Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

215/55/16 için önerileriniz neler arkadaşlar sadece 4 aylık kış lastiği lazım.Güvenli ve ekonomik olan ne önerirsiniz petlas sizce iyi midir ? yad petlasdan 20 30 TL fazla verip başka lastik almak mantıklı mıdır ?

215'te diretmeye gerek yok en azından kış lastiği için. Burada bir çok kullanıcının yaptığı gibi 205'lik tercih edilebilir. Daha uygun olur ayrıca fiyat olarak. 

Kendi açımdan konuşursam UG9 var şuan bizde tabi tam test etme imkanı oluşmadı lakin halefi UG8'lerin başarısını yakalarsa hayli hayli yetecektir. 

Petlas'ta sorun yaşayanda çok memnun kalanda,biraz şans işi gibi. Aynı model lastiklerde zıt görüşler ortaya atan çok fazla kullanıcı var,3-5 neyse fazla verip bilindik,testlerden ve yorumlardan geçer not almış lastiklere bakmak daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende ayni durumdayim.Anlamadigim sey 215 ile 205 arasinda sadece 10 mm taban farki varken estetik olarak niye bu kadar fark oluyor?Sadece bana mi öyle geliyor onu da çözebilmiş degilim dogrusu

Sadece taban farki yok çapı yanağı toplam bütünlük olarak tamamen büyük, iki lastiginde xxx /55/16 olması yanak ve lastik capinin da ayni olmasi anlamına gelmiyor. .yan yana 215/55/16 ile 205/55/16 yi koyun arada bariz fark var ben 215/55/16 ile 215/50/17 yi yan yana koyunca 215/55/16 küçük kaliyor..normalde birinin yanak 55 büyük., jant küçük digerinin yanak küçük jant büyük .fazla fark yok gibi düşünülebilir. Ama ara da bariz fark fark var.205 ile215 arasindaki farkta büyüklük olarak tamamen farklı.sadece taban farklı değil.

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

215'te diretmeye gerek yok en azından kış lastiği için. Burada bir çok kullanıcının yaptığı gibi 205'lik tercih edilebilir. Daha uygun olur ayrıca fiyat olarak. 

Kendi açımdan konuşursam UG9 var şuan bizde tabi tam test etme imkanı oluşmadı lakin halefi UG8'lerin başarısını yakalarsa hayli hayli yetecektir. 

Petlas'ta sorun yaşayanda çok memnun kalanda,biraz şans işi gibi. Aynı model lastiklerde zıt görüşler ortaya atan çok fazla kullanıcı var,3-5 neyse fazla verip bilindik,testlerden ve yorumlardan geçer not almış lastiklere bakmak daha iyi olur.

Goodyeardan sonra veya önce önerebilceğiniz başka markalar var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

215/55/16 için önerileriniz neler arkadaşlar sadece 4 aylık kış lastiği lazım.Güvenli ve ekonomik olan ne önerirsiniz petlas sizce iyi midir ? yad petlasdan 20 30 TL fazla verip başka lastik almak mantıklı mıdır ?

ben 3senedir kullanıyorum gayet memnunum kesinlikle tavsiye ederim kardaki performans i çok iyi .
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben 3senedir kullanıyorum gayet memnunum kesinlikle tavsiye ederim kardaki performans i çok iyi .

İnternet fiyatına baktım 227 TL 4 tanesi 900 TL oluyor indirimle felan 800 TL ye sipariş verebilirim heralde uygunmudur yoksa başka yerleri gezmem gerekir mi UG9 için

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Goodyeardan sonra veya önce önerebilceğiniz başka markalar var mı ?

Daha önce hankook vardı eski araçta,lastiğin modelini hatırlamıyorum, fena değildi aslında,nokian'ı öven çok ama fiyat olarak neredeyse goodyear'la aynı,kullananlar yorum yapacaktır. Petlas kullananlarda vardı forumda yorum yaparlar.

