Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

AB etiket değerlerine bakıp en sessiz olanı yani en az db li lastiği almak lazım.

çözüm mü, değil. çünkü 1 yıl sonra bir marka lastik yumuşaklığını korurken, diğeri sertleşebilir.. sıcak memleketlerde ise yumuşak lastik daha çok ses yapar..

lastik tecrübeleri önemli seçimde..

68 db lik pirelli alırsınız mesela 2 yıl sonra 74 db ses çıkarabilir.

70 db lik michelin alırsınız 2 yıl sonra 72 db ses çıkarır vb..

yumuşaklıkta michelin, sağlamlıkta, pirelli ve goodyear tavsiye ederim..her markanın benim lastiğim sessiz dediği modelleri var. sitelerini incelemek lazım

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Halen tavsiye ediyormusunuz, Şuan kullandığım Continental  (235*45*17) lastiklerimi değiştirmek istiyorum, aslında ben Michelin'ciyim ama biraz daha konfor, sessizlik odaklı lastik bulabilirmiyim diye araştırdım, Falken ze914 serisinin dikkat çekici olumlu yönde geri dönüşleri var fiyat olarak oldukça iyi. Denemeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

http://www.pirelli.com/tyre/tr/tr/car/sheet/pzero_nero_gt.html

Bu lastikten aldım 215/50 R17, ıslak/kuru performansı çok iyi, continentalden biraz sesli fakat virajlarda daha başarılı bana göre.

Tavsiye ederim.

Servet abi sende jant ne vardı :) 17 inç olarak jant lastik almayı düşünenler var da :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.pirelli.com/tyre/tr/tr/car/sheet/pzero_nero_gt.html

Bu lastikten aldım 215/50 R17, ıslak/kuru performansı çok iyi, continentalden biraz sesli fakat virajlarda daha başarılı bana göre.

Tavsiye ederim.

17" etkisi olmasın o :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

arkadaşlar benim aracım 2011 ford focus sedan seyahat esnasında içeriye çok uğultu geliyor ustalar lasiklerden olduğunu söylediler bu araçlara sessiz en uygun lastık ne önerirsiniz

Bu sorunun cevabını bende merak ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pirelli cinturato P7 Blue baktim araştırdım audi falan fabrika çıkışı koyuyormuş A4lere falan.

Testleri inceledim bir sitede almanca 15.000 mesafr gider diyor. Ömür olarak demiyor ama anlamadim.

15.000 km olabilir mi ömrü?

Öyle diyorsa geneli öyle olabilir.

Conti al :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.