Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focusum 2 yaşında

Önerilen Mesajlar

• 1 yıl sonra...

4 seneyi doldurdum ve aracı satamadım elimde kaldı. 327.000 km oldu. Motoruna henüz anahtar vurulmadı. Termostat değişti ve büyük fan çok ses yapmaya başladı o da keyfe keder değişti. Termostat tam kapatmamaya başlamıştı o yüzden değiştirdim. Arabayı ilk almaya karar verirken ne km hesapları yapmıştım da hepsini alt üst etti bu araç. 

Yeni kasasını aldım onu ticari taksiye koydum. Bir yandan da Edirne’ de oluşumdan dolayı yurt dışına yolcu çıkmak istediğinde eski focusu kullanıyorum. Bir seneden fazla sahidinden.com’ a ödediğim aylık ilan yayınlama ücretleri bir araba parası edecek sanırım. Bugün yine ilanı yayınladım ve halen daha satılık ama alan yok. Servisteki ustalar satmamamı söylüyor. İki defa kayış değiştirdik bu araca motoru yandan büyük bir kısmınu zaten açıyoruz içini görüyoruz durumu çok güzel diyorlar. Bu gidişle 1 milyon km yapabilirsin dediler. 330.000 km ye koşarken turbo ve enjektörler de iyi gitti. Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. Tekrar yine yazarım. İşe çıkıyorum ben görüşmek üzere. Hoşçakalın. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

Bu tür konular daha çok ilgimi çekiyor, aracın belli bir zaman sonra durumu ve sıkıntılarını okumak güzel. 

Benim araştırmalarıma göre şikayet konularından biri 80/100 bin olduğunda motordaki çeşitli yerlerden yağ sızıntıları olması, terletmeler vs. 

Toyota Corolla dizellerde bu sıkıntı çözülmüş. Çok daha uzun süre kullanım sonrasında bile terletme pek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Araç satılmıştır arkadaşlar. 339.500 km de verdim. Motorunda termostat ve fan hariç hiç bir şey değiştirmedim bunüne kadar. Yağ eksiltme ve yağ kaçağı olmadan bu km´ ye kadar kullandım. 

--1 dakika sonra eklendi--

Forumda Focus 3 ile bu kadar km yapan var mıydı acaba ?!

Mustafa Çakıroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 9
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.