Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

Sonuç olarak 205 55 16dan devam etmeye karar verip macera aramadan michelin primacy4 veya CPC6 alayım dedim. N11de bir satıcı gördüm. MP4 ü iyi fiyata veriyor yeri de örnek mahallesinde . Benim bildiğim N11 %10-12 falan komisyon alıyor. Aradım o komisyonu kırışır mıyız daha da ucuza gelir mi diye..Yok abi aynı fiyat , sen N11den al hatta ben lastik başı 20TL rot balans sökme takma alırım dedi. Ben şok..

Edit: Şu an satışa kapamış ben ikinci şok !!!

H. Cenk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

01.02.2019 - 10:12 tarihinde, Kerem Bozdoğan yazdı:

Artık kışın sonuna yaklaşmaya başladık. Kış lastikelrini takarken cpc2leri çöpe atmıştım.

Yaz lastiği almam gerekiyor ama fiyatlar uçmuş durumda. 205 ölçüde lastik tavsiyelerine açığım. (mantıklı fiyata iyi markaların 215 lastiğini de tercih edebilirim konfor açısından ? )

İncelediğim kadarıyla tercihim aşağıdakiler etrafında dolaşıp aralarından biriyle sonuçlanacak gibi.

michelin primacy 3 ya da 4

cpc5

pilot sport? ( @Cem Boneval abinin fikrini almak koşuluyla)

Ya da nokian WR D4'leri satışa çıkarıp 4 mevsim, mesela cross climate? (cross climate ile ilgili fazlaca kötü yorum okudum,her mevsim kaydığı yönünde)

2 lastik öneririm size.  Birisi DUNLOP FM 800, diğeri ise Hankook Ventus Prime 3....

Ben DUNLOP FM 800' den kesinlikle alıcam. Fiyat olarak ta gayet uygun. Bir arkadaşım da Corolla'sına Falken takmış, çok mennunum diyordu. Bu lastikler 4 lü set halinde size 700-800 lira az maliyete patlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

2 lastik öneririm size.  Birisi DUNLOP FM 800, diğeri ise Hankook Ventus Prime 3....

Ben DUNLOP FM 800' den kesinlikle alıcam. Fiyat olarak ta gayet uygun. Bir arkadaşım da Corolla'sına Falken takmış, çok mennunum diyordu. Bu lastikler 4 lü set halinde size 700-800 lira az maliyete patlar.

FM 800 düşündüm ama hatırlamadığım bir sebeple vazgeçmiştim. Falkeni bilmiyorum, ilk önceliğim maliyet değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

4 ü 700/800 tl nerde bu fiyat 

• Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

01.03.2019 - 19:51 tarihinde, Adem Kazıl yazdı:

4 ü 700/800 tl nerde bu fiyat 

? yanlış anladınız. 700-800 tl az maliyete patlar dedim. Yani CPC5 alacağınıza, Dunlop FM800  alırsanız, 4 adette bu kadar karınız olur. Lastik başına 150-200 tl arası ucuz CPC5 ' e göre. 

--2 dakika sonra eklendi--
01.03.2019 - 18:58 tarihinde, Kerem Bozdoğan yazdı:

FM 800 düşündüm ama hatırlamadığım bir sebeple vazgeçmiştim. Falkeni bilmiyorum, ilk önceliğim maliyet değil.

Falken'i arkadaşım kullanıyor Toyota'sında, çok mennunum dedi bana. O sebeple düşünebilirsiniz. FM800 'ün üstündeki değerler çok etkileyici ve sınıfında en sessiz lastik 68 dB ile. Fakat bu ölçümleri kim yapıyor, neye göre yazılıyor onu bilmiyorum. Forumlarda da genelde beğenilen bir lastik. Ayrıca ben her lastiğin 20.000 km'den sonra performansının düştüğünü düşünüyorum. Tabii bu kullanımınıza da bağlı. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birkaç dakika önce lastik siparişini verdim. Nokian'da karar kıldım. Nokian Line yerine Wetproof gelecekmiş artık. Stoktaki Line'ları eritmeye çalıştıklarını düşünüyorum. Bu fiyat yakın zamana kadar daha fazlaydı. Şu an fiyatı çok uygun geldi bana. Hangi hafta üretimi gelecek bakalım.

Üretim haftaları birbirinden farklı lastikler gelirse iade etmek gerekir mi sizce?

image.png.bd7398a64a94bb9fe3297bdb52e417ff.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Birkaç dakika önce lastik siparişini verdim. Nokian'da karar kıldım. Nokian Line yerine Wetproof gelecekmiş artık. Stoktaki Line'ları eritmeye çalıştıklarını düşünüyorum. Bu fiyat yakın zamana kadar daha fazlaydı. Şu an fiyatı çok uygun geldi bana. Hangi hafta üretimi gelecek bakalım.

Üretim haftaları birbirinden farklı lastikler gelirse iade etmek gerekir mi sizce?

fiyat çok iyiymiş tercih etme sebebi nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Adem Kazıl yazdı:

fiyat çok iyiymiş tercih etme sebebi nedir?

1- Nokian'a kış lastiğinden olan sempatim.

2- Yorumlarda premium markaların yorumlarıyla paralel olması.

3- @Mert Yürüyen'in de al geç demiş olması.

4- Araç kullanırken sınırları zorlamadığım için yeterli olacağını düşünüyor olmam.

5- Fiyat avantajı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

1- Nokian'a kış lastiğinden olan sempatim.

2- Yorumlarda premium markaların yorumlarıyla paralel olması.

3- @Mert Yürüyen'in de al geç demiş olması.

4- Araç kullanırken sınırları zorlamadığım için yeterli olacağını düşünüyor olmam.

5- Fiyat avantajı.

Akıllı adamın hali başka işte... Hayırlı olsun, pişman olmayacaksın. Servet abi o beş bacaklı hayvanında bile bu lastikleri kullanıyordu. Neredeyse 500 tork var arabada, sen düşün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 saat önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Kerem sıfır araç alırken bile lastikler arasında  bir iki hafta farkı olabiliyor,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.