Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

Yıllar geçtikce sıcak ve ezilmenin etkisi ile Antalya'nın asfaltları buz pistine döndü. 

Tabii lastik havaları, diş derinliği, aşınma durumu vb. faktörleri değerlendirmek lazım. Ben o virajlarda ne çıkarken ne inerken kaymadan dönemiyorum çoğunlukla.

En tehlikeli yer de sanayiden gelip Real'e dönen ışıklı kavşak. Antalya'da kaymak asfalta sakın güvenmeyin. Sıfatı fiile dönüştürüyor. 

Ben lastiklerden şüpheleniyorum ama şu da bir gerçek Antalya nın yolları hakkında ki düşüncenize tamamiyle katılıyorum , lastiklerimi tekrar bi kontrol edeyim , yarın servise gidicektim zaten hemde sorayım birde servisin düşüncesini almış olurum
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

Değerli Ford kullanıcıları,

C-max trend tdci 2012 model araç kullanmaktayım.

Aracımda continental lastikleri mevcuttu, gayette memnundum. Ancak diş derinliği 4 mm'nin altına düşmesi nedeniyle yeni lastik araştırmaya başladım. Aracıma uygun olacak kendimce bazı lastikleri belirledim ve fiyat aldım. Seçim konusunda sizin yardımınızı bekliyorum.

Good Year EfficientGrip Performance  215/55/16 93 V        -  320 TL

Continental ContiPremiumContact 5   215/55/16 93 V        -  375 TL

Michelin CrossClimate 4 mevsim        215/55/16 97 V        -  420 TL

Levent Bey tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Lastik Seçimi olarak değiştirdi
2 dakika önce, Levent Bey said:

Değerli Ford kullanıcıları,

C-max trend tdci 2012 model araç kullanmaktayım.

Aracımda continental lastikleri mevcuttu, gayette memnundum. Ancak diş derinliği 4 mm'nin altına düşmesi nedeniyle yeni lastik araştırmaya başladım. Aracıma uygun olacak kendimce bazı lastikleri belirledim ve fiyat aldım. Seçim konusunda sizin yardımınızı bekliyorum.

Good Year EfficientGrip Performance  215/55/16 93 V        -  320 TL

Continental ContiPremiumContact 5   215/55/16 93 V        -  375 TL

Michelin CrossClimate 4 mevsim        215/55/16 97 V        -  420 TL

Ucuz olanı alabilirsiniz hepsi iyi lastik, Michelin'in sınıfı farklı onu iyi araştırın sitemizde başlıkları ve yorumları mevcuttur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakup Bey,

Hızlı yorumunuz için teşekkür ederim.

Benim düşünceme görede  Good Year kalite/fiyat oranlamasına göre daha önde gelmekteydi.

Aklımdaki soru işareti Good Year'ın (yıllardır kullanmadım) kalitesi Continental seviyesinde mi? Eğer öyleyse benimde fikrim Good Year'ı almak yönünde..

Özer Bey,

Hızlı yorumunuz için size de teşekkür ederim..

Good Year'a güvenim biraz daha arttı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Levent Bey said:

Yakup Bey,

Hızlı yorumunuz için teşekkür ederim.

Benim düşünceme görede  Good Year kalite/fiyat oranlamasına göre daha önde gelmekteydi.

Aklımdaki soru işareti Good Year'ın (yıllardır kullanmadım) kalitesi Continental seviyesinde mi? Eğer öyleyse benimde fikrim Good Year'ı almak yönünde..

Özer Bey,

Hızlı yorumunuz için size de teşekkür ederim..

Good Year'a güvenim biraz daha arttı..

Aşağıdaki grafikteki EU noormlarına göre good Year EGP sınıfında gayet başarılı lastik

71fe2292-e7b9-4cd8-b9f8-58f263e783e2.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

45 dakika önce, Levent Bey said:

Her iki lastik markasını yeterince kullanmış biri olarak soruyu doğru şekli ile sorayım: Conitnental'in kalitesi GoodYear düzeyinde mi?

