Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

Bir saat önce, Adem Kazıl yazdı:

Benim michelinler primacy 4 lerim lastik havalarını lastikçide 31 ps olarak ayarlatmıştım(öyle zennetmişim)  kaçgündür lastiklerde sertmiş falan derken dün kontrol ettim hepsine 34 ps hava basmışlar 31 ps ye düşürdüm şimdi konfor çok iyi oldu.

Ben demiştim abi. Bir de sert diyordun :). 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende eski primacy 3 lastiklerimden kurtulup goodyear efficientgrip performance a (205/55/16) geçiş yaptım epey memnunum yaklaşık 1.5 ay ve 2500 kilometre yol yaptım bunda uzun yol + şehir içi + ıslak zemin gibi bir çok koşulda test etme şansı buldum primacy 3 den sonra arabanın kaderi değişti resmen konfor, yakıt tüketimi ve aracın viraj için de ki limitleri gözle görülür hissedilir şekilde değişti. Bu arada aracım focus 2 sedan ghia 1.6 tdci. Bu goodyear efficientgrip performance lastik almak isteyen arkadaşlara ufak bir iki tane tavsiye de bulunmak istiyorum. Lastikler Türkiye'ye 2 farklı çeşit ile geliyor biri egealar ile gelen 3 kanallı modeli ki kimse memnun değil ayrıca kendim de şirkette ki araçta test ettim diyebilirim. İkinci çeşit ise benim aldığım model olan 4 kanallı, polonya üretimi olanlar. Lastik her anlamda beni memnun etti hem ses olarak hem ıslak zemin başarısı olarak hem de yakıt tüketimi olarak bu yüzden kesinlikle tavsiye ediyorum ben tanıdık bir lastikciden tanesini 325 tl den aldım gayet de memnunum aracın kaderi değişti resmen..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 Nisan günü, 2011 üretimli her ne kadar diş derinliği kötü durumda olmasa da zamanla sertleşen, frenleme yetersizliği ve özellikle ıslak/eğimli yerlerde kalkışlarda kısmi patinaja düşen ve en sonunda birisi iç tarafından çifte baloncuk veren 215/55/16 Goodyear Efficientgrip emektar lastikleri 2019 üretimi 205/55/16  Goodyear Efficientgrip Performance lastiklerle değiştirdik. Yeni lastiklerle birlikte izlenimlerim yol sesinde bariz azalma, yoldan gelen tepkilerde(çukur-kasis vb.) azalma ve konfor artışı, frenlemede iyileşme.

Aslında Hankook K125 Ventus Prime 3' ün fiyatı biraz daha uygundu (280 tl) ama daha önceden aracın üzerinde olan ve genel olarak memnun olduğum Goodyear'ı tercih ettim (325 tl). Bir de Nokian'ın yeni çıkardığı Eline 2 (A-A etiketli) lastikte dikkatimi çekmişti ancak fiyatı diğerlerine göre çok yüksek olduğu için (450 tl) düşün(e)medim?. Sonuçta tercihimden gayet memnun kaldım, ilk defa sıfır lastiklerle bir aracı tecrübe ettim ve aradaki farkın bariz değişimini gözlemledim. Eski parametrelere göre ciddi bir iyileşme yaşadığımı söyleyebilirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tekrar merhabalar,

Lastik konusunda en sonunda Michelin Primacy4'e karar verdim. Aynı gün hem sağnak yağışta hem kuru yolda sürüş imkanım oldu ilk izlenim çok memnun kaldım. Kararsız kalanlara kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca eski lastiklerdeki aşınmalardan rot ayarı gerektiğini de tespit ettik. 

Herkese kazasız sürüşler. 

file-1.jpeg

file-2.jpeg

Volkan AKN tarafından düzenlendi
Fotograf boyutları küçültüldü.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 ay kadar bir süredir Falken takılı Cmax kullanıyorum. Kuru zeminde yol tutuşu ciddi güven veriyor. Fakat ıslak zeminde temkinli olmak şart. Yol tutuş ıslak zeminde hissedilir oranda düşüyor. Sakin kullanımlarda gayet yeterli olacak bir lastik fiyatına göre. Uzun dönem kullanımda durumu nasıl olur bilmiyorum henüz 1 yıllık lastikler. Yol sesi ve konforu da gayet iyi bu arada. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Doğan Kurban yazdı:

1 ay kadar bir süredir Falken takılı Cmax kullanıyorum. 

