Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

sanırım sınıfının en az ses yapanlarından.. 68 db.. fiyatıda çok makul.. A sınıfı yağmur ve yuvarlanma direnci var, hoş diğerleride öyledir..

yanlız bu 590 nasıl, kaç lastik, pek anlamadım.. bu lastiğin tanesi 185 tl.. 4 ü 700 den aşağı pek bulunamaz gibi geliyor

Kliksadan bir mail geldi. %10 indirim kuponu diyor. Girdim sepete 4 tane ekledim. Lastiğin tanesi 164 TL. İndirimle beraber toplam 590,40 TL yaptı.

c274c7ef241d4133e79982387e282a50.jpg

GoodYear.

Yakup bu lastiğin erken yıpranması ile ilgili birkaç yorum okudum. Bilgin var mı bu konuda?

Aslında aralarında pek fiyat farkı yok. Önemli olan doğru lastiği secmek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Michelin privacy 3 Kullandım focus 2.5 aracimda 30-35 bin km ancak yol yapabildim ,daha once pirelli kullanmıştım o michelinden 5 bin km daha fazla gitti arkadaş goodyear kullanıyor c max aracında 50 bin km yi gecti önleri değiştirdi arkalari hala kullanıyor birde arkadaş fazla hiz yapmaz onunda etkisi var tabiki bende conti yada goodyear alırdım sanırım goodyear daha sessiz michelin de sesssiz ama focus 1 ve 2 lerde hangi lastik olursa olsun lastik sesi çok fazla...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@M Sait Epçaçan,

hayırlı olsun, fiyat çok cazip + yük endeksinin 91 olmasıda biraz etken..

öyle çok erken yıpranmaz.. zaten bilinçli kullanıcı için ömrü 2-3 senedir, hadi 4 sene..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Jantlarımız yola çıktı sıra lastik almaya geldi. 235 / 40 / 18 lastik alınacak. 18" janta geçmekle konfordan ödün verilecek biliyorum ama bunu en az seviyeye indirecek olan yine lastik seçimi olacaktır, bu ölçülerde lastik alacak  olsaydınız hangisini tercih ederdiniz. 

- Michelin Pilot Sport 3         (fiyat olarak en yüksek ama michelin kalitesi)   

- Michelin Pilot Super Sport  (ultra performans lastiği PS3 ile aynı fiyatta, ultra performans aracımız yok ama ilgimi çekti kullanıcıları tarafından çok övgü almış)

- Continental 5                     (Burak Çınar tarafından tek geçilen lastik, başkada yorumu yok :))

- Goodyear F1 A2                (fiyat/performans olarak avantajlı konumda görünüyor)

- Pirelli cinturato P7              (235 / 45 / 17 'sini şuanda kullanıyorum memnunum ama değişiklik denenebilir)

- Nokian Zline                       (Tyrereviews kullanıcı yorumlarında birinci sırada tek şikayeti çok erken bitmesiymiş, ayrıca fiyat olarak listemde en uygun olanı)

Mesele 235 40 18 olunca biraz dikkatli seçim yapmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Jantlarımız yola çıktı sıra lastik almaya geldi. 235 / 40 / 18 lastik alınacak. 18" janta geçmekle konfordan ödün verilecek biliyorum ama bunu en az seviyeye indirecek olan yine lastik seçimi olacaktır, bu ölçülerde lastik alacak  olsaydınız hangisini tercih ederdiniz. 

- Michelin Pilot Sport 3         (fiyat olarak en yüksek ama michelin kalitesi)   

- Michelin Pilot Super Sport  (ultra performans lastiği PS3 ile aynı fiyatta, ultra performans aracımız yok ama ilgimi çekti kullanıcıları tarafından çok övgü almış)

- Continental 5                     (Burak Çınar tarafından tek geçilen lastik, başkada yorumu yok :))

- Goodyear F1 A2                (fiyat/performans olarak avantajlı konumda görünüyor)

- Pirelli cinturato P7              (235 / 45 / 17 'sini şuanda kullanıyorum memnunum ama değişiklik denenebilir)

- Nokian Zline                       (Tyrereviews kullanıcı yorumlarında birinci sırada tek şikayeti çok erken bitmesiymiş, ayrıca fiyat olarak listemde en uygun olanı)

hiçbirini kullanmadım en başından söyleyeyim... ama sanırım Sabri Eagle F1'den çok memnun...

Onun dışında bende dışarıda bir kaç arkadaşımdam Nokian ZLine hakkında (aslında tüm nokianlar hakkında) güzel izlenimler duyuyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ekonomi, konfor ve yol tutuş dediğin zaman bence F1 Asym 2 tek seçenek.

Fazla düşünmene gerek yok...

Bir ay sonra izlenimlerimi paylaşırım.

Fiyatın yönlendirdiğine kuşku yok. Bir ay değil ama bir yıl sonra yazışalım.

Ha, iki misli fiyata satılanlar iki misli iyi mi?

Bence de değil.  

Ama şu limitte sıkıştığında her şey lastiğe bağlı ya, işte o noktaya gelmemeye çalışmak lazım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili @Cem Boneval

haklısınız ancak çok düşününce insan neye inanacağını şaşırıyor.

Herkes lastiği kendi açısından değerlendiriyor. 100% iyi lastik yok neredeyse.

Siparişim yanlış gelmişti,ben de Petlas Imperium PT515 215 55 R16 93 H taktırdım.

Bir takım lastik 1 yıl yol yardımı dahil 7 taksit 760 TL tuttu.

Aşırı hız yapan biri değilim;en çok otobanda 160-170 km/h...

Umarım kazasız ve belasız bu lastiklerle 35-40.000 km geçirebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Merhaba abilerim dün aracımın fabrika çıkış lastikleri olan goodyear lar ile viraj a girdim çok sert te girmedim ama arka hafif attı bir sonra ki virajda da bilinçli hafif direksiyonu kırdım yine arka hafif kaydı bu olay başıma antalya kepez i çıkarkan geldi , önceki aracım nıssan primera lastiklerimde continentaldi aynı virajlara aynı hızda girip çıkıyordum ama herhangi bir kayma olmuyordu , lastiklerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum sizlerinde görüşünüzü almak isterim iyi günler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Maynı virajlara aynı hızda girip çıkıyordum ama herhangi bir kayma olmuyordu , lastiklerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum sizlerinde görüşünüzü almak isterim iyi günler

Yıllar geçtikce sıcak ve ezilmenin etkisi ile Antalya'nın asfaltları buz pistine döndü. 

Tabii lastik havaları, diş derinliği, aşınma durumu vb. faktörleri değerlendirmek lazım. Ben o virajlarda ne çıkarken ne inerken kaymadan dönemiyorum çoğunlukla.

En tehlikeli yer de sanayiden gelip Real'e dönen ışıklı kavşak. Antalya'da kaymak asfalta sakın güvenmeyin. Sıfatı fiile dönüştürüyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.