Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Batuhan Gümüş

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Recommended Posts

Bu arada ben de onu almıştım, biraz gezme fırsatı buldum arkadaşla. Ben de beğendim ses konusunda da iyi. Öneriyorum, ADAC ile seçim yapmaya devam edeceğim hep istediğim lastikleri alıyorum onunla.

Lassa marka ise 205/55/r16 91v Driveways lastikleri işçilik dahil 1100 tl taktırdım.Takdirmadan once tarihlerinin 2017 52.hafta üretim olduğunu farkettim.Bu sorun olur mu?

Birde bu lastik ile görüşlerinizi merak ettim.

3 dakika önce, Ahmet Polatkan yazdı:

Lassa marka ise 205/55/r16 91v Driveways lastikleri işçilik dahil 1100 tl taktırdım.Takdirmadan once tarihlerinin 2017 52.hafta üretim olduğunu farkettim.Bu sorun olur mu?

Birde bu lastik ile görüşlerinizi merak ettim.

Uygun koşullarda stoklanırsa sorun değil

https://www.focusclubtr.com/search/?q=Driveways

Merhaba , 2015 model Ford Kuga awd  aracımın 235/55 r17 olan lastik ve jantlarımı  235/45 r19 ile değiştirmeye karar verdim. Bir heves diyelim:)     19'' jantları satın aldım ancak lastik konusunda çok kararsızım ve bu pazartesi almam lazım. Üstündekiler bir arkadaşa satıldı.

Öncelikle  Yanak ölçüsünün 55 değerinden 45 değerine düşmesi konforumu çok olumsuz etkiler mi?  akabinde 235/45 r19 yerine 235/50 r19 lastik alsam ( tercihan nokian yaz lastiği ) kaybım kazancım ne olur, tavsiye eder misiniz, önerilerinizi beklerim.

Selamlar.

5 dakika önce, Turhan Onat yazdı:

Merhaba , 2015 model Ford Kuga awd  aracımın 235/55 r17 olan lastik ve jantlarımı  235/45 r19 ile değiştirmeye karar verdim. Bir heves diyelim:)     19'' jantları satın aldım ancak lastik konusunda çok kararsızım ve bu pazartesi almam lazım. Üstündekiler bir arkadaşa satıldı.

Öncelikle  Yanak ölçüsünün 55 değerinden 45 değerine düşmesi konforumu çok olumsuz etkiler mi?  akabinde 235/45 r19 yerine 235/50 r19 lastik alsam ( tercihan nokian yaz lastiği ) kaybım kazancım ne olur, tavsiye eder misiniz, önerilerinizi beklerim.

Selamlar.

çapta 28 mm artış çıkıyor, %4 artış oluyor aynı zamanda. tavsiye edilenden fazla. 

kuga gibi bir araçta sürtme yapmaz diye düşünüyorum ancak yine de bence orijinale sadık kalmak daha iyi.

Herkese selamlar,

Aslında konuyu burada açtım: 

ama yanlış yere açmışım 🙂

Yorumlardan gördüğüm kadarıyla Michelin pek önerilmiyor, lastikçi de bayağı önerdi ama tabii o satmaya çalıştığı için çok tarafsız bakamıyor olabilir konuya.

Focus 2017 benzinli, otomatik vites için Primacy 4 dışında öneriniz olur mu, bu anlamda yardım ve öneriler için şimdiden teşekkürler

7 saat önce, Korkut Tahaoglu yazdı:

Focus 2017 benzinli, otomatik vites için Primacy 4 dışında öneriniz olur mu, bu anlamda yardım ve öneriler için şimdiden teşekkürler

Arabanın cinsi, motoru veya şanzımanı ile lastik seçmek için süper spor bir araç kullanmamız lazım 🙂  Bizim kriterlerimiz ölçü ve fiyattır öncelikle bunlara sizin karar vermeniz lazım ki biz size tavsiye için düşünmeye başlayalım daha sonra ki beklentiler de bilahare devreye girsin; tutuş, konfor ve ses gibi. Bu kategorideki test sonuçlarına bakarak lastik almakta fayda var, münferit örnekler ile lastik almadım/almazdım 🙂 

11 saat önce, Korkut Tahaoglu yazdı:

Michelin'e karşı ülkemizde kullanıcılar arasında ciddi bir önyargı olduğunu düşünüyorum.

Çok kullandım ve genelde memnun kaldım. Halden de Pilot Sport 4 ile devam etmekteyim.

Ama Primacy 4 ilk tercihim olmazdı.

Akla gelen çok lastik var.

Continental Premium Contact 6 ilk sırada. 

GoodYear Efficient Grip Performance (4 kanallı) olabilir ama biraz eskidi.

Hankook Ventus Prime 3 K125 iyi bir ekonomik alternatif. 

Nokian Wetproof ıslak sürüşü  önemseyeceklerin ilk tercihi. 

Bridgestone Turanza T005 ile en azından incelemelerde iyi bir çıkış yaptı. 

Yani alternatif çok ve bence hepsinden de memnun kalırsınız. 

29 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Continental Premium Contact 6 ilk sırada. 

pek memnun olduğumu söyleyemem (225/50R17), çok fazla patinaj çekiyor. geçen gün hafif rampada ışıktan kalkarken resmen buzda gibi kaldı araba. hafif sert kalkışların tamamında asr devreye giriyor. dayım uzun zamandır patinaj çekmemiştim dedi 😄 

Yorumlar için teşekkür ederim.

Lastikçinin de ek +1 iyle Good Year da tercih kıldım, bunla ilgili de çok kötü ve garip yorumlar var ama o kadar çok bilgi/yorum var ki, işin içinden çıkamadım :)

Hayırlısı diyip alacağız bakalım.

10 saat önce, Ozan Kar yazdı:

pek memnun olduğumu söyleyemem (225/50R17), çok fazla patinaj çekiyor. geçen gün hafif rampada ışıktan kalkarken resmen buzda gibi kaldı araba. hafif sert kalkışların tamamında asr devreye giriyor. dayım uzun zamandır patinaj çekmemiştim dedi 😄 

Kaç km oldu bu lastikleri alalı?

Bende Fluence aracima biraz araştırma sonrasında risk alarak 205 60 r16 ölçülerinde (orjinali) Falken ecorunZE310 taktırdım. 3000 km oldu ve Michelin Primacy 3 ten bir eksiğini gormedim. Sessizlik, yol tutuş anlaminda gayet memnunum. Michelin'deki viraja hızlı girdiğimde "kayar gibi yapıp korkutayim mi" hissi yok. Fiyat performans olarak basarili geldi.

Ebat değiştirmeyi düşündüm fakat içime sinmedi. Orijinalde kalmak daha mantıklı geldi. 

Bir saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Kaç km oldu bu lastikleri alalı?

7500 filan, baştan beri böyle.

gy ef.grip le 3. yazdayım 215-55-16.. halen çok memnunum..  

bu yaz 2 ayda 2200 km yaptım.. ş.içi her zaman döndüğüm yerlerde 50 ile dönerim aynı performansta dönüyor.

orj lastik michelin hp den çok çok iyi..  yeni modelleri bilemem elbet