Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

46 dakika önce, Cem Boneval said:

XKhKVhA.png

Simdi cumlelerimizi siralayalim.

- Senin gosterdigin sadece tek bir acidan bakan test sonuclari? Dogru mu?

- Yanlis, Yakubunda refere ettigi test yontemini kisaca ozetleyelim.

Ben senin gonderdigin testlerden bahsediyorum. Yakubun gonderdigini niye kattin araya abicim. Sen ADAC test sonuclarini mi gonderdin, ben onu mu anlamadim acaba?

Yavas yavas benle dalga gectigini dusunmeye basliyorum.

Servet Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, H. Cenk said:

Daha ucuz :) 

otomobilde marka bağımlılığınız var lastikte niye yok . Seçin bir markayı devam edin işte. Otomobil alırken böyle ıcık cıcık incelemiyoruz, 3 kuruşluk lastik için treadwearine kadar değerlendiriyoruz. 

P7 Cinturato ile 5 yıl önce yollarım kesişti ve memnuniyet paralelinde farklı araçlarda 5 veya 6 takım aldım.

Nokian Line'ı da denemek lazım, yoksa Cenk hocam gibi Hankook mu denemeli :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu said:

P7 Cinturato ile 5 yıl önce yollarım kesişti ve memnuniyet paralelinde farklı araçlarda 5 veya 6 takım aldım.

Nokian Line'ı da denemek lazım, yoksa Cenk hocam gibi Hankook mu denemeli :)

Pirelli P7 de kullandım Hankook ventus prime da . Tabii çok eski versiyonları. Bu ikisi arasından birini alacaksam ucuzunu alırdım. 

Parasını ben veriyorsam gider conti alırım :)  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, H. Cenk said:

Pirelli P7 de kullandım Hankook ventus prime da . Tabii çok eski versiyonları. Bu ikisi arasından birini alacaksam ucuzunu alırdım. 

Parasını ben veriyorsam gider conti alırım :)  

Contiyi hiç sevemedim hocam :)

Ne ıslak ne de kuru fren performansından memnun kalmadım, fabrika çıkışlı gelen lastikleri 15k da değiştirdiğim de var.

Özetle Contiye para vermem.

Michelin ise Fransız'a olan gıcıklığımdan yıllardır almadığım bir markadır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Servet Özkan said:

Simdi cumlelerimizi siralayalim.

- Senin gosterdigin sadece tek bir acidan bakan test sonuclari? Dogru mu?

- Yanlis, Yakubunda refere ettigi test yontemini kisaca ozetleyelim.

Ben senin gonderdigin testlerden bahsediyorum. Yakubun gonderdigini niye kattin araya abicim. Sen ADAC test sonuclarini mi gonderdin, ben onu mu anlamadim acaba?

Yavas yavas benle dalga gectigini dusunmeye basliyorum.

O zaman yazayım, aynı hisleri paylaşıyoruz :)

Gönderdiğim şu idi:

zLine için

Line için

Dikkat edersen bu test bağlantılarının hepsi tyrereviews sitesinde orijinal testin İngilizce özetine çıkıyor, yani testi yapan kurumlar farklı, yani alıntılanmış ve özetlenmişler.

Ve yine dikkat edersen içlerinde iki adet ADAC testi de var, yani Yakubun refere ettiği kurum.

Yani benim test yöntemlerini gönderdiğim.

Kolay görünsün diye kızarttım.

Diğer test kuruluşları da şöyle:

sport auto - Alman spor otomobiller dergisi (benim kadar eskidir, gençliğimde abone idim)

AZ ve Auto Zeitung - Alman otomobil dergisi

AMS - Auto, Motor & Sport, diğer bir Alman otomobil dergisi (bu da gençlik literatürümdü)

Auto Bild - Tabloid de olsa en çok okunan Alman otomobil dergisi

ACE - Automobile Club Europe (Avrupa Otomobil Kulübü), ADAC'den (Alman Otomobil Kulübü) sonra Avrupa'nın en büyük ikinci otomobil kulübü

GTÜ - Gesellschaft für Technische Überwachung (Alman Teknik Denetleme Kurumu), TÜV ve DEKRA ile aynı kulvardadır.

Stiftung Warentest - Ürün İnceleme Vakfı (ne tesadüf gene Alman)

Görünen o ki bu Almanlar ürün inceleme konusunda oldukça pimpirikli (ve gerçekten bu alanda başarılı olduklarını yazabilecek kadar iyi tanıyorum onları) ve İngiliz "tekerlek" internet sitesi de bütün bu testlerin özetini yayınlamayı tercih etmiş.

ADAC dışında diğerlerininde ayrıntılı test yöntemleri var ama onları da yazmamı bekleme çünkü bu konudan sıkıldım artık. 

