Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

C-MAX Dizel 5. viteste kasma..

Levent Bey

Soru

Değerli Ford Kullanıcıları,

2012 model Ford C-max tdci kullanmaktayım. Bir süredir 5. vitese geçtiğimde (2500-3000 devir aralığında) birden araç hafifçe kasma yapıyor, sonrada hangi süratteyse ondan yukarı çıkmıyor, aşağıda düşmüyor. 6. vitese geçince düzeliyor, sürat artmaya devam ediyor. Bu sorun her zamanda olmuyor arada sıkça bu sıkıntıyı yaşatıyor.

Bu sorunu yaşayan, yaşayan ve çözen başka Ford kullanıcısı veya bu konuda fikir verecek tecrübeli kullanıcıların yorumunu bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 6 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

5 . vitesin yapısı öyle bence 6 ileri olduğu için dişli oranlarıyla alakalı bişey..ama 2500 -3000 devir zaten maximum torkun bittiği devir. ..aşırı bir beklenti olmamalı  3000 üstü devirlerde dizel araç için..4 viteste o kadar şahane bir oran var ama 5 kötü ..6 viteste geyet yeterli .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bende sizinki gibi değil sadece 1-2 saniyelik bir tutulma oldu bir kez ve bir daha yapmadı. Aracınız kaç km de? Ve bence bu bir sorun, @Levent Okutan ın dediği gibi tork bitmesi değildir diye düşünüyorum.

1 saat önce, Levent Bey said:

Değerli Ford Kullanıcıları,

2012 model Ford C-max tdci kullanmaktayım. Bir süredir 5. vitese geçtiğimde (2500-3000 devir aralığında) birden araç hafifçe kasma yapıyor, sonrada hangi süratteyse ondan yukarı çıkmıyor, aşağıda düşmüyor. 6. vitese geçince düzeliyor, sürat artmaya devam ediyor. Bu sorun her zamanda olmuyor arada sıkça bu sıkıntıyı yaşatıyor.

Bu sorunu yaşayan, yaşayan ve çözen başka Ford kullanıcısı veya bu konuda fikir verecek tecrübeli kullanıcıların yorumunu bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gürkan Bey,

Benim aracımda da arada bir yapıyor, bugün servise götürdüm. Mekanikten ziyade yazılımsal bir sorun olabileceğini, Otosan'la konunun paylaşılıp dönüleceğini ifade ettiler. Şimdilik haber bekliyorum. Belki aynı sorunu başka yaşayanlar olabilir diye burada paylaşayım istedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Umarım hemen çözülür

Sonucu merakla bekliyoruz.

1 saat önce, Levent Bey said:

Gürkan Bey,

Benim aracımda da arada bir yapıyor, bugün servise götürdüm. Mekanikten ziyade yazılımsal bir sorun olabileceğini, Otosan'la konunun paylaşılıp dönüleceğini ifade ettiler. Şimdilik haber bekliyorum. Belki aynı sorunu başka yaşayanlar olabilir diye burada paylaşayım istedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2 saat önce, Levent Bey said:

Arkadaşlar, 

Bazı yazılımları güncelleyerek sorunu çözdüler. 

Kasma şimdilik ortadan kalktı. 

İlginçtir yakıt ortalaması da bir miktar düştü. 

kazasız-arızasız günler dilerim..

Yazılım hangi serviste yapıldı?

Hangi versiyon ya da son sürüm ne zaman yayınlanmış?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.