adı çok popüler olan 2 servis var zaten mavi denizler ve mocan. mavi denizlerde taktırdığınız için çözümü orda arayın olmazsa birde mocanı deneyin ya da fikir alın belki onların başlarına gelmiştir böyle bir olay hemen sorununuzu çözerler. can sıkıcı bir durum geçmiş olsun.

Teşekkür ederim. farklı istasyonlar denedim, sonuç aynı. Mavi denizlerle görüştüm, bu hafta sonu ecu değişimi yapacaklar. Umarım çözüm olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Kubilay Yıldırımbayazıt said:

bence lpg tesisatı ve lpg hortumları üzerinde durun powershift 10 12lt lpg tüketir ş.içi 

mavi denizler sağlam firmadır umarım çözerler yakında sorunu

Abi, Mavi denizlere yarın gideceğim, ecuyu değiştirelim dediler. lpg tesisatı veya lpg hortumları ile ilgili nasıl bir sıkıntı olabilir. Yarın gittiğimde ustalara gerekli kontrolleri yaptırayım. 10 gün önce kaçak kontrolü yaptılar ve bilgisayara takıp gezinti yapmıştık, herşeyin normal olduğu söylenmişti. 

Ömür ERDİÇ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Ömür ERDİÇ said:

Teşekkür ederim. farklı istasyonlar denedim, sonuç aynı. Mavi denizlerle görüştüm, bu hafta sonu ecu değişimi yapacaklar. Umarım çözüm olur. 

inşallah çözülür sorununuz, sonucu bize bildirirseniz seviniriz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bariz gazı içmiş, diycem olmayacak boşaltmış.bu denemelerde havaya giden gazda size ayrı bir külfet oldu bunu da talep edin bence gazın lt bazında da tl bazında da bir ekonomisi olmamış hayırlısı diyelim inşallah çözülür

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yardımcı olmak için söyleyeyim. Bu konuda uzman değilim yalnız bende yaklaşık 2500km'dir lpg kullanıcısıyım ,aracım 1.6 tivct otomatik focus ,2015 model ,gazı genelde 2.30 tl seviyelerinden alıyor ve şehir içi duruma göre 27-30 kuruş arası ,uzun yolda ise 21-24 kuruş arası yakıyorum ve çok performanslı olmasa da sakinde kullandığımı söyleyemem. Otomatik bir aracım olmasına rağmen bu veriler.  Dolayısıyla bir şeyler yanlış ,gittiğiniz ustada ona taktırmış olsanız dahi çözüm alamıyorsanız başka bir yerde de gösterin drim. Sonuçta söz konusu aracınızın motoru...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçen hafta sonu Antalya'ya gidip gelerek bir yolculuk yaptım.genel olarak hız sabitle ile 120 km.ye ayarladım.(ufaktan araba sollarken 130-140 da dokundum.erinmeden km leri tek tek yazdım.0-400 km de.68.00 TL(LPG_2.34 TL)-400-866 Km de.80.00 TL(LPG_2.33 TL)866.1291 km.de 74.00 TL(LPG_2.24 TL) yol olarakta Nevşehir.Aksaray.Konya Manavgat yolunu kullanıp aynı yoldan Aksaray 'da aldığım son lpg tutarları bnlar,iki kişi gidip geldik.bu tutarlar sanırım gayet iyi.toroslar varişin içinde.

Alparslan Özaslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, Alparslan Özaslan said:

geçen hafta sonu Antalya'ya gidip gelerek bir yolculuk yaptım.genel olarak hız sabitle ile 120 km.ye ayarladım.(ufaktan araba sollarken 130-140 da dokundum.erinmeden km leri tek tek yazdım.0-400 km de.68.00 TL(LPG_2.34 TL)-400-866 Km de.80.00 TL(LPG_2.33 TL)866.1291 km.de 74.00 TL(LPG_2.24 TL) yol olarakta Nevşehir.Aksaray.Konya Manavgat yolunu kullanıp aynı yoldan Aksaray 'da aldığım son lpg tutarları bnlar,iki kişi gidip geldik.bu tutarlar sanırım gayet iyi.toroslar varişin içinde.

güzel analız abi lpg markası modelı ne fiyat ne kadar lpg tankı sımıt mı borumu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 18.12.2015 at 09:35, Ömür ERDİÇ said:

