Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

Lastik seçiminde kararsız kaldım birde sizlerin fikirlerini alayım dedim , öncelik olarak dayanıklılık yakıt tüketimi aşınma geliyor daha sonra konfor sessizlik geliyor benim için , arasında kaldığım lastiklerin dışında lastik seçme imkanım yok , seçtiğiniz lastiği sebebiyle birlikte yazarsanız sevinirim , fiyat konusu problem değil , iyi forumlar..

continental contipremiumcontact 2

bridgestone Turanza ER300

michelin primacy

goodyear efficientgrip

lastik ebatı 215 55 16

Batuhan Gümüş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Focus GarajıFocus IIISorular ve Sorunlar" kategorisinden "Otomobiller HakkındaLastik ve Jant Seçimleri" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,
Focus Club Tr Yönetimi

Konu Hakkında;

Bu kategorideki başlıklar yardımcı olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lastik seçiminde kararsız kaldım birde sizlerin fikirlerini alayım dedim , öncelik olarak dayanıklılık yakıt tüketimi aşınma geliyor daha sonra konfor sessizlik geliyor benim için , arasında kaldığım lastiklerin dışında lastik seçme imkanım yok , seçtiğiniz lastiği sebebiyle birlikte yazarsanız sevinirim , fiyat konusu problem değil , iyi forumlar..

continental contipremiumcontact 2

bridgestone Turanza ER300

michelin primacy

goodyear efficientgrip

lastik ebatı 215 55 16

Kriterleriniz nedeniyle sıralama şöyle:

1. michelin primacy (mümkünse HP değil 3)

2. continental contipremiumcontact 2 (yine mümkünse PC2 yerine 5 - daha iyi fren performansı)

3. bridgestone Turanza ER300

4. goodyear efficientgrip

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kriterleriniz nedeniyle sıralama şöyle:

1. michelin primacy (mümkünse HP değil 3)

2. continental contipremiumcontact 2 (yine mümkünse PC2 yerine 5 - daha iyi fren performansı)

3. bridgestone Turanza ER300

4. goodyear efficientgrip

öncelikle yanıtladığınız için teşekkür ederim , continental olursa pc2 olucak ondan eminim 5 i tercih etme şansım yok ama michelini bilmiyorum hp mi 3 mü diye , michelin hp ile pc2 arasında kalınsa yine michelin hp mi tercih edilmeli ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle yanıtladığınız için teşekkür ederim , continental olursa pc2 olucak ondan eminim 5 i tercih etme şansım yok ama michelini bilmiyorum hp mi 3 mü diye , michelin hp ile pc2 arasında kalınsa yine michelin hp mi tercih edilmeli ?

Yıpranma, tüketim ekonomisi ve konfor ön planda ise evet

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

selam yenikonu açmak yerine buradan bir sorum olacaktı arkadaşın musadesiyle:)focus 3me yeni cmax 17 jant aldım arkadaşlar lastik önerisi olarak bir lastikçi önleri 225/45/17 arkaları 225/50/17 runflat lastik yapalım dedi sizce yapmayılım yoksa üzerindeki 215/50/17 lastikmi almalıyım?cevap verebilirseniz şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

selam yenikonu açmak yerine buradan bir sorum olacaktı arkadaşın musadesiyle:)focus 3me yeni cmax 17 jant aldım arkadaşlar lastik önerisi olarak bir lastikçi önleri 225/45/17 arkaları 225/50/17 runflat lastik yapalım dedi sizce yapmayılım yoksa üzerindeki 215/50/17 lastikmi almalıyım?cevap verebilirseniz şimdiden teşekkürler.

Niye böyle saçma birşey teklif etmiş ki ? Kar'da yüzeyi azaltmanız daha iyi olur yani aynı kalın siz 215 50 r17 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

lastikçi çok samimi bir arkadaşımın tanıdığı bu lastikler bir arabadan çıkma cok az kullanılmış fiyat olarak çok uyguna sayacak ama önemli olan sürüş dinamikleri olduğu için sizlere sormak istedim almadan?

Böyle birşey sadece ucuzsa belki alınabilir ama bana kalırsa almam... Böyle birşeyle tecrübe edinmedim.. Kışın, kış lastikleri ile sürüş dinamiği hakkında neyi merak ediyorsunuz mesela ? zorlamazsanız hiçbişey olmaz yani

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

lastikler kış lastikleri değil, (sürüş dinamiklerinden kastım konfur,yol tutuşu ,yakıt tüketimi gibi) önlerin 225/45/17 arkaların 225/50/17  ile yoksa orjinal 215/50/17 arasında ki farklardan bahsetmek istemiştim.fiyat cok cazip 4 lastik 350tl lastiklerin durumu iyi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

lastikler kış lastikleri değil, (sürüş dinamiklerinden kastım konfur,yol tutuşu ,yakıt tüketimi gibi) önlerin 225/45/17 arkaların 225/50/17  ile yoksa orjinal 215/50/17 arasında ki farklardan bahsetmek istemiştim.fiyat cok cazip 4 lastik 350tl lastiklerin durumu iyi

Ben olsam böyle birşeyi hayatta yapmazdım. Dengesiz ve ayarsız olacak; aracınız için uygun lastikler fabrikanın size sundukları ve opsiyon seçeneklerinden ibarettir bunlar dışına çıkarsanız düzen bozulur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 adet hankook k110 215/50/17 95 w xl lastiği 950 tl aldım iyi yaptım bilmiyorum ama zaman gösterecek 17 cmax jantları herkese önerebilirim arabanın duruşu olsun,yol tutuşu olsun gercekten bir başka oldu jantla beraber 1950 tlye mal oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...
  • Yakup Ç. A., başlığı Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.