Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

Aldığım lastiklerin faturasında 205 55r16 Primacy 4 TL MI ifadeleri var . Ne anlama geliyor diye araştırdım.  

TL: Tubeless lastik anlamına geliyormuş 

MI: Mercedes araçlar için üretilmiş lastik imiş 

Bayı kanalı ile alınan lastik mercedes e özel üretilen bir lastiği nasıl satabilir ki ? yada bu MI ifadesi ne anlama geliyor 

Berke A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Berke A. yazdı:

Aldığım lastiklerin faturasında 205 55r16 Primacy 4 TL MI ifadeleri var . Ne anlama geliyor diye araştırdım.  

TL: Tubeless lastik anlamına geliyormuş 

MI: Mercedes araçlar için üretilmiş lastik imiş 

Bayı kanalı ile alınan lastik mercedes e özel üretilen bir lastiği nasıl satabilir ki ? yada bu MI ifadesi ne anlama geliyor 

Niye ucuz olduğu belli oldu. OEM lastik her zaman perakendeden dandiktir. İptal mi etsem siparişi ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Niye ucuz olduğu belli oldu. OEM lastik her zaman perakendeden dandiktir. İptal mi etsem siparişi ? 

Ben de emin olamadım açıkçası.  Aldığım firma ergünotoadana muhtemelen aynı yerden almış olmalıyız firma ile görüşme sağlayabildiniz mı.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, H. Cenk yazdı:

Yok.

Bayiyi aradım MI kodu michelin parakende ismi olduğunu söyledi.  Mercedes için MO geliyor dendi . Lâstik Michelin parakende olarak verdiği lastik imiş . 

N0-N1-N2-N3 (Porsche onaylı Orjinal Ekipman Lastiği)

MO (Mercedes onaylı Orjinal Ekipman Lastiği) VO Volvo onaylı Orjinal Ekipman Lastiği)

J (Jaguar onaylı Orjinal Ekipman Lastiği)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bayiyi aradım MI kodu michelin parakende ismi olduğunu söyledi.  Mercedes için MO geliyor dendi . Lâstik Michelin parakende olarak verdiği lastik imiş . 

N0-N1-N2-N3 (Porsche onaylı Orjinal Ekipman Lastiği)

MO (Mercedes onaylı Orjinal Ekipman Lastiği) VO Volvo onaylı Orjinal Ekipman Lastiği)

J (Jaguar onaylı Orjinal Ekipman Lastiği)

Benim aldığım İstanbul Ataşehirde bir satıcı. Gelip alayım dedim, yok abi burada daha pahalı . N11den al dedi. Önce sipariş verdim sonra iptal ettim. Sonra yine sipariş verdim sonra iptal ettim sonra iptali iptal ettim ? 

MI gelirse alırım MO gelirse iade ederim artık 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim lastikler geldi 2 tanesi 03/19 diğer ikisi 05/19 üretimi bu sorun olur mu acaba 

Şu anda 1319 dayız. Ne gibi bir sorun olabilir? Nerdeyse fabrikadan sıcak sıcak çıkmış size gelmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

selam. ilkbahar geldi ?

2011 fabrıka çıkışlı focus aracımda mıchell lastiklerinden  memnun kalmamla beraber 2016 da tekrar mıchell energy aldım

2019  yılı itibariyle memnun kalıp  düşünmeden tekrar energy yöneldim fakat fıyatlar 375tl görünce forumdan  büyümüzün dedigi gibi cem abi  mıchell pilot dene (500tl) ( araç 150.000kmde)

yüksek fiyat olduğundan conti 5 veya 6 en yakın tercih yöneldim 310tl fransızlara para kazandırmak ne kadar mantıklı . googY.300tl lassa290.

lastiklerin üretim tarihi 2018 aralık ve 2019 ocak.

siz değerli büyüklerimden isteğim bu lastik işi nasıl oluyor ?   şaka bir yana abilerim  ben 8 adet lastik için memnunluğumu ve deneyimimi paylaşmak istedim değerli yorumları okumaya devam. forumda her okuduğum bilgi ve deneyim tecrübe için  teşekkürler focus kardeşliği.

(195 65 15 focus benzin, yaşam koşulları orta karadeniz )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, Berke A. yazdı:

Benim lastikler geldi 2 tanesi 03/19 diğer ikisi 05/19 üretimi bu sorun olur mu acaba 

Olmaz.. Türkiyede en taze lastikler sizde şu an ? Bana gönderecek olanlar da 0619 gönderecekmiş. Bugün distribütörden gelip pazartesi kargoya verecekmiş. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar f3 aracıma 4 adet yazlık lastik alacağım 205 55 16 çok hızlı kullanan birisi değilim uzun süre dayansın istiyorum tabi çokda pahalı olmasın istiyorum. 

Lassa driveways adet 280tl

Goodyear efficientgrip performance 4kanallı 320tl

Continental cpc5 350 tl 

Özellikle lassa kullananların yorumlarını bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Goodyear ve contiyi kullandım. Goodyear 20 bin kmden sonra bariz sertleşmişti. Tutuş çok zayıflamış ve ses çok fazla artmıştı. Continin tutuşu 30 bin km den  fazla kullandığım halde halen iyiydi. Lassa hakkında fikrim yok. Ama ben contiden memnundum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.