Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Şubatta İspanya...

Gürkan Çakıroğlu

Önerilen Mesajlar

Yapı kredi nin ortağı uni credit in yine ortağı olduğu bankalardan para çekerseniz 0 komisyon, çok rahat. Yatır parayı, Avrupadan çek karşılığı tl olarak buradan düşüyor. Liste webde var

http://www.yapikredi.com.tr/m/bireysel-bankacilik/sinirsiz-bankacilik/atm/yurt-disi-atm-listesi.aspx

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Mehmet Demir said:

Yapı kredi nin ortağı uni credit in yine ortağı olduğu bankalardan para çekerseniz 0 komisyon, çok rahat. Yatır parayı, Avrupadan çek karşılığı tl olarak buradan düşüyor. 

O da güzel Mehmet hocam :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Teoman Saraç said:Ahhh ahhh hep kandiriyolar inanmayin. Mecbur biz çekiyoruz atmlerden ama bir yüksek komisyon aliyolar cok fahiş. Hele kk den alisveris yaparsaniz o daha beter. Gorunurde 0 komisyon ama fena.. Haberiniz olsun..

KK çok fena dütlüyor evet, nedense bankanın kur'u hep uçuk rakamlar :)

Yurtdışı harcama = Cash (the best one)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İspanya işi nasılda banka ve kredi kartına dönmüş :):)

konuya gelirsek Gürkan imkan ve fırsat varken gezmekte fayda var en iyisini yapıyorsun, şu aralar Paris eskisi gibi keyif vermeyebilir, yaşayan insanlar, gelenler tedirgin bu geziyi bir sonraki gezi planına yazmak ve İspanya'da olmak gerek sanki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Bekir B. said:

İspanya işi nasılda banka ve kredi kartına dönmüş :):)

konuya gelirsek Gürkan imkan ve fırsat varken gezmekte fayda var en iyisini yapıyorsun, şu aralar Paris eskisi gibi keyif vermeyebilir, yaşayan insanlar, gelenler tedirgin bu geziyi bir sonraki gezi planına yazmak ve İspanya'da olmak gerek sanki...

Avis ispanya'ya ulaşacak bir mail adresi bulamadım . Crossing border bilgisi almak için :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen sene oğlan 1 yıl polonya da okudu. Erasmus parasını yatırdık vadesiz hesaba. Oradan 500 zloti çektiyse buradan 350 tl düştü. Vdsz hesap kartı ile çekeceksiniz. Ama siz kkartından nakit yada alışveriş yaparsanız %2-5 e kadar komisyon var. Denendi. Kkartına para yatırdık. Çekti %4.5 fazla aldılar

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de Avrupa'da oldukça gezmiş ve özellikle yılda 3-4 kez Paris yapan biri olarak Paris derdim.

Kesinlikle soğuk olur, Şubat ortalaması 4-5 derece, en yüksek 7-8 derecedir. Sıkça yüksek nem oranı ile birleştiğinde yeri geldiğinde üşütür.

Yağmurlu gün oranı neredeyse %50'dir.

Ancak Paris sokakta yaşanması gereken bir şehir değil, gelişmiş metro ağı, çok sayıda müzesi, şık "Cafe" ve restoranları ile iç mekana kolay ulaşabileceğiniz bir ortam var.  

Kuşkusuz Eyfel'e çıktığınızda hele de rüzgar varsa hayatınızdaki en unutulmaz üşümelerden birini yaşarsınız. Ama hazırlıklı olursanız sorun yaşatmaz ve değer. Ben ilk gezimde Şubat ayında 5 gün geçirmiştim ve sabah 9 akşam 22 arası sürekli dışarıda olmamıza rağmen bitirememiştik. Ve tabii üşümüştük ama keyfimizi kaçırmaya yetmemişti.

Özellikle kültür merakı varsa Paris tam bir şölendir. Müze girişleri pahalı ama günlük kart alırsanız hem mükerrer girişler, hem kuyrukta bekleme derdinden kurtulma hem de çok müze gezilecekse fiyat avantajı ile kazançlı çıkarsınız. http://en.parismuseumpass.com/rub-t-price-36.htm

Karar Paris olursa benim de gezi önerilerim olabilir. Yalnız pahalı bir şehirdir, hem konaklama hem yeme - içme hem de alışveriş açısından. Ucuz otel önerilerim de olabilir. 

Madrid İspanya'nın en az özellikli şehirlerinden, heyecan yaşatmaz, sokaktayken güzeldir ve kışın esprisi olmaz, aslında bu tüm İspanya için geçerli. Bir saray, iki meydan biri olmazsa olmaz (Prado) üç müzesi var. Madrid'e giden mutlaka Toledo'ya da uğramalıdır.  Barselona'yı ben de tercih ederdim görülmediyse. Aslında en renkli İspanya güney yani Endülüs bölgesi. Malaga (sadece uçuş hedefi olarak ilginç), Ronda, Cadiz, Sevilla, Granada ve Cordoba arabayla turlanacak bir parkur ama o da kışın baharda verdiği keyfi vermez. Akdeniz sokakta yaşar ve o haliyle güzeldir.

Lizbon için de bu geçerli, ve Portekiz'de Porto Lizbon'dan çok daha ilginç. Ben de Portekiz'in olmazsa olmazlardan oluğunu düşünmüyorum. 

Terör konusuna gelince, Türkiye'de huzurunuz kaçmadan ve korkmadan yaşayabiliyorsanız Paris vız gelir tırıs gider. 

İber yarımadasında da hava 4-5 derece daha sıcaktır, yani sokakta öyle keyifli bir ortam orada da pek olmaz. 

Neyse karar verin hele, daha da ayrıntı yazarım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Mert Yürüyen said:

çok pahalı... uçağa çok para vermek çok can sıkıcı! o yüzden ben genelde o kadar uzaklaşmamaya çalışıyorum :)

mayıs ta romadayız ^_^

Nerde kalacaksın . Otel tavsiyen var mı ? Biz de temmuzda romadayız. Daha önce hiç gitmedik. Tamam sıcak olur ama ne yapalım izin mizin yok bize, anca  bayram tatilinde gidebiliyoruz.  Biletimizi aldık. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, H. Cenk said:

Nerde kalacaksın . Otel tavsiyen var mı ? Biz de temmuzda romadayız. Daha önce hiç gitmedik. Tamam sıcak olur ama ne yapalım izin mizin yok bize, anca  bayram tatilinde gidebiliyoruz.  Biletimizi aldık. 

Hocam bilgi ve fikirler için teşekkür ederim. Son karar verirken değerlendirmeye alacağım.

Ben de size Roma ile ilgili nacizane tavsiyede bulunayim. Mutlaka şehir içinde kalın, Termini otellerini tercih etmeyin. Hotel delle Vittorie tavsiye ederim. Şehir içinde şirin ve temiz bir otel Via Col Di Lana caddesinde, Lepanto metro istasyonu 10 dk yürüme mesafesi ve Vatikan 1 durak. Aynı cadde üzerinde en meşhur Roma dondurmacisi Vanni var, büyük de bir cafe patisserie aynı zamanda sabaha kadar açık harika bir mekan :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.