Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

2 dakika önce, Erdem Burgucu yazdı:

Merhabalar. Aranıza yeni katıldım. 

215-55-16 ebatlarında yaz lastiği önerilerinizi, deneyimlerinizi, fikirlerinizi bekliyorum.

Lastiğin viraj performansı benim için oldukça önemli. Bunu dikkate alarak yardımcı olursanız sevinirim.

Ayrıca elinde ikinci el lastiği olup satmayı düşünen varsa da iletişime geçebiliriz.

Dizel 95ps aracıma yaz başında soft yazılımla birlikte DPF iptali uygulaması yaptıracağım. Aramızda bunu uygulayan arkadaşımız var mı ? Olumlu olumsuz yönleri nelerdir ?

Konunuz uygun konuyla birleşti. Bu kategorideki ilgili konuları okuyarak yorumlarımıza ulaşabilirsiniz ayrıca spesifik soru olursa bu kategoride tekrar yeni konu açabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dunlop SP Sport FM800 hakkında fikri olan var mı? Aslında conti premium contact 6 istiyordum ancak aynı zamanda 215/50R17 istediğimden conti çok pahalı oluyor (yaklaşık 600tl), birde kısa süre sonra kötüleşti diye bir iki yorum okudum DHde. 

dunlop için tyrereviewsta 6 yorum var hepsi iyi, fiyat olarakta continin 225inden bile 75tl daha ucuz. Ancak hiç test bulamadım.

not:viraj performansı önemli :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Ozan Kar yazdı:

Dunlop SP Sport FM800 hakkında fikri olan var mı? Aslında conti premium contact 6 istiyordum ancak aynı zamanda 215/50R17 istediğimden conti çok pahalı oluyor (yaklaşık 600tl), birde kısa süre sonra kötüleşti diye bir iki yorum okudum DHde. 

dunlop için tyrereviewsta 6 yorum var hepsi iyi, fiyat olarakta continin 225inden bile 75tl daha ucuz. Ancak hiç test bulamadım.

not:viraj performansı önemli :) 

Zafer kullaniyordu, kiymetini bilemedin ???

• Haha 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Ozan Kar yazdı:

@Gürkan Çakıroğlu abi hiç ses çıkartmıyorsun yahu :D bak FM 800 sordum yukarıda.

Eskiden yazdıklarını okudum, görüşlerin aynı mı? Virajda ne kadar zorluyorsun arabayı?

Ozan merhaba,

Ben memnunum dunloplardan.

Çok aşırı zorlamadım ama ıslakta gayet iyi. Kuru zemin limitleri ıslağa göre bi tık alt seviye sanki (yol şartları da olabilir)

Overall baktığında f/p lastiği der tavsiye ederim...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaz/koş lastik değişimi sonrası rot ayarı ihtiyacı olur mu? Bugün yaz lastiklerini taktırdım, araba bariz sola gidiyor. Havalara baktılar sorun yok, lastik balansı olsa sadece titreme yapar dediler.

50bin kmde araba ve şu ana kadar hiç rot ayarına baktımadım, şimdiye kadar baktımalıydım ama bir anda lastik değişimiyle çekme başlayınca da garip geldi. Bugün gideceğim rot ayarı için sanayiye.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Ozan merhaba,

Ben memnunum dunloplardan.

Çok aşırı zorlamadım ama ıslakta gayet iyi. Kuru zemin limitleri ıslağa göre bi tık alt seviye sanki (yol şartları da olabilir)

Overall baktığında f/p lastiği der tavsiye ederim...

sağol abi, işimi görür gibi düşünsemde aklım hala contide :) 1000 tl farka değmez gibi ama bakalım...

7 dakika önce, Kerem Bozdoğan yazdı:

Yaz/koş lastik değişimi sonrası rot ayarı ihtiyacı olur mu? Bugün yaz lastiklerini taktırdım, araba bariz sola gidiyor. Havalara baktılar sorun yok, lastik balansı olsa sadece titreme yapar dediler.

