Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lpg Hakkında Tereddütlerim

Erman Uca

Önerilen Mesajlar

Dün itibarı ile ilk yerli st ye ?

Tüp ü taktırmış bunlunmaktayim.

Prins silver marka sıfır sorun var suan.

Bunlarda bir kaç kare

f45549b358d09723df5c1d16c5c80c10.jpgaf3914b84dd1dee0925d8532458291e0.jpgaa8884340dcfc0134575d3c813446f4b.jpg08e3106af6212872a995eb01cd9d2de5.jpg

30 tl ye su an yaptığım km 135 hala gidiyorum.

Üstelik ne bir kerkinme söz konusu nede bir tekleme yada cekmeme

Montaj tam bir gün sürdü ve ben başında durarak işlemler yapıldı içime sinmeyen en ufak bir durum söz konusu olmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Merhabalar. Bir süredir yapmış olduğum LPG kit araştırmaları, Atiker Gold'a doğru ağırlık kazandı. Önceleri Ford'un Otokoç garantisi kapsamında Landirenzo kit düşündüm fakat 3900 gibi bir rakam telaffuz ediliyor. Üstelik garanti sadece Otokoç'ta geçerli. Otokoç'un normalde bile periyodik bakım fiyatlarının diğer servislerin üzerinde olduğunu düşündüğümde, bir de LPG yüzünden muhtaç olduğumu düşünerek daha yüksek bir fiyat istemeleri de olası geldi. O yüzden garantiyi bozdurmak konusunda gözü kararttım. Her ne kadar BRC anlaşması çok yakın dense de, onun da farklı tutarlarda olacağını sanmıyorum. Önceleri dışarıda iyi bir ustaya BRC taktırmayı düşündüm. İsim yapmış ustalarda fiyat 2400 e kadar çıkıyor. OBD olmadığı için BRC hakkında oldukça olumsuz şeyler görünce Lovato'ya yöneldim. Sonrasında bir Atiker Gold furyası ile karşılaştım. O kadar çok önerilmiş ki... 1600-1700 tl ve OBD desteği varmış. Üstelik bir usta -doğru mu emin değilim- en az Prins kadar iyi bir enjektör kullandığını söyledi. Aslında kiti amorti etme bakımından da uygun bir rakam ama yine de aklım hala karışık.. Ford'una lpg dönüşümü yapanları, garantiyi bozmayı göze alanları ve atiker goldcuları yardıma beklerim:) saygılar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Kubilay Yıldırımbayazıt yazdı:

Ben brc derim ford ile anlaşmak üzereler diye duydum.

Öyle düşünüyorum doğrusu ama garantiyi bozmadan lpg için 5000 lira falan derlerse yine biraz anlamsız olacak gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 saat önce, Burak Güneş yazdı:

Merhabalar. Bir süredir yapmış olduğum LPG kit araştırmaları, Atiker Gold'a doğru ağırlık kazandı. Önceleri Ford'un Otokoç garantisi kapsamında Landirenzo kit düşündüm fakat 3900 gibi bir rakam telaffuz ediliyor. Üstelik garanti sadece Otokoç'ta geçerli. Otokoç'un normalde bile periyodik bakım fiyatlarının diğer servislerin üzerinde olduğunu düşündüğümde, bir de LPG yüzünden muhtaç olduğumu düşünerek daha yüksek bir fiyat istemeleri de olası geldi. O yüzden garantiyi bozdurmak konusunda gözü kararttım. Her ne kadar BRC anlaşması çok yakın dense de, onun da farklı tutarlarda olacağını sanmıyorum. Önceleri dışarıda iyi bir ustaya BRC taktırmayı düşündüm. İsim yapmış ustalarda fiyat 2400 e kadar çıkıyor. OBD olmadığı için BRC hakkında oldukça olumsuz şeyler görünce Lovato'ya yöneldim. Sonrasında bir Atiker Gold furyası ile karşılaştım. O kadar çok önerilmiş ki... 1600-1700 tl ve OBD desteği varmış. Üstelik bir usta -doğru mu emin değilim- en az Prins kadar iyi bir enjektör kullandığını söyledi. Aslında kiti amorti etme bakımından da uygun bir rakam ama yine de aklım hala karışık.. Ford'una lpg dönüşümü yapanları, garantiyi bozmayı göze alanları ve atiker goldcuları yardıma beklerim:) saygılar. 

