Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Adem Kazıl yazdı:

Mert 3-4 ay derken anlayamadım :) üzerindekiler 25 aylık

hayır abi, aralık-mart arası kullanacaksın ya, onun için dedim yarım cm'lik fark olsa ne olur olmasa ne olur diye :) 

al hadi al, bana laf yetiştirene kadar 40 kere almıştın, vakit kaybediyorsun :pist:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hayır abi, aralık-mart arası kullanacaksın ya, onun için dedim yarım cm'lik fark olsa ne olur olmasa ne olur diye [emoji4] 
al hadi al, bana laf yetiştirene kadar 40 kere almıştın, vakit kaybediyorsun :pist:

Standart lastikler, 12 aylık :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lastik deyip geçmeyin, kimi zaman bulması zor oluyor.

Örnek : Sabahtan beri 265/50/R20 Mud/Snow lastik arıyorum (tercihen beyaz yazılı) BF Goodrich buldum, 2012 imalatı çıktı pas geçtim ... AMP ve Nexen baktım ... bulamadım. Biraz daha arayıp olmadı Kumho alacağım. :wacko:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Kaan Yagizer yazdı:

Lastik deyip geçmeyin, kimi zaman bulması zor oluyor.

Örnek : Sabahtan beri 265/50/R20 Mud/Snow lastik arıyorum (tercihen beyaz yazılı) BF Goodrich buldum, 2012 imalatı çıktı pas geçtim ... AMP ve Nexen baktım ... bulamadım. Biraz daha arayıp olmadı Kumho alacağım. :wacko:

Oooo yine o araba :D Baş belası oldu :zha:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

31 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

hayır abi, aralık-mart arası kullanacaksın ya, onun için dedim yarım cm'lik fark olsa ne olur olmasa ne olur diye :) 

alıcam Mert yemişim 215 in görseli:) 205 lastik 200 tl 215 lastik 375 tl lastik hesaplama araçlarında maksimum +/- %3 tolerans veriyor,

benim geçeceğim çapta sadece - %1.74 hesaplanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha önce paylaşmıştım, hatırlatayım: http://www.tyrereviews.co.uk/Article/Is-there-a-true-all-season-tyre-We-find-out.htm

Yaz, kış ve dört mevsim lastiklerin verili ve videolu karşılaştırması. Aydınlatıcı...

@Omer Ozb şu anda en başarılı üç dört mevsim lastiği Goodyear Vector 4Season Gen-2, Nokian WeatherProof ve Michelin CrossClimate.

Nokian karda daha başarılı, Goodyear ıslakta ve Michelin kuruda. Hemen tüm incelemelerde benzer sonuca ulaşılmış görünüyor. 

Bu arada Michelin en az aşınan lastik olmuş.

Açıkcası Konya için ben yaz ve kış lastiklerini ayrı kullanrıdım, çünkü kışı göreceli sert ve soğuk geçen illerimizden. Ama dört mevsim alınacaksa Michelin'i yeğlerdim. Pahalı olsa da diğerleri de ucuz değil ve narin falan da değil, ben Antalya'da kışlık kullanıyorum, ikinci sezonumdayım ve hiç sorun yaşamadım.

Fiyatı düşürmenin en kolay yolu 215 yerine 205 lastik almak olur. Performans açısından kayda değer fark olmaz.

@Adem Kazıl çok şehirlerarası yol yapılmıyor ise bence yazlıkla devam et. GY EGP olabilir, Conti CPC5 olabilir. Yakubun yazdıklarına aynen katılıyorum.

İlle dört mevsim dersen de doğrudan Crossclimate derim. 

205 önerisi senin için de geçerli.

Bir de not: XL alırsanız lastik daha sert yanaklı ve konforsuz olacaktır, kaçının mümkünse. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Omer Ozb yazdı:

cem bey cok teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgiler için. ben araca çok binmiyorum haftada 2 - 3 gün enfazla bu yüzden 4 mevsim olsun istiyorum. bir de Falken Hs449 modeli var bu lastik hakkında bilginiz var mı acaba?

Ortalama lastik

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Falken/Eurowinter-HS449.htm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir lastik sorusu da ben sorayım.

Kayınpederin Volvo s 40 ında orjinal ebat 205/50/17 lastik var. 

Ancak bu lastikleri 225/45/17 ile değiştirmek istiyoru(m)z. (Sadece yazlıkları) 

Çaptaki fark %0,47 ve toplam çapta 3 mm daha çapsız. :D

Yani lastik çapıyla ilgili hiç bir problem yok kafamda. 

Ama Volvo S 40 için 225/45/17 lastik taktığımda sürtme gibi, ya da başka türlü bir sorun yaşar mıyız?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Daha önce paylaşmıştım, hatırlatayım: http://www.tyrereviews.co.uk/Article/Is-there-a-true-all-season-tyre-We-find-out.htm

Yaz, kış ve dört mevsim lastiklerin verili ve videolu karşılaştırması. Aydınlatıcı...

@Omer Ozb şu anda en başarılı üç dört mevsim lastiği Goodyear Vector 4Season Gen-2, Nokian WeatherProof ve Michelin CrossClimate.

Nokian karda daha başarılı, Goodyear ıslakta ve Michelin kuruda. Hemen tüm incelemelerde benzer sonuca ulaşılmış görünüyor. 

Açıkcası Konya için ben yaz ve kış lastiklerini ayrı kullanrıdım, çünkü kışı göreceli sert ve soğuk geçen illerimizden. Ama dört mevsim alınacaksa Michelin'i yeğlerdim. Pahalı olsa da diğerleri de ucuz değil ve narin falan da değil, ben Antalya'da kışlık kullanıyorum, ikinci sezonumdayım ve hiç sorun yaşamadım.

Fiyatı düşürmenin en kolay yolu 215 yerine 205 lastik almak olur. Performans açısından kayda değer fark olmaz.

@Adem Kazıl çok şehirlerarası yol yapılmıyor ise bence yazlıkla devam et. GY EGP olabilir, Conti CPC5 olabilir. Yakubun yazdıklarına aynen katılıyorum.

Bir de not: XL alırsanız lastik daha sert yanaklı ve konforsuz olacaktır, kaçının mümkünse. 

teşekkürler abi ben goodyear efficentgrip performance 205/55/16 da karar verdim bu hafta içinde müsait zamanda taktırıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi notuna not düşeyim crossclimate serisinin XL den başka seçeneği yok.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yasin Taşcı yazdı:

Abi notuna ot düşeyim crossclimate serisinin XL den başka seçeneği yok.

Maalesef...

Ben 30 Psi hava ile dolaşıp biraz daha az rahatsızlık verici olmasını sağlıyorum. O zaman sıradan lastiğe yakın oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.