Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

Continental TS 860 lar geldi bu gün. 

Horoz Lojistik diye bir firmadan geldi. Ömür törpüsü... Allah'tan acil ihtiyacımız olan bir şey değil. 

Lastikler çok yeni, 2017 yılı 37. hafta üretimi. Yalnız Çek Cumhuriyeti'inde üretilmiş. (Olumsuz bir durum oluşturacağını düşünmüyorum, sonuçta Continental kalitesinde ve standartlarında üretilmiştir diye umut ediyorum.) Yanak et kalınlıkları çok ince geldi. Çocukken oynadığımız 10-20-30 vs. katlı naylon topları anımsatıyor neredeyse. :D:D :D Buna karşın dişlerinin birazcık sert olduğunu düşünüyorum. Bu da nispeten uzun ömrün açıklaması oluyor galiba.

Goodyear UG 8 ler bundan bir miktar daha yumuşaktı gibi hatırımda kalmış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Murat SEL yazdı:

Continental ContiPremiumContact 5 i hangi bayiden buldunuz bu fiyata? Her sey dahil fiyati mi bu fiyat.

Michelin CC Plus için bayilerden aldığım fiyata Sökme-Takma, Balans ayarı, 4 Çelik Sibop dahil.

Continental ContiPremiumContact 5 için 234 TL fiyatı internetten buldum, sadece lastik fiyatı. Linki pm ile göndereceğim.

Yine CP5 için bayiyi aradım 270 TL ye Sökme-Takma, Balans, Sibop ve Nitrojen gazı dahil şekilde fiyat verdiler.

Düzeltme : İleti sınırını sağlayamadığım için PM gönderemiyormuşum. Link serbest ise burada paylaşayım...

Mehmet Ercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cp5 icin celik sibop haric 275 tl celik sibop tanesi 10 tl fiyat aldim. Bati lastik borbova. Daha uygun fiyatli istersen Hankook K125 onerdi. 200 Tl. Biraz arastirdim cp5 ile ayni verileri yakalamis bir lastik. Kullananlardan da sikayetci olani gormedim. Aramizda bu lastigi kullanan var mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende CP5 için fiyatı Batı Lastik Çiğli'den aldım. Mesajınızdan sonra Hankook Ventus Prime 3 K125 i biraz inceledim fiyatı gayet uygun geldi.

İncelemede Hankook Fren testinde CP5'in önünde yer alırken, daha ucuz ama daha sesli

CP5 ise yuvarlanma direncinde ve konforda bir tık öne çıkmış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese hayırlı geceler. Lastik ile ilgili konuları dolaşırken başlıkta sorduğum soru kafama takıldı. Konularda dolaştım ama cevap bulamadım. Aracımdaki lastik ebadı 215/55/r16 93H . Ebadı 205/55/16 yaptığımız takdirde yük ve hız endeksi ne olmalıdır? 

Ahmet Altınalan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Ahmet Altınalan yazdı:

Herkese hayırlı geceler. Lastik ile ilgili konuları dolaşırken başlıkta sorduğum soru kafama takıldı. Konularda dolaştım ama cevap bulamadım. Aracımdaki lastik ebadı 215/55/r16 93H . Ebadı 205/55/16 yaptığımız takdirde yük ve hız endeksi ne olmalıdır? 

Hayır değiştirmek gerekmez. En az H olacak şekilde alabilirsiniz. Ağırlık olarak da en az 600-650 kg kaldırabilsin lastikler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Hayır değiştirmek gerekmez. En az H olacak şekilde alabilirsiniz. Ağırlık olarak da en az 600-650 kg kaldırabilsin lastikler.

205 lastiklerde genelde 91T ve 91H var. 93H denk gelmedi ya da ben görmedim. Bunlar da kullanılabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Ahmet Altınalan yazdı:

205 lastiklerde genelde 91T ve 91H var. 93H denk gelmedi ya da ben görmedim. Bunlar da kullanılabilir mi?

Gönül rahatlığıyla, sıkıntı olmaz. T'yi genelde kışlık için tercih ederseniz daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17/10/2017 - 15:37 tarihinde, Ümit Vaysaloğlu yazdı:

Bu da nispeten uzun ömrün açıklaması oluyor galiba.

Conti ömür açısından sıkıntı yaratmaz. Ancak bu basitçe elleyerek anlaşılacak bir şey değildir. 

Sağlamlıkta aynı şekilde.

17/10/2017 - 03:58 tarihinde, Mehmet Ercan yazdı:

Kısmetse bu hafta içinde lastikleri değiştireceğim fakat kararsızlığım hala sürüyor.

Daha önce yazdım kışın soğuk bölgelere seyahatleriniz olmuyor ise Crossclimate almaya ve ekstradan para ödemeye gerek yok. Yaz lastiği daha uygun olur. 

17/10/2017 - 16:25 tarihinde, Murat SEL yazdı:

Kullananlardan da sikayetci olani gormedim. Aramizda bu lastigi kullanan var mi?

K125 oldukça başarılı bir lastik ve göreceli ucuz bir alternatif. Falken 914 daha da ucuza bulunabilir. Ekonomik alternatif olsun diye yazdım.

K125'in CP5'e dezavantajı ıslak performansıdır. 

Benim Hankook'da favorim S1 evo2. Fiesta'da kullanıyoruz ve bence çok başarılı. 

Hoş artık aynı sınıftaki lastiklerde seçim için yapılan tartışmalar çoğunlukla amacını aşar oluyor.

O kadar ince eleyip sıkı dokumaya değmez yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende aracima lastik bakiniyorum bu ara. Olculer 235/45 R17 oldugundan maliyet on plana cikti dogal olarak. Michelin 500 TL, Conti 440 TL fiyat aldim.

Michelin 20-30 binden sonra performansi cok dusuyor sahsi dusuncem. Conti yi aldim denedim ama hatali uretim cikinca Michelin'e dondum mecburen. 

Lassa Mugla distributoru arkadasim oldugundan 300 TL civarinda bir rakama geldiginden Impetus Revo 2+ siparis gectim. Bu sefer Lassa deneyecegim. F/p olarak mantikli oldugunu dusunuyorum. 

Internette ki olumlu  yorumlar ve etiket degerleri beni tatmin etti. Deneyip gorecegiz. 

Zınar Turgut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Ancak bu basitçe elleyerek anlaşılacak bir şey değildir. 

Kesinlikle katılıyorum ama, yumuşak lastik iyi yol tutar ancak çabuk aşınır şeklindeki genel kanı üzerine bu şekilde düşünmüştüm. 

Yanakla ilgili sıkıntı çıkarmaz umarım. Malesef kaldırıma sıfır yanaşmak isterim hep, bu sebeple de yanakları sıklıkla kaldırıma sürtüyorum ne yazık ki. Umarım lastiğe zarar vermeyiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

205 taban continental TS860 ile 215 taban Nokia wr d4 yakın fiyatta. Testlerde conti biraz daha iyi görünüyor. Bir an kararsızlık yaşadım. Normalde Nokian'da karar kılmıştım. Size de sormak istedim. Testlerde önde olan 205 taban TS 860 mı orijinal taban memnuniyet oranı yüksek wr d4 mü?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.