Burak bey aynı araç aynı soru işaretleri .Ne taktiracagimi bilemeden 2 ay geçti arabayı alalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Ufuk Şen yazdı:

Burak bey aynı araç aynı soru işaretleri .Ne taktiracagimi bilemeden 2 ay geçti arabayı alalı.

Ufuk Bey, gelen yorumlar ve obsesif biçimde yaptığım forum vb araştırmalar sonucu Atiker Gold teknik olarak çok iyi bir fiyat-performans ürünü gibi görünüyor. Oraya doğru gidiyorum ben:) yine de irtibat halinde kalalım derim aynı kaygıları taşıyan insanlar olarak

--0 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Olcay Sert yazdı:

@Burak Güneş atk gold kullanıyorum nerdeyse iki yıldır sadece filtresini değiştirdim o kadar. 29bin olmuş sayaç. çoktan amorti etti hatta bide tatil hediye etti bana :D 

Süper, çok sevindim:) montajı nerede yapmıştınız?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Burak Güneş yazdı:

Ufuk Bey, gelen yorumlar ve obsesif biçimde yaptığım forum vb araştırmalar sonucu Atiker Gold teknik olarak çok iyi bir fiyat-performans ürünü gibi görünüyor. Oraya doğru gidiyorum ben:) yine de irtibat halinde kalalım derim aynı kaygıları taşıyan insanlar olarak

--0 dakika sonra eklendi--

Süper, çok sevindim:) montajı nerede yapmıştınız?

istanbul / maltepe / emre mühendislik.

ankarada da referansı kuvvetli bi kaç yer vardı ama hatırlayamadım siz bulmuşunuzdur zaten

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

istanbul / maltepe / emre mühendislik.
ankarada da referansı kuvvetli bi kaç yer vardı ama hatırlayamadım siz bulmuşunuzdur zaten

Ankara'da Atiker in bölge bayii olan Üstün Otogaz çok övülüyor. Focus 1 aracıma 2010'da oradan lpg taktırdım tavsiye üzerine, 60 bin km kadar sorunsuz bindim. Atiker Gold daha da sorunsuz olur diye düşünüyorum. Gerçi bugün biraz bilgi almak için aradığımda son derece kaba bir üslupla karşılaştım ve biraz öfkelendim doğrusu. Alternatif bulabilirsem değerlendiririm fakat orası çok öne çıkıyor şimdilik
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Ben de aracı kasım ayında aldım. Daha 500 km oldu. LPG düşünüyorum. Henüz fiyat almadım bir yerden. Yaz aylarında dönüşüm yaptırmayı düşünüyorum. Ankaradayım. Ankarada montaj konusunda tavsiyeleri takip ediyorum ben de :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11.03.2016 - 11:17 tarihinde, Misafir yazdı:

Dün itibarı ile ilk yerli st ye ?

Tüp ü taktırmış bunlunmaktayim.

Prins silver marka sıfır sorun var suan.

Bunlarda bir kaç kare

f45549b358d09723df5c1d16c5c80c10.jpgaf3914b84dd1dee0925d8532458291e0.jpgaa8884340dcfc0134575d3c813446f4b.jpg08e3106af6212872a995eb01cd9d2de5.jpg

30 tl ye su an yaptığım km 135 hala gidiyorum.

Üstelik ne bir kerkinme söz konusu nede bir tekleme yada cekmeme

Montaj tam bir gün sürdü ve ben başında durarak işlemler yapıldı içime sinmeyen en ufak bir durum söz konusu olmadı.

Motor üst kapağını nerden temin ettiniz acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.