Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lpg Montajı Sonrası Yaşadığım Sıkıntı Hakkında Önerileriniz

Ömür ERDİÇ

Önerilen Mesajlar

• 2 hafta sonra...

Konuyu takip eden ve sorunla ilgili gelinen noktayı merak eden arkadaşlar için yazmak istedim. 

Arkadaşlar daha önce ecu değişimi, kaçak kontrolü, yazılım ayarlamaları yapılmıştı ancak sorun düzelmemişti. 

Akıllara oksijen sensörü ve supobların sebep olabileceği geldi.  Yetkili servis aracılığı ile bu parçalarda kontrol edildi, Araçta yakıtı artıracak (benzin ve lpg) herhangi bir sorun yoktu.

Son kez benzin 100 km/lt ölçümlerinden sonra lpg tesisatı ile ilgili kesin bir sorun var kanısına varıldıktan sonra. Aracı Mavi denizler BRC servisine 2 gün bıraktım.

Gelinen noktada, en son 2 günlük süreç sonunda, sorun çözülmüş lpg yakıt değerleri normale dönmüş bir şekilde aracı teslim aldım. Kendimde test yaptım ve 100 km/16-18 Lt. civarı yakan aracım şuan 100 km/9-11 lt arası LPG yakmakta. 

Sorunun çözümü ile ilgili usta bütün tesisatın tekrar gözden geçirilerek LPG beyninin değişiminin yapıldığını söyledi. 

Not olarak:  Hiç yaşamamam gereken bir sorundu bir çok zahmete katlandım belki ama, hiç bir zaman bayi bana yardımcı olma konusunda sıkıntı yaşatmadı, ellerinden ne geldi ise yaptılar. Mavi Denizleri BRC servisi olarak tavsiye ederim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...
18.01.2016 - 08:48 tarihinde, Ömür ERDİÇ yazdı:

Konuyu takip eden ve sorunla ilgili gelinen noktayı merak eden arkadaşlar için yazmak istedim. 

Arkadaşlar daha önce ecu değişimi, kaçak kontrolü, yazılım ayarlamaları yapılmıştı ancak sorun düzelmemişti. 

Akıllara oksijen sensörü ve supobların sebep olabileceği geldi.  Yetkili servis aracılığı ile bu parçalarda kontrol edildi, Araçta yakıtı artıracak (benzin ve lpg) herhangi bir sorun yoktu.

Son kez benzin 100 km/lt ölçümlerinden sonra lpg tesisatı ile ilgili kesin bir sorun var kanısına varıldıktan sonra. Aracı Mavi denizler BRC servisine 2 gün bıraktım.

Gelinen noktada, en son 2 günlük süreç sonunda, sorun çözülmüş lpg yakıt değerleri normale dönmüş bir şekilde aracı teslim aldım. Kendimde test yaptım ve 100 km/16-18 Lt. civarı yakan aracım şuan 100 km/9-11 lt arası LPG yakmakta. 

Sorunun çözümü ile ilgili usta bütün tesisatın tekrar gözden geçirilerek LPG beyninin değişiminin yapıldığını söyledi. 

Not olarak:  Hiç yaşamamam gereken bir sorundu bir çok zahmete katlandım belki ama, hiç bir zaman bayi bana yardımcı olma konusunda sıkıntı yaşatmadı, ellerinden ne geldi ise yaptılar. Mavi Denizleri BRC servisi olarak tavsiye ederim. 

İşi bilmeyen birine yaptırmışlar.Sizde bir türlü ayar tutmamış.Oysa ki bilen birisi montaj yapsa kabloları düzgün bağlasa bu sorunların hiç birini yaşamazdınız.Yine de geç olsa geçmiş olsun.İnşallah bir daha sorun yaşamazsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.