Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

• 3 yıl sonra...

golfe yazlik lastik alsak iyi olacak, bridgestone T005 testlerde genelde ilk 3te, fiyati digerlerine gore uygun sayilir.

conti testlerde cpc6 ile iyi piyasada 7 var

goodyear efficientgrip performance 2, ilk sirada genelde ancak ben soguk bakiyorum.

yani cpc7 mi t005 mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

41 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

golfe yazlik lastik alsak iyi olacak, bridgestone T005 testlerde genelde ilk 3te, fiyati digerlerine gore uygun sayilir.

conti testlerde cpc6 ile iyi piyasada 7 var

goodyear efficientgrip performance 2, ilk sirada genelde ancak ben soguk bakiyorum.

yani cpc7 mi t005 mi?

Petlas diyecem ama korkuyorum valla. Yok yok demiyorum. 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Adem Kazıl yazdı:

cpc6 nın ses seviyesi yüksek bunun haricinde genel olarak sevdim,cpc7 desibeli daha düşük bi dahaki sefere bu lastiği tercih ederim diye düşünüyorum.

genel olarak bakinca cpc6dan memnun olmayan sadece ben varim galiba 🙂

lastigin sahtesi olsa benimkiler kesin sahte derdim o derece 🙂

kurudaki tutusundan hic memnun degilidim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Merhabalar, mondeo 5 için yazlık lastik alacağım ancak kendi ölçüsünü ( 235 50 r17 ) continental olarak bulamadım. Bunun yerine alternatif ölçüde sizce ne alabilirim ?

Tugay Kuruöz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Tugay Kuruöz yazdı:

Merhabalar, mondeo 5 için yazlık lastik alacağım ancak kendi ölçüsünü ( 235 50 r17 ) continental olarak bulamadım. Bunun yerine alternatif ölçüde sizce ne alabilirim ?

225/50-17 olabilir. Çap ve çevre %1,5 düşer. Çap 118'den 113 mm'ye, çevre de 667'den 657 mm'ye. Kabul edilebilir bir değerler. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Cem Boneval yazdı:

225/50-17 olabilir. Çap ve çevre %1,5 düşer. Çap 118'den 113 mm'ye, çevre de 667'den 657 mm'ye. Kabul edilebilir bir değerler. 

Peki abi 225/55-17 ye ne dersin, çap ve çevrede %1,8 artış oluyor, ayrıca tabanın 1 cm incelmesinin sürüşe etkisi ne olur 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 dakika önce, Tugay Kuruöz yazdı:

Peki abi 225/55-17 ye ne dersin, çap ve çevrede %1,8 artış oluyor, ayrıca tabanın 1 cm incelmesinin sürüşe etkisi ne olur 

O da olur.

Teorik olarak bakarsak tabandaki 1 cm azalma yanal tutunma ve frenleme performansını azaltır. Aynı zamanda yakıt tüketimi düşer.

55 kullanırsan yanak genişleyeceği için süspansiyon konforu artar, ancak virajda yanak esnemesi artacağı için olumsuz etki edebilir. Ayrıca çekiş düşer.

50'de hepsinin tersi olur.

Ama bunların hepsi teoride geçerli ve fakat pratikte zor fark edilir boyutlarda olacaktır. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Mertcan Çelik yazdı:

Burada ve üstte konuştuğumuz toleranslar sadece çevre ölçülerine bağlı değerler, tabanı da dikkate alırsak 225/50 R17 optimum görünüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

ben hankook ventus prime 3 kullanıyorum.. 215-55-r16..bir önceki lastiğim gy efficient perf dan yol tutuşu olarak bir fark göremedim.. 3. yazı..   az daha sesli..  yeni ventus prime 4 de ses db olarak azalmış.. gy lar çok pahalılaştı.. ilk defa gy dan vazgeçtim..  hankook la devam ederim ve tavsiye ederim.. 

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Conti Eco Contact tiksinç bir lastikmiş. 235/55/19 ebat kullanıyorum utanmazsa kuruda bile kayıyor. Eski jantlardaki 225/65/17 Michelinler çok daha iyi yol tutuyordu. Jantları değiştirince bir çok markada OEM diye bunları aldım ama bir daha tövbe.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.