Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

Malum yazlıkların zamanı geliyor 235-40-18 lastikler hakkında biraz araştırma yapayım dedim. Tyrereviews 235-40-18 lasitkler için ilginç sonuçlar çıkarmış. Birinci Nokian zLine 380 TL fiyatı hemde performansı ile dikkat çekici.

Premium lastikler 450-500 aralığında örneğin 235-40-18 Goodyear Eagle F1 A2 fiyatı 489TL. buna karşılık Nokian Z G2 fiyatı 258 TL.

oAMg2b.jpg

Hakan Saraylı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Hakan Saraylı, bildiğin gibi tyrereview bu verileri kullanıcı yorumlarına dayanarak elde ediyor. Burada öznellikten örneklem büyüklüğüne kadar çok sayıda sonucun geçerliliğini etkileyecek parametre var.

Acıkcası performans odaklı düşünüyorsak ben GoodYear Eagle F1 Asym2'den başka bir şey düşünmem.

Zaten tek tek lastiklerin üzerine tıkladığında veri sayfalarında test sonuç karneleri de görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin yazdığınızı görünce benim soruma cevap yazdınız zannettim ilk başta :)  Affınıza sığınırak   205/55/16 ölçüsünde yazlık lastik önerileriniz nedir? En fazla 190 tl ye alınabilecek yılda genelde şehir içi 5000-6000 km,  şehir dışı ise 3000-4000 km yapıyorum 

@Hakan Saraylı, bildiğin gibi tyrereview bu verileri kullanıcı yorumlarına dayanarak elde ediyor. Burada öznellikten örneklem büyüklüğüne kadar çok sayıda sonucun geçerliliğini etkileyecek parametre var.

Acıkcası performans odaklı düşünüyorsak ben GoodYear Eagle F1 Asym2'den başka bir şey düşünmem.

Zaten tek tek lastiklerin üzerine tıkladığında veri sayfalarında test sonuç karneleri de görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

dün bir arkadaş goodyear efficientgrip performance lastiği aldı fiyatı 185 tl duyurulur..

205-55-16  91 H : 185 tl

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2015_Sommerreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=228381&SourcePageId=31821

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Arkadaşlar petlas pt 515 yada petlas pt 741 hakkında görüşerliniz nedir fiyatları 200 civarı ıkısınınde 215 55 16 yada bu fiyatlara önerceniz lastik varmı

ben gecen haftalarda velox 741 aldım ıslak zemin performans etiketi B yakıt sarfiyat etiketi C ..ben çok memnun kaldım aldığım gün aşırı yagisliydi hava çok perperformansli kullanmama ragmen kayma falan yapmadı...fren performansıda çok güzel..kışlık petlasdan cok memnundum yazliklarda cok güzel daha once michelin bridgestone falan da kullandim bi numara göremedim kesinlikle öneririm.ucuz diye 205 55 16 almayin focusa küçücük geliyor onun yerine uygun fiyatlı lastik tercih edin falken ile ilgili de olumlu yorumlar var.. çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hanımın arabasına Bridgestone taktırıyorum bu gün ... eski Conti lastiklerini 30,000km'de öldürmüş (kullanıcı hatası) kaldırıma sıfır yanaşacağım diye resmen yanaklarını traşlamış, tellerine kadar temizlemiş. Beheri 180TL'den atıyorum Bridge'leri ... istediği kadar kaldırım yapıştırsın, vursun artık  :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben gecen haftalarda velox 741 aldım ıslak zemin performans etiketi B yakıt sarfiyat etiketi C ..ben çok memnun kaldım aldığım gün aşırı yagisliydi hava çok perperformansli kullanmama ragmen kayma falan yapmadı...fren performansıda çok güzel..kışlık petlasdan cok memnundum yazliklarda cok güzel daha once michelin bridgestone falan da kullandim bi numara göremedim kesinlikle öneririm.ucuz diye 205 55 16 almayin focusa küçücük geliyor onun yerine uygun fiyatlı lastik tercih edin falken ile ilgili de olumlu yorumlar var..

Conti SportContatc 5 :) Gerisini tanımam :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaz geldi sayilir ne kadar kar yagiyor olsada buralara :) banada yazlik lastik lazim 215 55 16lar cok yuksek fiyattan satiliyor o paraya 1 takim yazlik 1 takim kislik 205 55 16 aliniyor. Cok farkli olacagini sanmiyorum performans ve konfor acisindan. O yuzden 205 55 16 almayi dusunuyorum bende. Onceki 215ler h serisiydi bulabilirsem yine h serisi alacagim biraz cabuk bitiyor ama daha yumusak oluyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben gecen haftalarda velox 741 aldım ıslak zemin performans etiketi B yakıt sarfiyat etiketi C ..ben çok memnun kaldım aldığım gün aşırı yagisliydi hava çok perperformansli kullanmama ragmen kayma falan yapmadı...fren performansıda çok güzel..kışlık petlasdan cok memnundum yazliklarda cok güzel daha once michelin bridgestone falan da kullandim bi numara göremedim kesinlikle öneririm.ucuz diye 205 55 16 almayin focusa küçücük geliyor onun yerine uygun fiyatlı lastik tercih edin falken ile ilgili de olumlu yorumlar var..

Teşekkürler bende velox mı alsam ıpmrum mu bılemedim kararsızım 205 al diyen oluyoda benımde pek mantığıma yatmıyor 215 alcam siz kaca aldınız velox 741 leri

Conti SportContatc 5 :) Gerisini tanımam :)

söylediğiiz lastikler güzelde biraz pahalı oluyo :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 hafta önce 215 55 16 93H serisi petlas imperium aldım alma sebebim conti michelin gibi ürünlerle neredeyse X2 fiyat farkı olmasıydı yol tutuşu açısından gayet memnunum ama hafif ses var gibi bu fiyat farkınada o ses hiç önemli değil benim açımdan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 hafta önce 215 55 16 93H serisi petlas imperium aldım alma sebebim conti michelin gibi ürünlerle neredeyse X2 fiyat farkı olmasıydı yol tutuşu açısından gayet memnunum ama hafif ses var gibi bu fiyat farkınada o ses hiç önemli değil benim açımdan.

evet fiyat farkı baya var bende petlas a yoneldım bu nedenle 93 h degılde 93 v alsaydnz daha ıyı olmazmydı fıyat farkı yok gıbı bısey

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet fiyat farkı baya var bende petlas a yoneldım bu nedenle 93 h degılde 93 v alsaydnz daha ıyı olmazmydı fıyat farkı yok gıbı bısey

bir kaç petlas bayine sordum hepsinde H serisi vardı bende H serisi aldım pek fazla araştırmadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.