Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Yakup Çağatay yazdı:

Simetri lastik değiller, yani yön etkiler hocam. Doğru yönde takılması gerekir. 

inatla desen yönleri aynı diyor:) yahu dedim önümde var..sende ki nasıl aynı..aynı işte diyor..yarın okulda bakarım..desenlerde ters hareket ve tahliye olacak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Halit AYDIN yazdı:

inatla desen yönleri aynı diyor:) yahu dedim önümde var..sende ki nasıl aynı..aynı işte diyor..yarın okulda bakarım..desenlerde ters hareket ve tahliye olacak

Şu an satılan 3 tane kışlık Lassa modellerini ekliyorum bakın hepsinde Rotation yazılı ile birlikte yön mevcut. 

Arabanın ileri gideceği yönü gösteriyor. Bunlardan başka renk,işaret önemli değil.

1777-iceways.jpg

2111-snoways-era-.jpg

2346-snoways-3.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 saat önce, Teoman S. yazdı:

Benim hatırladığım. Yazlıklarda tarih kısmı dıştan 4 üde görünür. Ama kışlıklarda 2 si içte kalır, diye hatırlıyorum.

yazlık kışlık farkı değilde, dönüş yönü belli olan lastiklerde (genelde kışlıklar öyle oluyor tabi) ikisi (bir taraf) içte kalır. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

O değil de şimdi lastik boyutunda %1'e kadar fark kabul edilebilir ya, uygun boyutlu daha ucuz 5 adet 4 mevsimlik lastik peşine düşecek biri olarak sorum:

Orjinal lastik boyutunu girip kabul edilebilir farkta olan tüm boyutları listeleyen bir yer/site vs. var mı?

aradım ama anahtar kelimeleri doğru seçemedim sanırsam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Herkese selamlar, genellikle sorumu forumda araştırıp bulamayınca yazmayı tercih ediyorum. Bunu da araştırdım ama görememiş olabilirim zira mutlaka konuşulmuştur bu konu.

17 inç jant lastik takımı buldum, mondeo orijinal ebatlarında 235/50/17 lastikler janta takılı durumda ve 2017 11 hafta üretimi Contisportcontac5. Ebat büyütüldüğü için ikisi de 5000 km görmeden çıkarılmış ve Mart 2017 den beri yatay olarak üst üste istiflenerek depolanmış. Aralıklarla yerleri değiştiriliyormuş. Ben ciddi olarak almayı düşünüyorum, bu konuda yorumlarınız ne olur? 1 sene depoda o şekilde bekleyen lastikler sorun yaratır mı sizce?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Erdem B. yazdı:

Herkese selamlar, genellikle sorumu forumda araştırıp bulamayınca yazmayı tercih ediyorum. Bunu da araştırdım ama görememiş olabilirim zira mutlaka konuşulmuştur bu konu.

17 inç jant lastik takımı buldum, mondeo orijinal ebatlarında 235/50/17 lastikler janta takılı durumda ve 2017 11 hafta üretimi Contisportcontac5. Ebat büyütüldüğü için ikisi de 5000 km görmeden çıkarılmış ve Mart 2017 den beri yatay olarak üst üste istiflenerek depolanmış. Aralıklarla yerleri değiştiriliyormuş. Ben ciddi olarak almayı düşünüyorum, bu konuda yorumlarınız ne olur? 1 sene depoda o şekilde bekleyen lastikler sorun yaratır mı sizce?

her sene yazlıklar 4 kışlıklar 8 ay duruyor o şekilde :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba atkadaslar herkese merhaba ben emre yeniyim aranizda. Yazlik lastik almak icin zaman yaklasti 205 50 17 olcusunde tavsiywleriniz fiyatlar yuksek oldugunocin kredi katti taksitbyapacagim gonul ister goodyear alauim ama butce zorluyor taksitle zorlasam 1500 cikar sizce yan urunler almalimiyim kullananlar catmi dunlop sava gibi good year yan urunleri var atada tavsiyr varmi acaba guvenebilecegimiz matkalar. Oetlasta uygun ama guvenemedim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Emre.Yılmaz yazdı:

Merhaba atkadaslar herkese merhaba ben emre yeniyim aranizda. Yazlik lastik almak icin zaman yaklasti 205 50 17 olcusunde tavsiywleriniz fiyatlar yuksek oldugunocin kredi katti taksitbyapacagim gonul ister goodyear alauim ama butce zorluyor taksitle zorlasam 1500 cikar sizce yan urunler almalimiyim kullananlar catmi dunlop sava gibi good year yan urunleri var atada tavsiyr varmi acaba guvenebilecegimiz matkalar. Oetlasta uygun ama guvenemedim..

Mesajını daha okunaklı şekilde düzeltirseniz seviniriz. Bu kategorideki mevcut yorumlara bakabildiniz mi? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir öneri alayım araç A6 ölçü 225/50/17

michelin crossclimate plus ile continental premium contact 6 arasında kaldım.

• crossclimate 4 mevsim olduğundan yılda bir kaç kere uludağa yada kartepeye çıkış yapılabilirmi? genelde yollar temiz oluyor. 
  • mevcutta conti fanı olarak aynen devam edip kar yağınca taksi ile devam etmek
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

38 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

bir öneri alayım araç A6 ölçü 225/50/17

michelin crossclimate plus ile continental premium contact 6 arasında kaldım.

• crossclimate 4 mevsim olduğundan yılda bir kaç kere uludağa yada kartepeye çıkış yapılabilirmi? genelde yollar temiz oluyor. 
  • mevcutta conti fanı olarak aynen devam edip kar yağınca taksi ile devam etmek

Ben sadece yılda birkaç kere için, günlük yaşantımın konforunu bozmak istemezdim sanırım. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.