Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

1 dakika önce, İsmail Doğanay yazdı:

Conti alman malı tavsiye ediliyor piyasada da alman malı bulunmuyor

Kaç kişi her iki ürünü aynı şart altında kullanıp kıyaslamış. Gereksiz bilgi olmuş hocam ben olsam dikkate almazdım. Ayrıca kaç kişi hangi fabrikanın daha iyi ürün ürettiğini biliyor (bunlar firmalar arasında denetlenir, puanlanır genelde)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kaç kişi her iki ürünü aynı şart altında kullanıp kıyaslamış. Gereksiz bilgi olmuş hocam ben olsam dikkate almazdım. Ayrıca kaç kişi hangi fabrikanın daha iyi ürün ürettiğini biliyor (bunlar firmalar arasında denetlenir, puanlanır genelde)

Kaldı ki büyük firmaların belli bir kalite standartı vardır fabrika farkı olacagını sanmam.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, İsmail Doğanay yazdı:

Ne alacam karar veremedim herkes farklı bişey söylüyor

Normal...

Çünkü ikisi de iyi lastik.

Bridgestone T001 ilginç bir şekilde CPC%'den konforlu, önceliğiniz bu ise tercih edilebilir.

Conti PC5'ler kıyaslamalı tüm incelemelerde T001'den iyi puan almış. 

Ne malı olduğunun önemi yok, Conti markasını alan ürün aynı standartta üretilmiştir. İşçiliğin ve bu nedenle çalışan elemanın milliyetinin önemi yok lastikte. 

Hangisini alırsanız alın yanlış yapmış olmazsınız. 

Ucuzunu tercih etmek de bir tercih yöntemi olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Kış Lastiğini sezon girmeden alayım diye düşündüm. Fiyatlar artmadan. DUNLOP 205 55 R16 94T SP Winter Ice02 Nasıl bir Lastiktir? 229 TL'ye 4 Adet aldım 50 TL'de günü dolan bonusum vardı onu da kullanmış oldum. Lastikler 2016 30.cu hafta ve üzeri üretim demişlerdi. Sonradan aradılar 1.ci hafta dediler. Bende sorun etmedim 4 tane de çelik sibop hediyemiz olsun size diyerek jest yaptılar. 

Ergin Demiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

İyidir mutlaka ama alınmış lastik sonuçta bundan sonra nasıl olduğu pek önemli olmasın bence :) Güle güle kullanın.

Teşekkür ederim Yakup Bey, ama siparişi iptal edebilirim. Yarın kargolanacaktı ürünler. Araştırırken yine forumdan bir arkadaşın önerisini okumuştum diye hatırlıyorum. Kışın çok yol yapmıyorum, belki bu yıl Ilgaz'a çıkabilirim diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

merhaba arkadaşlar malum yavaş yavaş kış gelecek ve lastik uygulaması 1 aralık ile mart arası gecerli olacak ve cezai işlem de cabası sormak istediğim 205-55-16 ebatlarında focus lastıgınde belirtilen h-t vs harfler ne işe yarıyon anlamadım piyasada birton lastik markası var bana yardımcı olunuz uygun fiyata  lassa mı iyidir yoksa pirelli mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, rıdvan can yazdı:

h-t vs harfler ne işe yarıyon

4 saat önce, rıdvan can yazdı:

uygun fiyata  lassa mı iyidir yoksa pirelli mi?

Kış lastikleri genelde başarılı, karda buzda yeterli tutunma sağlıyorlar, ancak kuruda yaz lastiklerine göre perofrmnasları biraz düşüyor.

Ucuzlardan Petlas'tan memnun olan çok, Lassa'nın da iyi latikleri var.

Biraz daha paraya kıyarsanız Nokian WR D4, GY Ultragrip 8 veya 9 başarılı ürünler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Merhaba, Michelin energy saver lastik aldım 6. Ayda 2017 üretimi. Şimdi fiyat almak için başka lastikçilere sorduğumda o eski seri üretimi yok diyorlar. Primacy 3 verelim diyorlar. 2 tane almıştım, 2 tane daha alıcam yazlık. Sorum şu : energy saver mı yoksa P3 mü almalıyım(?) Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.