Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

53 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Dunlop SPFM800'den de olumlu geri bildirim alıyorum. @Ozan Karne dersin?

açıkçası bana yeterli değil :) 300 km oldu takılalı, esp lambası sıklıkla devrede ama kaymıyor, esp kaymadan toplayabiliyor yani.

Ama fiyat performans olarak memnunum :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 gün önce Ozan’ın bitik lastikleriyle yanladıktan sonra, benim Dunlopları zorlamaya başladım. Özellikle bugün esp devrede gezdim biraz ama kayıp kopartmıyor arabayı.

F/P olarak Ozan’a katılıyorum, ki zaten o hedefle almıştım...

--0 dakika sonra eklendi--

Bu arada Falken den daha üstün olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Bu arada Falken den daha üstün olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Doğrudur, olmalı da zaten lastik başına ort. 110 TL fark var. 

--3 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Eren Can Güldalı yazdı:

yol tutuşu en önemli faktör benim için önerdikleriniz arasından en idali nedir sizce

O zaman buyurun: https://kolayoto.com/continental-conti-premium-contact-5-205-55r16-91v-15166.html

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Genç arabasına binince midem bulanıyo diyip @Mert Yürüyen le dönecem dedin.

Aynen, ihtiyar golfu iyiymis diye diye geldi bolu merkeze kadar. Ankaraya kadar gitsek kesin aliyordu bir golf kendisine ?

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Ama continental Türkiye yi dünyadan silmemişmiydi. En iyisi Petlas Petlas. Yerli malı,  yurdun malı ;herkes onu kullanmalı. Şaka bir yana banada 4 tane 3 kuruşa 5 köftelik lastik lazım. Falken ze 914 e bakıp duruyorum. 

205 55 16 olduğu için uygundur fiyatlar, al bir takım Dunlop...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12.04.2018 - 17:29 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

açıkçası bana yeterli değil :) 300 km oldu takılalı, esp lambası sıklıkla devrede ama kaymıyor, esp kaymadan toplayabiliyor yani.

Ama fiyat performans olarak memnunum :) 

uzun yol görüşlerimi de yazayım. limitleri benim limitlerimin üzerinde (bilenlere çataltepe ~100)

şehir içinde bir kere kaydı :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Falken hakkındaki görüşlerim yaklaşık 1500 km sonrası yol sesi açısından muhtemelen en sessiz lastik. Gerçekten lastikten kaynaklı hiç bir ses yok diyebilirim. Yol çok pürüzlüyse falan ona yapacak bir şey yok zaten. 

Ancak gördüğüm kadarıyla lastik biraz tutarsız. Bazen frenlemede acayip bir tutunma yakalarken, bazen de "hoppp ne frene basıyorsun kardeşim, gidiyoduk işte..." diyebiliyor. 

Bu durum esasında kaliteli, lastiğin tutunabildiği asfaltla, kalitesiz, lastiğin tutunamayacağı asfaltla da alakalı olabilir ama, lastiğin kalitesinin göstergesi de, kalitesiz asfaltta da tutunabilmesi değil mi?

Benim en şikayetçi olduğum konuysa, yine kalitesiz asfaltta yanal kayma. Lastiğin viraj performansının kalitesiz asfaltta kötü olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12.04.2018 - 21:08 tarihinde, Zafer Yusoğlu yazdı:

Ama continental Türkiye yi dünyadan silmemişmiydi. En iyisi Petlas Petlas. Yerli malı,  yurdun malı ;herkes onu kullanmalı. Şaka bir yana banada 4 tane 3 kuruşa 5 köftelik lastik lazım. Falken ze 914 e bakıp duruyorum. 

205/55R/16 lastik için Hankook Prime Ventus 3 şiddetle tavsiye ederim. Hem uygun fiyat hem de süper lastik. Şu an 240-250 'ye satılıyor tanesi piyasada. Petlas ya da Falken denemedim, yorum yapamam;ama bildiğim markadan şaşmam. Bridgestone da çok güzel bir lastik. Adrenalin RE002 kullanmıştım, uzun yolda mükemmel bir lastik, tadından yenmiyordu. Özellikle virajlarda yola yapışıyordu. Ama sert bir lastik şehiriçi ısınmıyordu kolayca, o yüzden yakıt tüketimini etkiliyordu. Ve biraZ sesli yapısı vardı Michelin ve Continental'a göre. Uzun yol gidiyorsanız Bridgestone, şehiriçi ve arada bir uzun yol ise, o zaman Continental ya da Hankook ? ama Continental'ı bende almıcam artık bu harita muhabbetinden ötürü ? Hankook Prime 3 alıcam ilk değiştirmemde. 

