Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

Bende aracima lastik bakiniyorum bu ara. Olculer 235/45 R17 oldugundan maliyet on plana cikti dogal olarak. Michelin 500 TL, Conti 440 TL fiyat aldim.

Michelin 20-30 binden sonra performansi cok dusuyor sahsi dusuncem. Conti yi aldim denedim ama hatali uretim cikinca Michelin'e dondum mecburen. 

Lassa Mugla distributoru arkadasim oldugundan 300 TL civarinda bir rakama geldiginden Impetus Revo 2+ siparis gectim. Bu sefer Lassa deneyecegim. F/p olarak mantikli oldugunu dusunuyorum. 

Internette ki olumlu  yorumlar ve etiket degerleri beni tatmin etti. Deneyip gorecegiz. 

215 50 17 düşünmedinizmi fiyatı daha uygun olurdu aile aracına göre 235 45 17 ölçü çok spor kalır umarım memnun kalırsınız.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Yasin Taşcı yazdı:

215 50 17 düşünmedinizmi fiyatı daha uygun olurdu aile aracına göre 235 45 17 ölçü çok spor kalır umarım memnun kalırsınız.

Abi standart olculer bunlar. Aklimdan gecmedi degil ama orjinallikten cikmamak adina mevcut olcuyu korumak istedim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Focus 3 style 2013 aracımda yazlık 215*55*16 michlenler var. kışlık ise 205*55*16 petlas kullanıyorum 4 senedir. bu aracın en alt donanımında 205*55*16 lık kullanılıyordu. 3,5 kasalarda ise en fulunde bile 205*55*16 lık kullanılmaya başlandı.

yaza lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Çok yüksek hızlarda kullanmayan biri olarak 205 tabanlı mı almalıyım. 215 mi. Ciddi fiyat farkı görüyorum lastiklerde...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Cem Boneval yazdı:

aracı zorlamayı adet edinmediyseniz

Zorlamayı adet edinmişsek bile 205 ile 215 arasındaki farkı ne kadar hissedebiliriz biz. 

Otomobillerimiz zaten 16 jantlı 100-130 hp arasında aile otomobilleri. 205 ile 215 arasında "limit" belirleyebilecek sürücü forumda oldukça sınırlı. Hatta sizden başka da yok desek yeridir galiba. :)

Bir çok focus 3 sahibi ve bütün focus 3.5 sahiplerinin yaptığı gibi 205/55/16 ebatlı lastiğe geçmek normal şartlarda en mantıklısı. Ama focus kullanıcılarının bir çoğunda olduğu gibi yol tutsun, tutmasın Focus şöyle yol tutuyor, böyle yol tutuyor, 205 takarsak yol tutuşunda azalma olur, hatta "yav abi 205 takarsan o araba savrulur" gibi bir çok temeli olmayan söylemler yüzünden lastiğe her seferinde fazladan adet başı 100-150 tl para veriyoruz. 

Yazın yazlık lastik alacağım. Yine ve muhtemelen yok görselliği bozulmasın, (çamurluğun içi boş görünmesin :) ) diye, "abi virajda 215 daha iyi tutunuyor yavv" gibi gerekçelerle 215/55/16 olup kendimi kandıracağım. :D:D

