Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Fitil iyidir düzgün yapıldıysa.

kış lastiği başlığını görünce geçen kış, kışlık lastiğin tekine vida girmişti, fitil koyup tamir etmişti lastikçi. ama bana güvenli gelmedi bu tamir şekli. daha sağlıklı bir tamir şekli var mı? kışlıkları taktırmadan güzelce tamir ettirip taktırayım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kış lastiği başlığını görünce geçen kış, kışlık lastiğin tekine vida girmişti, fitil koyup tamir etmişti lastikçi. ama bana güvenli gelmedi bu tamir şekli. daha sağlıklı bir tamir şekli var mı? kışlıkları taktırmadan güzelce tamir ettirip taktırayım

Aksine bizimde yazlıklara vida girmiş,kışlıkları çıkartırken tamir edilmişti fitil ile. Kaç ay oldu bir sıkıntısını görmedik çok şükür,eğer düzgün yapıldıysa içiniz rahat olsun.

Yalnız bizim kışlıklardan birinde de balon var,bakalım nasıl çözeceğiz hiç bilmiyorum :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aksine bizimde yazlıklara vida girmiş,kışlıkları çıkartırken tamir edilmişti fitil ile. Kaç ay oldu bir sıkıntısını görmedik çok şükür,eğer düzgün yapıldıysa içiniz rahat olsun.

Yalnız bizim kışlıklardan birinde de balon var,bakalım nasıl çözeceğiz hiç bilmiyorum :) 

fitil bende de hiç sıkıntı olmadı ama tekrar kışlıkları takacağım zaman başka bir çözüm bulurum dye düşünmüştüm. kışlıkları takmaya az kaldı, başlığı görünce aklıma düştü benimde :) balon işini hiç bilmiyorum ama bir çözümü vardır bence

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Continental 205/55 R16 91T TS 850 Kış Lastiği Kliksa'da 230 tl. Tavsiye edermisiniz arkadaşlar?

Kesinlikle, alabileceğiniz en iyi kış lastiklerinden biri ve fiyat iyi. 2015 üretimi yazıoyr ayrıca. 

ben fitili hep zararlı diye okudum.

Lastik tamirinin etkinliği deliğin yeri, çapı, daha önce tamir edilip edilmediği ve yüksek hızlarda kullanılıp kullanılmayacağı ie ilgilidir.
Küçük çaplı deliklerde, ilk ve tek tamirse, tabanda ve merkezden çok uzak değilse yama veya fitil, usulüne uygun yapıldıktan sonra eşit etkinliktedir.
Ancak delik kalın cisme bağlı ise ve özellikle yüksek hızda kullanılması düşünülüyor ise hem fitil, hem yamanın beraber yapılması önerilir. Yeni nesil fitiller bir ucunda yama kauçuğu da içeriyor. Onlar da kullanılabilir. 

Balon ise onarılamaz, lastik yanağındaki tel karkasta kopma olduğundan yan duvar esneme yapar, balans bozulur, viraj güvenliği azalır, nadir de olsa kauçuk iyicene incelip parçalanabilir. Hafif balonlar dikkatli şekilde bir süre daha kullanılabilir görünse de değiştirmek akılcı çözümdür.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kesinlikle, alabileceğiniz en iyi kış lastiklerinden biri ve fiyat iyi. 2015 üretimi yazıoyr ayrıca. 

Lastik tamirinin etkinliği deliğin yeri, çapı, daha önce tamir edilip edilmediği ve yüksek hızlarda kullanılıp kullanılmayacağı ie ilgilidir.Küçük çaplı deliklerde, ilk ve tek tamirse, tabanda ve merkezden çok uzak değilse yama veya fitil, usulüne uygun yapıldıktan sonra eşit etkinliktedir.
Ancak delik kalın cisme bağlı ise ve özellikle yüksek hızda kullanılması düşünülüyor ise hem fitil, hem yamanın beraber yapılması önerilir. Yeni nesil fitiller bir ucunda yama kauçuğu da içeriyor. Onlar da kullanılabilir. 

Balon ise onarılamaz, lastik yanağındaki tel karkasta kopma olduğundan yan duvar esneme yapar, balans bozulur, viraj güvenliği azalır, nadir de olsa kauçuk iyicene incelip parçalanabilir. Hafif balonlar dikkatli şekilde bir süre daha kullanılabilir görünse de değiştirmek akılcı çözümdür.

teşekkür ediyorum açıklama için, benim aracın lastiği tabandan delinmişti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lastik tamirinin etkinliği deliğin yeri, çapı, daha önce tamir edilip edilmediği ve yüksek hızlarda kullanılıp kullanılmayacağı ie ilgilidir.Küçük çaplı deliklerde, ilk ve tek tamirse, tabanda ve merkezden çok uzak değilse yama veya fitil, usulüne uygun yapıldıktan sonra eşit etkinliktedir.

Çok teşekkür ederim hocam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.