Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

16.04.2019 - 14:37 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

Yenisi değil farklı model o.

Ben Hankook aradığımda öyle çıkmıştı. Kinergy Eco 2 hatta tam açılımı. Ventus Prime 3 ten daha mı iyi bilmiyorum. Ama ben değiştirirsem yüzde 99 cpc6 alıcam. Continental'ın yağmurda yol tutuşu ve fren mesafesi kısalığı bu tercihimde en etkili kıstaslarım oldu. 

--4 dakika sonra eklendi--
8 saat önce, Enes Bektaş yazdı:

bir araç limitlerinde kullanılmıyor yada acil bir durumda manevra, fren yapılmıyor ise farkı anlaşılmaz. İnşallah böyle bir durumla karşılaşılmaz. Benimde bir arkadaşım sakin kullanıyorum diye 2013 BMW sinde ilk lastikleri ile 75 000 km yaptı.

Virajlara sert girmezsek, çok yüksek hızda araç kullanmazsak, ani frenler ve ani kalkışlar fazla yapmazsak, o lastiğin aşınması uzun sürer ama lastik hamuru 5 yıldan sonra değiştirilmesi gerekilen bir üründür. Rafta bekleyen lastiğin özelliği güneş görmemesi ile alakalıdır diye düşünüyorum.  Halil bey'in yazdığına paralel olarak söylüyorum bunu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Etkili bir üye değilim, forumların sevilmeyen üye tipi kategorisin de olabilirim

Ama bir sorum var?

2015 focus TDCİ style 29000 km de aracımıza lastik almak istiyoruz. 

Önerileriniz ne olabilir.

Aydın-Söke de yaşıyorum

Fevzi Göktaş tarafından düzenlendi
Eksik cümle
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Fevzi Göktaş yazdı:

Etkili bir üye değilim, forumların sevilmeyen üye tipi kategorisin de olabilirim

Ama bir sorum var?

Aydın-Söke de yaşıyorum

Bu kategoriyi inceleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25.04.2019 - 09:49 tarihinde, Fevzi Göktaş yazdı:

Ama bir sorum var?

Aydın-Söke de yaşıyorum

On gün önce Hankook ventus prime 3 aldım şuan için kısa zamanda gayet memnunum. 1 yıl yol yardımı ve 150₺ yakıt hediyesiyle makul bir fiyata geldi. Bir önceki sayfada resimlerini yükledim. Tercihleriniz arasında değerlendirmenizde fayda var. Şimdiden hayırlı olsun.

Harun İyiiş tarafından düzenlendi
İmla hatası
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, Harun İyiiş yazdı:

On gün önce Hankook ventus prime 3 aldım şuan için kısa zamanda gayet memnunum. 1 yıl yol yardımı ve 150₺ yakıt hediyesiyle makul bir fiyata geldi. Bir önceki sayfada resimlerini yükledim. Tercihleriniz arasında değerlendirmenizde fayda var. Şimdiden hayırlı olsun.

Teşekkürlee

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Volkan AKN yazdı:

Merhabalar, 

Aracımın üstüne 215-55-16 lastik var, yeni lastik alırken 205-55-16 ile değiştirsem cantlarda uyum problemi yaşar mıyım? Ya da performansta değişiklik ve güvenlikte olumsuzluk olur mu?

Uyum problemi yaşamazsınız, kullanabilirsiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

25.04.2019 - 09:49 tarihinde, Fevzi Göktaş yazdı:

Ama bir sorum var?

Aydın-Söke de yaşıyorum

Benim tavsiyem Continental Conti Premium Contact 6 olacak. Pahalı gelirse Dunlop FM800. Bir diğer seçenek te Hankook Prime Ventus 3. Continental olmazsa, bu ikisinden birisi sizin ihtiyacınızı görecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracimi satin alirken eski sahibi bana yazik lastiklerinde verdi. Formula Energy marka ve sifir ayarinda lastik. (Formula, Pirelli'nin alt markasi). 

1 aydir bu lastikler aracın üzerinde fakat lastikler birakin islak zemini, nemli zeminde bile sabun gibi kayıyor. İslak zemin etiketi E olarak geçiyor. Dogal olarak yeni bir arayisa girdim. 

Falken ZE310 veya Michelin Primacy 4 düşünüyorum. Ayni verilere sahip ucuz secenek olanFalken'mi, daha pahali olan Michelin'mi? 

Bilemedim?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Zınar Turgut yazdı:

Ayni verilere sahip ucuz secenek olanFalken'mi, daha pahali olan Michelin'mi? 

Aynı veri derken etiket mi? Hiçbir anlam ifade etmiyor onlar ? Benim nazarımda tabi. Testlere bakıver bence, varsa Adac gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

56 dakika önce, Zınar Turgut yazdı:

Aracimi satin alirken eski sahibi bana yazik lastiklerinde verdi. Formula Energy marka ve sifir ayarinda lastik. (Formula, Pirelli'nin alt markasi). 

1 aydir bu lastikler aracın üzerinde fakat lastikler birakin islak zemini, nemli zeminde bile sabun gibi kayıyor. İslak zemin etiketi E olarak geçiyor. Dogal olarak yeni bir arayisa girdim. 

Falken ZE310 veya Michelin Primacy 4 düşünüyorum. Ayni verilere sahip ucuz secenek olanFalken'mi, daha pahali olan Michelin'mi? 

Bilemedim?

Tercihim Primacy 4 olurdu güvenlik önemli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim michelinler primacy 4 lerim lastik havalarını lastikçide 31 ps olarak ayarlatmıştım(öyle zennetmişim)  kaçgündür lastiklerde sertmiş falan derken dün kontrol ettim hepsine 34 ps hava basmışlar 31 ps ye düşürdüm şimdi konfor çok iyi oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

Benim michelinler primacy 4 lerim lastik havalarını lastikçide 31 ps olarak ayarlatmıştım(öyle zennetmişim)  kaçgündür lastiklerde sertmiş falan derken dün kontrol ettim hepsine 34 ps hava basmışlar 31 ps ye düşürdüm şimdi konfor çok iyi oldu.

Dört lastik içinde mı 31 . Çok düşük değil mi ben hep 33 vururum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.