Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

2 dakika önce, Ahmet A. yazdı:

(Not: Böyle şeyleri kalabalık yollarda ve bilhassa aracınızda sizden başkası varken denemeyin)

Ben @Semih O. varken Yedigöller yolunda denedim. Gayet güzel dönüyordu hiç kopmuyordu. En son dikiz aynasında 2 ayak gördüm sakalı yoktu ama.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Ben @Semih O. varken Yedigöller yolunda denedim. Gayet güzel dönüyordu hiç kopmuyordu. En son dikiz aynasında 2 ayak gördüm sakalı yoktu ama.

Lastiklerin gençmiş o dönem demekki, bizimkiler son demlerini yaşıyor sertleştiler artık sanırım...

Hey gidi günler hey, tren gibi döndüğümü bilirim o virajı :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Ahmet A. yazdı:

Lastiklerin gençmiş o dönem demekki, bizimkiler son demlerini yaşıyor sertlertiler artık sanırım...

Hey gidi günler hey, tren gibi döndüğümü bilirim o virajı :D

Cık bilemedin. 2016 başı üretimli lastiklerim. Koltuk ceplerinde istifra torbası taşıyacam artık o yola girince. Bu ne la yedi göllere girince herkes arabadan kaçtı dışarı.

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 yaz sezonu boyunca yaklaşık 30.000-35.000 km civarı GY EGP kullandım ama özellikle geçen yaz tepkileri bozuldu. Fren mesafesi uzadı ve her sert frende ABS açmaya başladı. Geçenlerde kışlıkları çıkarıp Bridgestone Turanza aldım. Şimdilik gayet iyi ama tabi ki kısa zaman ve km de bunu söylüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

30 dakika önce, Eren Can Güldalı yazdı:

215 55 16 önereceğiniz iyi tutunan fp olan lastik nedir yaz lastiği olcak

Biri gelip Petlas önermeden yazayım: Falken ZE914. Adedi 250 TL dolaylarındadır. 

Ebad 205'e düşürülürse aynı fiyata -hatta daha ucuza- daha iyi lastikler de alınabilir: Hankook Prime3 K125, Bridgestone T001, Dunlop SPFM800, Pirelli P7, Nokian Line ve hatta Conti CPC5.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Falken ZE914

Hocam bu lastik hakkında yorumunuz nedir?

İş yerindeki arkadaşlarım "yahu iyi lastiğe dünyanın parasını veriyorsun, ben iki üç senedir Falken kullanıyorum, şöyle iyi lastik, böyle iyi lastik, hem Çankırı'da üretiliyor, memleketimiz sayılır..." falan diyince, dikkatimi çekti. Biraz araştırınca, etiket değerlerinin falan gayet iyi olduklarını, ses düzeyinin michelin primacy 3 ve goodyear egp ile aynı olduğunu görünce Kastamonu'da bulabildiğim Falken ZE 914'ün 205/55/16 ebatlısını 190 TL den aldım.

Lastiklerin üretim tarihi 0518. 

Ancak araba çok feci şekilde kayıyor. Tamam bunun keyfini de sürmüyor değilim. Focus'un esp sinin de biraz müsade etmesiyle neredeyse her gün işe gidiş gelişlerim oldukça eğlenceli oluyor.

Ama geçen gün bana yeşil ışık yanıyorken, yan yoldan gelen ambulansa yol vermek için ani frene bastım. Durmam gereken yerden yaklaşık iki araba boyu ileride araba hala durmamıştı, tekrar vitesi 1 e takıp devam ettim.

Bu da beni tedirgin etti açıkcası. Hem sert dönüşlerde, hem de frenlemede çok kaydığını düşünüyorum. 

Ayrıca yanaklarının da kısmen daha zayıf olduklarını düşünüyorum şu an. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben 225/45/17 GY dört mevsim gen1 almıştım.Kışın performansı gayet güzeldi.Islak zeminde virajlara sert girsem bile güven verdi.Havalar ısınmaya başlıyor.Bakalım 4 mevsim lastik yazın neler yapacak.İyi performans umudum yok ama dayanıklılığı nasıl olacak çok merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

33 dakika önce, Ümit Vaysaloğlu yazdı:

Hocam bu lastik hakkında yorumunuz nedir?

Focus'ta hiç kullanmadım.

Ekonomik lastik isteyenlere yurt dışı incelemelerine bakarak önerdim ve değişik araç sahipleri alıp kullandılar, kimseden de olumsuz bir geri dönüş almadım. Golf'te kullandım, olumsuz yönde dikkatimi çeken bir şey olmadı. 

Bazen kullanıcı deneyimleri ve inceleme sonuçları arasında (her grup için geçerli) o kadar fark oluyor ki insanın acaba iömalat sürecinde bazen bir şeyler ters mi gidiyor diye düşünesi geliyor. 

Dunlop SPFM800'den de olumlu geri bildirim alıyorum. @Ozan Karne dersin?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Ekonomik lastik isteyenlere yurt dışı incelemelerine bakarak önerdim ve değişik araç sahipleri alıp kullandılar, kimseden de olumsuz bir geri dönüş almadım. Golf'te kullandım, olumsuz yönde dikkatimi çeken bir şey olmadı. 

Kıştan çıkıp, baharın ilk zamanlarında, havalar henüz ısınmamışken sanki biraz daha iyiydi. Ancak havaların ısınmasıyla zaten oldukça yumuşak olan diş yapısı sanki iyice yumuşadı. Bu yüzden de virajlarda geziniyormuş gibi düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Biri gelip Petlas önermeden yazayım: Falken ZE914. Adedi 250 TL dolaylarındadır. 

Ebad 205'e düşürülürse aynı fiyata -hatta daha ucuza- daha iyi lastikler de alınabilir: Hankook Prime3 K125, Bridgestone T001, Dunlop SPFM800, Pirelli P7, Nokian Line ve hatta Conti CPC5.

teşekkür ederim hocam güzel önerileriniz için siz ne kullanıyorsunuz aracınızda şuan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18 dakika önce, Ümit Vaysaloğlu yazdı:

Bu yüzden de virajlarda geziniyormuş gibi düşünüyorum.

Lastik havalarını 33-34 yapıp bir dene. 

1 dakika önce, Eren Can Güldalı yazdı:

siz ne kullanıyorsunuz aracınızda şuan

225/45-17 GY F1 asymm2, yenilersem de Michelin Pilot Sport 4 alırım gibi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Lastik havalarını 33-34 yapıp bir dene. 

225/45-17 GY F1 asymm2, yenilersem de Michelin Pilot Sport 4 alırım gibi. 

biraz kafam karıştı şuan önerdiklerinizin hepsi iyi gibi ancak uygun olanını almak zorundayım yol tutuşu en önemli faktör benim için önerdikleriniz arasından en idali nedir sizce

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.