Abi, Mavi denizlere yarın gideceğim, ecuyu değiştirelim dediler. lpg tesisatı veya lpg hortumları ile ilgili nasıl bir sıkıntı olabilir. Yarın gittiğimde ustalara gerekli kontrolleri yaptırayım. 10 gün önce kaçak kontrolü yaptılar ve bilgisayara takıp gezinti yapmıştık, herşeyin normal olduğu söylenmişti. 

tanktan motora kadar olan kısımda kaçak olabilir tankın çıkışında olabilir tekrar baştan sona kontrol edebilirler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tanktan motora kadar kaçak olabilirmi diye ustaya söyledim. Kaçak olsa mutlaka yazılım ile görürdük. Enjektörler de falan sıkıntı olurdu falan dedi. Cumartesi günü dedikleri gibi ecu değişti. Yazılım girilen verileri iletmede sıkıntı yaratmış olabilir diye ecu değişti. Şuan 30 km kadar bi yol yaptım, gösterge ışıklarında 4 ışıktan hemen 3 e düştü. genelde bu görsel gaz takibi doğru gidiyordu. Sanırım ecu değişimi gene çözüm olmadı max. 200 km kadar sonra lpg bitecek gibi duruyor. bu depodan sonra tekrar gideceğim, artık montajımı yenilerler, ne yaparlar bilmiyorum, git gel sıkılmaya başladım. benzine göre bi tasarruf etmedikten sonra bi anlamı kalmadı lpg'nin. 

Ben bi kaçak var gibi hissediyorum. ısrarlada söyledim. Çünkü arabamla devamlı seyir halinde olursam 200-230 a kadar çıkıyorum. Ama hafta sonları falan kullanmazsam, 180 km yi geçmiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Takip eden arkadaşlar açısından yapılanları ve gelinen noktayı yazmak istedim. 

Ecu değişimi sonrası herhangi bir düzelme olmadı. Mavi Denizler BRC bayi sahibi ile görüştüm bu sefer. En baştan durumu anlattım. Fazla yaktığı konusunda hemfikiriz. 

Ben kaçakla ilgili şüphelerimi anlattım, onlarda bunun üzerinde durdular. Yarım gün arabayı bırakmam gerektiğini söylediler. Tüm sistemi komple tekrar elden geçirip, hem kaçak kontrolü, hemde montaj ile ilgili detaylı bir kontrol yapacaklarmış. Dün aracı bırakıp, akşam aldım. Bana %99 düzelttik, bir depo daha doldurup test et dediler. 

Detaylı kaçak kontrolü yaptıklarını söyledi. Birşey varmı dediğimde bir iki sıkıntı vardı çözdük dediler. Detaya girmediler. Bende akşam geç saat olduğu için ve trafik nedeniyle fazla durmadım. 

Bakalım, depoyu fulledim, herhangi bir düzelme olacak mı? 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Yusuf Sarı said:

Bende Ankaradayım Mavi Denizlerde lpg taktırmayı düşünüyorum önümüzdeki ay.Sorun ne durumda ?

En son yapılan işlemden sonraki ilk full depom henüz bitmedi. Test ediyorum yani, düzelip düzelmediğini. 

Ancak, sanırım bendeki sorun düzelmedi. şuan 140 km yaptım ve lpg  bitmek üzere. max. 60 Km daha gider. 

Vallahi başka bir sorun yok ise ve sorunu çözemezlerse, BRC'yi söktürmeyi düşünüyorum artık. Başka bir kite geçsem (prins gibi) gene mi aynı olur bilmiyorum. Çünkü sorunun kaynağının ne olduğunu bilmiyorum. 

Sizin BRC takıp takmamanıza gelince, sanırım bendeki biraz şanssızlık gibi. 

Ben aracımı almadan önce; forumları okuyup, LPG taktıran bir kaç kişi ile görüşüp, En az 7-8 farklı LPG yetkili bayileri ile görüşüp, yetkili servise de sorup öyle karar vermiştim. Taktırırken de herşeyi sorup öyle taktırmıştım. Sıkıntısız kullananlar var iken, ben de sıkıntı oldu. Sanırım şans işi...

Ömür ERDİÇ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.