Kuru zeminde de ıslak zeminde de ben oldukça memnunum. Ancak havaların çok sıcak olduğu dönemlerde ani hareketlerde yumuşak yapısından kaynaklandığını düşündüğüm bir dengesizliği var lastiğin. 

Sıcakların 30 lu dereceleri gördüğü ve aştığı zamanlarda ciddi sorun olabiliyor. Tutarsız davranabiliyor. Ani frenlemede falan "hadi ben kaçtım, Allahaısmarladık..." şeklinde tepkiler verdiği olabiliyor. En azından benim gördüklerim bunlar. 

Bu arada ıslakta da ben olcukça memnunum. Hatta ıslakta kurudan daha iyi fren yaptığını düşünüyordum. ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba abiler arkadaşlar, cumartesi servis gittim fren balata değişimi yaptım usta sağolsun çok iyi karşıladı ve işlemleri çok titizlikle yaptılar. Sonrasında ise usta lastiklerin değişmesi dedi ve bende bugün bir araştırma yaptım nokian diye bir marka buldum ve yorumları çok iyi ve fiyatları da çok makul takması içinde çok uyguna geliyor peki sizce ne yapmalıyım önerebileceğiniz bir marka var mı ? kullandığınız ürünler nedir ve tepkileriniz fikirlerinizi paylaşır mısınız ?

205/ 55 / r16 

Bu arada beni servise yönlendirip orada yardımcı olmalarını sağlayan @Gürkan Çakıroğlu abiye çok teşekkürlerimi sunuyorum. Çok ilgili ve yardımsever bir abi ALLAH gönlüne göre versin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nokian waterproof kullanıyorum ama siz sanırım yaz lastiği bakıyorsunuz. 10K km. oldu. Yaz-kış, yağmur-kuru hiç fark etmiyor. Her yolda gidiyorum. Yoğun kar yağışına denk gelmedim, o konuda bir şey diyemem. Yakıt tüketimi 0.8lt./100 km. artış oldu ama. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

42 dakika önce, Yıldırım Polat yazdı:

Nokian waterproof kullanıyorum ama siz sanırım yaz lastiği bakıyorsunuz. 10K km. oldu. Yaz-kış, yağmur-kuru hiç fark etmiyor. Her yolda gidiyorum. Yoğun kar yağışına denk gelmedim, o konuda bir şey diyemem. Yakıt tüketimi 0.8lt./100 km. artış oldu ama. 

evet hocam ben yaz lastiği bakıyorum çok araştıramadım diyebilirim azıcık araştırmadan sonra bu kanıya vardım. bir yerde 243 yorum var nokian lastik ile ilgili hepsi 5 yıldız şaşırdım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Doğukan Özçelik yazdı:

ALLAH gönlüne göre versin.

Amin, hepimizin gönlüne göre...

Memnun kalmana sevindim, Lassa için bir fiyat sorayım haber ederim.

--35 dakika sonra eklendi--

Lassa greenways 295 nakit 310 taksitli

Bridgestone 315 nakit 330 kredili hepsi 2019 üretimi.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13.05.2019 - 17:16 tarihinde, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Amin, hepimizin gönlüne göre...

Memnun kalmana sevindim, Lassa için bir fiyat sorayım haber ederim.

--35 dakika sonra eklendi--

Lassa greenways 295 nakit 310 taksitli

Bridgestone 315 nakit 330 kredili hepsi 2019 üretimi.

Gürkan abi yardımların için teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13.05.2019 - 16:51 tarihinde, Doğukan Özçelik yazdı:

evet hocam ben yaz lastiği bakıyorum çok araştıramadım diyebilirim azıcık araştırmadan sonra bu kanıya vardım. bir yerde 243 yorum var nokian lastik ile ilgili hepsi 5 yıldız şaşırdım. 

Bahsettiğiniz yer ve lastik benim de aldığım yer muhtemelen.

2-3 ay önce 2015/55/16 Nokian Line aldım. Satıcısı Nokian markasının türkiye distribütörü.

Şu an fiyat nasıl bilmiyorum ama ben adet fiyatı 256 TL'den almıştım. Kupon, puan derken adet fiyatı 230 gibi bişeye gelmişti.

Lastikler şu an takılı ve memnuniyetsizlik yaşadığım bir durum olmadı. Önümüzdeki 3-4 yıllık süreçte gözlemleyeceğim durumlar fikrimi olumlu/olumsuz etkileyebilir ama şimdilik memnunum.

Ben sınırları zorlamayan, ortalama kullanıcıyım.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.