--1 dakika sonra eklendi--
1 saat önce, Uğur Akdaş yazdı:

Dunlop için birçok yerde satılan sahte mal diye birşey duymuştum. Aynı abimiz aslında çok kaliteli lastik demişti. Soru işaretlerini sevmem zaten o yüzden almamıştım.

Sahte mal olmaz bence yanlış bir duyum. Üretildiği yere bakın. Mesela Michelin, bir Alman bir de Fransız üretimi olur. Almanya'da üretilenden alın derler. Bunun gibi birşeydir o

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

51 dakika önce, Çağdaş Kolcuoğlu yazdı:

205/55R/16 lastik için Hankook Prime Ventus 3 şiddetle tavsiye ederim. Hem uygun fiyat hem de süper lastik. Şu an 240-250 'ye satılıyor tanesi piyasada. Petlas ya da Falken denemedim, yorum yapamam;ama bildiğim markadan şaşmam. Bridgestone da çok güzel bir lastik. Adrenalin RE002 kullanmıştım, uzun yolda mükemmel bir lastik, tadından yenmiyordu. Özellikle virajlarda yola yapışıyordu. Ama sert bir lastik şehiriçi ısınmıyordu kolayca, o yüzden yakıt tüketimini etkiliyordu. Ve biraZ sesli yapısı vardı Michelin ve Continental'a göre. Uzun yol gidiyorsanız Bridgestone, şehiriçi ve arada bir uzun yol ise, o zaman Continental ya da Hankook ? ama Continental'ı bende almıcam artık bu harita muhabbetinden ötürü ? Hankook Prime 3 alıcam ilk değiştirmemde. 

Sahte mal olmaz bence yanlış bir duyum. Üretildiği yere bakın. Mesela Michelin, bir Alman bir de Fransız üretimi olur. Almanya'da üretilenden alın derler. Bunun gibi birşeydir o

Hankook fikri benimde kafama baya yatmıştı ama birkaç yere sordum 205/55/16 91 V Prime 3 e 280-290 filan dediler. Bir ay filan önce 240 TL den Bridgestone Turanza aldım.

Yanlış olabilir, iyi bilmediğim bir konu zaten benimde. Dediğin gibi üretim yeri önemli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben marka olarak Nokian a sempati duymaya başladım. Öyle çok hızlı kullanan biri değilim. Uzun ömürlü sessiz ve yakıt tasarrufu iyi olan 4 lastik alacam. Son karar ne veriyim. Fiyatıda en fazla 250 tl olsun. Galiba bu gidişle nokian alacam. Ha bide kredi kartına taksit nerden alayım. 

Zafer Yusoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 dakika önce, Uğur Akdaş yazdı:

Hankook fikri benimde kafama baya yatmıştı ama birkaç yere sordum 205/55/16 91 V Prime 3 e 280-290 filan dediler. Bir ay filan önce 240 TL den Bridgestone Turanza aldım.

Yanlış olabilir, iyi bilmediğim bir konu zaten benimde. Dediğin gibi üretim yeri önemli.

Ben İzmir'deyim. Geçen hafta sormuştum 250 tl dediler tanesine. Size fazla demişler. Ama Turanza 'dan da mennun kalırsınız. Sanırım ER 300 aldınız. Güzel lastiktir. Bence yerinde karar olmuş ülkemiz yolları için. Güle güle kullanın.

Şimdi, Zafer Yusoğlu yazdı:

Ben marka olarak Nokian a sempati duymaya başladım. Öyle çok hızlı kullanan biri değilim. Uzun ömürlü sessiz ve yakıt tasarrufu iyi olan 4 lastik alacam. Son karar ne veriyim. Fiyatıda en fazla 250 tl olsun. Galiba bu gidişle nokian alacam. 

Nokian'ı soğuk yerde kullanıyorsanız, kış lastiği için tek önereceğim lastiktir. Çok çok iyidir. Hele kar lastikleri süperdir. Ama kuru yol için 4 mevsim denilen yani, LİNE modeli var. Size onu tavsiye edeceklerdir. Bir ara araştırmıştım, almayı da düşündüm ama sonra vazgeçtim riske girmek istemedim. Çünkü kullanana denk gelip sorma fırsatım olmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.