Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus MCA koltuk ergonomisi ve sürüş pozisyonu hakkında

İsa

Soru

Selamlar arkadaşlar;

Yeni focusun koltuk ergonomisi ve sürüş pozisyonunun sorunlu olduğunu düşünüyorum. Şöyle ki her türlü koltuk ayarını denememe rağmen kendime en uygun ve rahat edebileceğim oturma şeklini bulamadım. Özellikle bel desteğini çok yetersiz buluyorum, sanki bel desteği beli değilde sırtı destekliyor gibi konumlandırılmış yada daha uzun boylu insanlara göre ayarlanmış. Bu durum özellikle uzun yolculuklarda sırt ve boyun ağrısına neden olmakta. Sırf bu yüzden yeni aldığım aracımı değiştirmeyi bile düşündüm. Sonrasında neyse ki ortopedik uyku ürünleri satan bir mağazadan vizkoz bel desteği yastık buldum da biraz daha rahat edebildim. Benim gibi benzer sıkıntıyla karşılaşan var mı yoksa bende bel kayması mı var??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

3 yıl palio kullandım. O kadar rahattı ki onunla tokattan istanbula defalarca gittim geldim. bir ya da iki kez yakıt almak haricinde durmadığım zamanlar da oldu. Onda ki rahatlığı ne 2010 fiesta da ne de 2012 focusta bulamadım. Belki kişiden kişiye omurgamıza göre farklılıklar gösterebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1

MK3'deki koltuklardan memnun değilim. MCA ile aralarında ne kadar fark var bilmiyorum ama aracı aldığım günden beri bir türlü rahat edemedim. Direksiyonla oynuyorum. Koltuğu ileri geri çekiyorum. Uygun pozisyonu henüz yakalayamadım. Bu aralar gerçi biraz olsun idare eder bir ayara getirdim. Artık kendimde mi bir sorun var diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1

söylediklerinize katılıyorum. koltuk sanki  ortalı değilde sola doğru konumlanmış gibi.sürücüyü sarmıyor malesef. eski kasa astramda bile daha rahattı .ama alışıyoruz tabi.

Serkan erden tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Valla bende f3 ün koltuklarından memnunum. Ya bu zaten göreceli bir konu.%100 memnuniyet olması imkansız.O yüzden mevcut olanda şahsi değişiklikler daha uygun.f1 varken bel desteği kullanıyordum ama f3 de hiç aramıyorum bel desteğini.Ki belimde sinir sıkışması olmasına rağmen hiç yormuyor aralıksız 4 saat yolculuk sonrasında çok az yorulmuş şekilde iniyorsam benim için gayet yeterlidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Focus 3 ümde bel desteğini ben de yetersiz buluyorum. Van dan Ankaraya 1-2 mola dışında 14 saat sürekli yol gittim geldim birkaç kez. Belimin oraya bişeyler sıkıştırma ihtiyacı hissettim. Bel desteği var ama istediğim yerin biraz yukarısına yani sırta doğru destek veriyor. İlk bindiğimde bel desteği gayet yeterli gelsede uzun süren yolculuklarda yeterli gelmiyor. Belki de benim belim bozuktur bilemiyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20 saat önce, İsa said:

.... Özellikle bel desteğini çok yetersiz buluyorum, ....

24 dakika önce, Fatih Mehmet USLU said:

Focus 3 ümde bel desteğini ben de yetersiz buluyorum. ....

Hah hah haaa.. Benzin zammı konularında geçen ben  50 hep TLlik alıyorum ben ilgilendirmiyor geyiği geldi aklıma :D . Bizde style var bizde bel desteği de yok dolayısıyla yetersizliği hakkında bir şey diyemeyeceğim. 

Focus MCAnın koltuğu dandik basit ucuz ve asla -mesela golf comfortline daki - spor koltuklar seviyesinde değil ancak ben o kadar rahatsızlık duymadım. 10 ve 12 saatlik yolculuklar yaptım sıkıntı hissetmedim. Görünüşünden daha iyi fonksiyon görüyor diyebilirim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
5 dakika önce, H. Cenk said:

Hah hah haaa.. Benzin zammı konularında geçen ben  50 hep TLlik alıyorum ben ilgilendirmiyor geyiği geldi aklıma :D . Bizde style var bizde bel desteği de yok dolayısıyla yetersizliği hakkında bir şey diyemeyeceğim. 

Focus MCAnın koltuğu dandik basit ucuz ve asla -mesela golf comfortline daki - spor koltuklar seviyesinde değil ancak ben o kadar rahatsızlık duymadım. 10 ve 12 saatlik yolculuklar yaptım sıkıntı hissetmedim. Görünüşünden daha iyi fonksiyon görüyor diyebilirim. 

Mustang koltuğu nasıl yumuşacıktı :D Pamuk gibi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bacak boyu uzun olanlar için koltuk pek uygun değil. Bacak havada kalıyor.

Bel desteği değil de ; az arkaya yatırınca daha rahat ediyorum. Arada rahat pozisyon bulunuyor yine de.

Neyse ki görüş sorunsuz ;) 

Bana da Yeni Mondeonun koltukları ve iç kabini çok rahat gelmişti. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.