EGP'yi alın. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem Bey,

Yanıtınız için teşekkür ederim.

Daha önce ilaç sektöründe çalıştığım dönemde Good Year lastiği olan çok araç kullandım. Hatırladığım kadarıyla bir sorun yaşamadım. Ancak son 7-8 yıldır aldığım araçlarda michelin ve Continental vardı. Her iki lastik markasının ürünlerinden de memnun kaldım.

Sorumu o şekilde sormamın sebebi lastik almak için yaptığım araştırmalarda Good Year'ın son yıllarda Michelin ve Continental'in arkasında kaldığı yönündeydi.

Yapılan yönlendirmelere çokta güvenemediğim için sitemizde sizlerinde yorumlarını almak istedim.

Bilgilendirmeleriniz ve önerileriniz benim için çok değerli, son kararım Good Year olacak gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bireysel ifadelere çok rağbet etmeyin zaten.

Ancak CPC2 2 takım ve CPC 5 1 takım kullandım, 25.000 km'de yolda durmaz hale geliyorlar.

Taban dengesizliği sorununu 5/!2 lastikte yaşadım.

Çabuk aşınıyorlar ve performans olarak da sıra dışı bir özelliği yok.

Yine de hem test sonuçları hem de daha geniş kullanıcı geri bildirimleri burada var:

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/EfficientGrip-Performance.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Continental/Premium-Contact-5.htm

Sonuçta ikisi de iş görür, ucuzu tercih etmekte bir mahsur yok.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Değerli Dostlar,

Sizlerinde önerisiyle Good Year EfficientGrip Performance almaya karar verdim.

Elinde ürün hazır olan ve fiyat veren bayiye gittiğimde 4 lastiğin 2'si 2014 üretim, 2'si 2015 üretim cıktı.

Aldığım takdirde bir sorun yaşarmıyım diye düşünüyorum..

Veya 2014 üretim almanın bir handikapını yaşarmıyım.

Yardımlarınızı bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Şöyle kenarda dursun akılda duracağına.

Punto için seçtiğim lastik budur :)Bu boy için uygun ve başarılı.

Hankook Kinergy Eco K425 x 4 = 590 TL (şuan)

http://kolayoto.com/hankook-kinergy-eco-k425-175-65r15t-84t.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Volvoda üzerinde Michelin Primacy 3 geldi, 1-2ay dayanabildim, şehir içinde, şehir dışında devamlı arabanın arkası oynuyordu,Şehir icinde dışa doğru eğimli bir göbekte arkası kaydı. Defalarca gecerim oradan, 1 defa focusum da kaymisti. (Michelin primacy hp vardi uzerinde) neyse topladım volvo ile devam ettim. 
Antalya şehir içinde eski valilik arkasından dönerciler carşısına doğru giderken tam balbey camisinin köşesinde sağa doğru giderken yine arkadan kaydı, çok da yavastım, dar bir geçiş zaten, manuelde olsa 1-2 vites hızında yani. 
Antalya-Isparta arasında cok hafif bir virajda, normalde hız bile kesilmeyecek kadar tatlı bir virajdı. Gündüz gözüyle uzaktan bir köpek gördüm, o hafif virajda fren yaptım, panik fren bile değil, uzaktan gordum cunku, abs bile ara ara devreye girerken arkasi sağa sola oynamaya başladı. 
Tüm bu anlattıklarım kuru zeminde 15 derece sıcaklık üstünde,lastiklerin havası normal iken başıma geldi. Yok boyle kötü bir lastik. Lanet olsun piyasaya sokana, volvoya koyana. 

Hemen satışa koydum malum siteye 1500 kmdeki 4 lastiği 700ye sattım, Goodyear eagle f1 asimetric 2 aldım, konfor arttı, yol tutuş şahane, daha sessiz, çok çok rahat ettim, kesinlikle tavsiye ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.