*Edit: Çağlar abi yapmış zaten kullanıcı yorumunu

İnternet fiyatına baktım 227 TL 4 tanesi 900 TL oluyor indirimle felan 800 TL ye sipariş verebilirim heralde uygunmudur yoksa başka yerleri gezmem gerekir mi UG9 için

Bende 225'ten almıştım 2-3 hafta önce,Ankara'da bayi ağı daha geniş istersen telefonla onlarada sor bizim burada bayisi olmadığı için internetten bulduğum en uygun fiyata almıştım ben

Semih G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha önce hankook vardı eski araçta,lastiğin modelini hatırlamıyorum, fena değildi aslında,nokian'ı öven çok ama fiyat olarak neredeyse goodyear'la aynı,kullananlar yorum yapacaktır. Petlas kullananlarda vardı forumda yorum yaparlar.

*Edit: Çağlar abi yapmış zaten kullanıcı yorumunu

Bende 225'ten almıştım 2-3 hafta önce,Ankara'da bayi ağı daha geniş istersen telefonla onlarada sor bizim burada bayisi olmadığı için internetten bulduğum en uygun fiyata almıştım ben

Dediğiniz gibi dışkapıya gidip lastikçileri tek tek dolaşıp fiyat temin etmek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bizim kuzen iki gün önce 210 tl ye aldı 215/55/16 yı.genelde 200-220 arasi fiyatlar.biraz pazarlık yapıp alabilirsiniz .
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bizim kuzen iki gün önce 210 tl ye aldı 215/55/16 yı.genelde 200-220 arasi fiyatlar.biraz pazarlık yapıp alabilirsiniz .

Bugün son mesajımdan sonra dışarı çıktım sinemaya gitmek için :) şansımıza kaza yaptık ve lastiği patlattım virajda bir bayanın önüme kırmasıyla yolun ortasındaki logar kapağına arabayla kafa attım neyseki verilmiş sadakamız varmış ki sadece sol ön teker sorun çıkarttı hemen sağ çekip değiştirdim. Sanırsam jantta sorun var logar'a çok sert girdim fordun orjinal jantlarından nerede bulabilirim ? sadece tek bir adet lazım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün önlere 2 goodyearı taktırdım arkalar biraz daha eskisin :D

Yanlış yapmışsın

1. Lastik üreticileri daima daha iyi durumdaki lastiğin arkada olmasını öneriyorlar. Nedeni de önden kayma göreceli kontrollü bir "kendiliğinden" frenleme sağlarken arkadan kaymanın kontrolsüz yön değişimlerine neden olabilmesi ve daha ciddi boyutta kaza potansiyeli taşıması. 

2. Ön ve arka lastikler desen, hamur ve diş derinliği açısından belirgin fark gösterirse üretici tarafından aracın limitte öngörülen davranış biçiminden farklı davranmasına ve kontrolü zor yön değişimlerine neden olması söz konusu olabilir.

3. Çeken/iten akstaki lastik daha çabuk eskir.

Şimdi;

eğer ön ve arkalar aynı model ise, eskitmeye de kesin niyetliysen yenileri arkaya geçir, aynı model değilse arkaları da yenileri ile değiştir. 

Tasarruf merakını da başka alana kaydır...

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış yapmışsın

1. Lastik üreticileri daima daha iyi durumdaki lastiğin arkada olmasını öneriyorlar. Nedeni de önden kayma göreceli kontrollü bir "kendiliğinden" frenleme sağlarken arkadan kaymanın kontrolsüz yön değişimlerine neden olabilmesi ve daha ciddi boyutta kaza potansiyeli taşıması.

2. Ön ve arka lastikler desen, hamur ve diş derinliği açısından belirgin fark gösterirse üretici tarafından aracın limitte öngörülen davranış biçiminden farklı davranmasına ve kontrolü zor yön değişimlerine neden olması söz konusu olabilir.

3. Çeken/iten akstaki lastik daha çabuk eskir.

Şimdi;

eğer ön ve arkalar aynı model ise, eskitmeye de kesin niyetliysen yenileri arkaya geçir, aynı model değilse arkaları da yenileri ile değiştir.

Tasarruf merakını da başka alana kaydır...

Bende ilk aracımda aynı hatayı yapmıştım uyarınızla değiştirmiştim Cem hocam teşekkürler bilgi için...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.