50bin kmde araba ve şu ana kadar hiç rot ayarına baktımadım, şimdiye kadar baktımalıydım ama bir anda lastik değişimiyle çekme başlayınca da garip geldi. Bugün gideceğim rot ayarı için sanayiye.

olmaz. lastik söküp takmayla da bozulmaz. lastikler beklerken bi bozulma filan olmuş olmasın? öndeki ikisinin diş derinlikleri aynı mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

sağol abi, işimi görür gibi düşünsemde aklım hala contide :) 1000 tl farka değmez gibi ama bakalım...

olmaz. lastik söküp takmayla da bozulmaz. lastikler beklerken bi bozulma filan olmuş olmasın? öndeki ikisinin diş derinlikleri aynı mı?

Diş derinlikleri ölçüldü, ikisi de 6mm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rotçuya gittim. Ön sağ sol yer değiştirildi. Rot ayarı yapıldı ama fazla ayarlıl bi durumu olmadığını söyledi. Çok hafif sağa istekli gibi şimdi araba ama ona da lastikler ön-arka yapılınca bu durumlar olabiliyor, hafif aşınma farklılıkları vardır dedi. Bu şekilde kullanmak güvenlik sorunu okuşturmaz sanıyorum. Çekme yok zaten. Belki sağa isteklilik var dediğim psikolojik bile olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aslında ya aynı yerine takmak yada uygun şekilde rotasyon yapmak lazım. ama lastikçiler genellikle dikkat etmiyor maalesef.

image.png.e739d550e09f120ae324cfd92437cc12.png

Bende şimdi resim ararken fark ettim ki bende farklı yapmışım (önleri de çapraz geçirdim) ama o da alternatif :) 

Bi sorunda sökerken yazıyorum nereden söktüğümü, ama tekrar takarken eski yerini mi yazdım yoksa yeni yerini mi onu unutuyorum :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bugün taktırdım dunlopları, 1000 tl fazla vereceğime biraz yavaşlarım artık dedim :D 

mumlu olduğundan konuşmak için erken tabi ki ancak ilk izlenimlerim fiyatını hak ediyor. en azından patinaj çekmiyor :) yüksek hızda frenleme iyi gibi, düşük hızlarda abs beklediğimden erken devreye girdi. dönüşlerde esp lambası yanıyor ancak, esp işini yapıyor. mumlar gidince daha iyi olacağını varsayarak pişman olmayacağım gibi.

bu arada Türkiye üretimi

tanesi 325 tl.

conti en ucuz 560a buldum (2017 muhtemelen), 2018 ise 585.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Ozan Kar yazdı:

bugün taktırdım dunlopları, 1000 tl fazla vereceğime biraz yavaşlarım artık dedim :D 

mumlu olduğundan konuşmak için erken tabi ki ancak ilk izlenimlerim fiyatını hak ediyor. en azından patinaj çekmiyor :) yüksek hızda frenleme iyi gibi, düşük hızlarda abs beklediğimden devreye girdi. dönüşlerde esp lambası yanıyor ancak, esp işini yapıyor. mumlar gidince daha iyi olacağını varsayarak pişman olmayacağım gibi.

bu arada Türkiye üretimi

tanesi 325 tl.

conti en ucuz 560a buldum (2017 muhtemelen), 2018 ise 585.

Hocam dizel focus kullanıyorsun, nedir bu sürekli espler absler falan töbe töbe :) Unutursun tabi sonra hangi lastiğini nereye takacağını :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Ama Petlas'ı pas geçmene içerledim. 

abi dur alıştıra alıştıra, onu da bi daha ki sefer incelerim artık :D 

5 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Hocam dizel focus kullanıyorsun, nedir bu sürekli espler absler falan töbe töbe :) Unutursun tabi sonra hangi lastiğini nereye takacağını :) 

virajda gel virajda :D 

genelde öyle çok abartmıyorum zaten de bazen oluyor işte, teknik filanda bilmediğimden esp yarım ediyor işte bazen. Ama çoğunlukla benim limitlerim arabanın limitlerinin altında kalıyor :) 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.