Böyle de bi yapımız var işte. :D

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nisan ayında sıfır 4 adet goodyear efg 4 kanallı polonya üretimi aldım..205/55/16..haziran ayında yaz tatili için trabzona gidişte gece 2 de sağ arka lastik bir şey kesmiş..(taş kesiği gibi dedi lastikçi, tornavida rahat girdi)..tırlar olduğundan yollarda ve kasa seslerinden dolayı anlaşılmadı..açıkcası hiç hissetmedim..biraz inik gitmişim..içi soyulmuş komple..gece vakti güç bela gittik eve..sonraki gün, lastikçi bu gümler dedi..sıkıntılı bu şekilde..bir avuç toz gibi içini boşalttık..çıkma aynı marka buldum, aldım o gün..arka olunca çok irdelemedim..bu pazar günü beykoz hayvan barınağının orada..ıssız yerde ufak bir vida girmiş sağ ön tekere..bu kez hemen hissettim..baktığımda hala iniyordu..onlarca köpek eşliğinde değiştim tekeri:) bir lastikçi de yama attık..2 gündür sorun yok gibi.. her lastikte benzer sıkıntı olabilir anlıyorum ama biraz yumuşak buldum..savunmasız geldi lastikler..fiorino araçta bridgedsone turanza kullandık yıllarca dağ bayır, tarla vs..hiç bu şekilde patlama olmadı..şans mı..şanssızlık mı bilemedim..kullanımdan çok memnundum sessiz, iyi tutuş vs..ama kısa sürede 2 teker patlaması ve birinin pert oluşu üzdü..diğer konu ise; aracım 2013 model titanium+smart paket...lastik basınç sisteminin olmaması başka bir sorun..tekno paket yok sadece..düz haliyle full araç sözde..olsaydı 2 kez yaşadığım bu sorun çok daha basit halledilirdi..ilkinde lastik değişmezdim mesela..sanırım aensörden dolayı sonradan aktif vs olmuyor bu durum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 saat önce, Halit AYDIN yazdı:

Nisan ayında sıfır 4 adet goodyear efg 4 kanallı polonya üretimi aldım..205/55/16..haziran ayında yaz tatili için trabzona gidişte gece 2 de sağ arka lastik bir şey kesmiş..(taş kesiği gibi dedi lastikçi, tornavida rahat girdi)..tırlar olduğundan yollarda ve kasa seslerinden dolayı anlaşılmadı..açıkcası hiç hissetmedim..biraz inik gitmişim..içi soyulmuş komple..gece vakti güç bela gittik eve..sonraki gün, lastikçi bu gümler dedi..sıkıntılı bu şekilde..bir avuç toz gibi içini boşalttık..çıkma aynı marka buldum, aldım o gün..arka olunca çok irdelemedim..bu pazar günü beykoz hayvan barınağının orada..ıssız yerde ufak bir vida girmiş sağ ön tekere..bu kez hemen hissettim..baktığımda hala iniyordu..onlarca köpek eşliğinde değiştim tekeri:) bir lastikçi de yama attık..2 gündür sorun yok gibi.. her lastikte benzer sıkıntı olabilir anlıyorum ama biraz yumuşak buldum..savunmasız geldi lastikler..fiorino araçta bridgedsone turanza kullandık yıllarca dağ bayır, tarla vs..hiç bu şekilde patlama olmadı..şans mı..şanssızlık mı bilemedim..kullanımdan çok memnundum sessiz, iyi tutuş vs..ama kısa sürede 2 teker patlaması ve birinin pert oluşu üzdü..diğer konu ise; aracım 2013 model titanium+smart paket...lastik basınç sisteminin olmaması başka bir sorun..tekno paket yok sadece..düz haliyle full araç sözde..olsaydı 2 kez yaşadığım bu sorun çok daha basit halledilirdi..ilkinde lastik değişmezdim mesela..sanırım aensörden dolayı sonradan aktif vs olmuyor bu durum

Konusu  burda. Lastik basınç, yokuş kalkış ve kapıları kiltlemeyi aktif hale getirebilirsiniz. Konudan devam etmekte fayda var.:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
26 dakika önce, Tolgahan Duman yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Yaz lastiği almak istiyorum marka model tavsiyeleriniz nelerdir? İslak zemin performansi onceligim. Simdiden teşekkür ederim

merhaba,

lastik ebat'ını belirtmeniz, alacağınız cevap'ın daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

34 dakika önce, Tolgahan Duman yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Yaz lastiği almak istiyorum marka model tavsiyeleriniz nelerdir? İslak zemin performansi onceligim. Simdiden teşekkür ederim

İlgilini konumuza aktardım sorunuzu, 205/55 R16 aracınızın üstünde gelen lastiği o çizgide bakacak olursak

Önerimdir: 

http://kolayoto.com/goodyear-efficientgrip-205-55r16-91v-11414.html

http://kolayoto.com/pirelli-cinturato-p7-205-55r16-91v-43717.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hep diyorum Goodyear EGP candır. Hem ekonomik hem de yol tutuşu iyi. Sesi de fena değil. Benim gibi ortalama kullanıcılar için ideal. Fakat şu 3 kanallılardan uzak durmak lazim bence. Bir nevi çakma EGP gibi geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.