Vasat konusundaki "pek bir oteritervari ucari ve gereksiz oldugu" yorumuna gelince, ne de olsa öğrencileri tarafından şımartılmış, yaşı ilerlemiş bir üniversite öğretim üyesiyim, o kadar otoriterliği de mazur görmek lazım sanırım. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Cem Boneval said:

Vasat konusundaki "pek bir oteritervari ucari ve gereksiz oldugu" yorumuna gelince, ne de olsa öğrencileri tarafından şımartılmış, yaşı ilerlemiş bir üniversite öğretim üyesiyim, o kadar otoriterliği de mazur görmek lazım sanırım. 

Biz seni her turlu seviyoruz/sayiyoruz abi, hiiiiiic muhim degil. :)

Servet Özkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Servet Özkan said:

Biz seni her turlu seviyoruz abi, hiiiiiic muhim degil. :)

Yine aynı hisleri paylaşıyoruz.

Ama konu sevgi değil, kanaatin kanıtın yerini tutamayacağı... :kıhkıh:

Neyse başlığı işgal etmeyeyim...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 23.02.2016 at 15:08, Gökhan ADIGÜZEL said:

Lastik ebatınız nedir? Fiyat iyi gibi duruyor nerden aldınız acaba? 

225 45 17 aldım, 91Y kodlu, aldığımda n11'de 232, hepsiburadada 236 liraydı, kargo dahil. Şimdi baktım da n11 de aldığım yere ait satışı kapanmış, diğer satıcılarda en uygun 290 lira. Hepsiburada da ise 298 lira olmuş.

Baya uyguna denk getirmişim heralde.

Lastik; Goodyear 225/45 R17 91Y Eagle F1 Asymmetric 2 

Erdoğan G. tarafından düzenlendi
Lastik ismini ekledim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzun süren araştırmalar sonucunda falken 205*55*16 ze 914 te karar kıldım. polatlı da da taktırabileceğim yeri buldum. p.tesi yeni lastikleri alacağım. Hem uygun geldi fiyatı hemde bundan önceki arabama da taktırmıştım,sıkıntı yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, Burak Ün said:

Uzun süren araştırmalar sonucunda falken 205*55*16 ze 914 te karar kıldım. polatlı da da taktırabileceğim yeri buldum. p.tesi yeni lastikleri alacağım. Hem uygun geldi fiyatı hemde bundan önceki arabama da taktırmıştım,sıkıntı yaşamadım.

Hocam uzun araştırdınız da neyi araştırdınız gerçekten üzülüyorum :D 

Hazır araştırılmış veriyi sunmuştuk size bakın: Mis gibi http://kolayoto.com/goodyear-efficientgrip-205-55r16-91v-11414.html

Falkenin fiyatı 166-170 tl, GY fiyatı 179

Islak zeminde iyi değil,gürültülü ve daha erken aşınıyor. Karar sizindir yine de :D Sonuçta para sahibi konuşur :) 

56d0540d62794_ScreenShot2016-02-26at15.3

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Burak Ün said:

falken 205*55*16 ze 914

Yakuba hak vermek durumundayım. Taktırma ücreti dahil GY EGP'ye taş çatlasın 200 TL verirsiniz. Daha başarılı performans yanında yıllık km'nize göre 6-12 ay daha uzun kullanabilirsiniz. 

Falken en tavsiye edilebilir ekonomik lastik, ama ekonomik demek için en az %25 daha ucuz olmalı. Herşey dahil 150 TL'ye bulduysanız sözüm yok.

Tabii ben "bence"dir, siz doğru bulduğunuzu yapın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Hocam uzun araştırdınız da neyi araştırdınız gerçekten üzülüyorum :D 

Hazır araştırılmış veriyi sunmuştuk size bakın: Mis gibi http://kolayoto.com/goodyear-efficientgrip-205-55r16-91v-11414.html

Falkenin fiyatı 166-170 tl, GY fiyatı 179

Islak zeminde iyi değil,gürültülü ve daha erken aşınıyor. Karar sizindir yine de :D Sonuçta para sahibi konuşur :) 

56d0540d62794_ScreenShot2016-02-26at15.3

aslında seçeneklerim şunlar. şantiyede çalıştığım için çok çıkma şansı bulamıyorum.

1- Bridgestone T 001             230 tl

2- Lassa revo 2 plus              200 tl

3- Dunlop SP sport lm 703     175 tl

4- Falken ZE 914                  160 TL

Tablo bu siz olsanız hangisini tercih edersiniz :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Burak Ün said:

Üretim yıllarını biliyor musunuz? 

İnternetten alışveriş yapmıyorsunuz sanırım. Falken'i alırdım %90.Dunlop; Sport BluResponse İSE %100 dunlop.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Burak Ün said:

Ben internetten GY EGP siparişi verirdim, Polatlı'daki bayiye göndertir, lastik başına 6,50 TL'ye montaj ve balans yaptırır, toplamda 100 TL fazla verip daha iyi lastiği kullanırdım.

http://kolayoto.com/ustorelocator/location/info2/id/663

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.