Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

• 3 hafta sonra...

Merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım.

Yaklaşık 2 ay önce Ford Focus 2.5 110BG Trend X araç aldım. Araçta şu an 205/55/16 Michelin Energy Saver lastikler bulunmakta ve baya kötü durumda. İzmir'de yaşıyorum. Sürekli olarak yaz lastiğimi kullanmalıyım yoksa 4 mevsim lastik mi almalıyım diye kararsızım. 4 Mevsim lastiklerden

Michelin CrossClimate, Goodyear Vector 4Seasons Gen2, Nokian WeatherProof'u inceleyip biraz bilgi edindim. Sizlerinde değerli fikir ve önerilerinizi bekliyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Mehmet Ercan yazdı:

İzmir'de yaşıyorum.

Kışın sık soğuk bölgelere seyahat etmiyorsanız yaz lastiğinden şaşmayın.

Dört mevsim alacaksanız da yaz özelliği iyi olanı tercih edin, yani CrossClimate, ama yine de öncelikli önerim yaz lastiğiyle devamdır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İzmir'de yasiyorum. Yaz lastigi almak istiyorum. Sezon bittigi icin kampanyalari da kontrol edecegim.

215 55 r16 lastik yerine, 205 55 r 16 lastik takılır mı?

Fiyat performans acisindan en iyi lastik onerilerinizi rica ederim.

Murat SEL tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Murat SEL yazdı:

215 55 r16 lastik yerine, 205 55 r 16 lastik takılır mı?

Fiyat performans acisindan en iyi lastik onerilerinizi rica ederim.

Edilir, forumda çok konuştuk ve örneği var. Biraz zaman ayırıp forumu okumanızı önerebilirim. 

Şu; http://kolayoto.com/goodyear-efficientgrip-205-55r16-91v-11414.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bridgestone Turanza T001 205/55R16 91V   265,00 TL 

Goodyear EfficientGrip Performance 205/55R16 91V   250,00 TL 

Continental Conti Premium Contact 5 205/55R16 91V 275,00TL

3 Firmadan teklif aldım. 

Sizce hangisi ve nedeni konusunda bilgilerinizi rica ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Conti ve GY aldım çünkü her iki araç için en uygun seçenekler onlardı. İkisi de iyi. Bu seçeneklerden üçü de iyi. Ufak tefek farklar var bunları da foruma bol bol paylaştığımız bağımsız test sonuçlarından kontrol edebilirsiniz.

Hangi firmadan teklif aldınız bilemiyorum ama GY için fiyat fazla, Conti için fiyat gayet iyi ben olsam onu alırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

41 dakika önce, Murat SEL yazdı:

Bridgestone Turanza T001 205/55R16 91V   265,00 TL 

Goodyear EfficientGrip Performance 205/55R16 91V   250,00 TL 

Continental Conti Premium Contact 5 205/55R16 91V 275,00TL

3 Firmadan teklif aldım. 

Sizce hangisi ve nedeni konusunda bilgilerinizi rica ederim. 

Goodyear 4 kanalli olsun dikkat edin. Gerçi soylediginiz rakam zaten 3 kanallı olanlar için aşırı yüksek. Bir de İzmir'in neresindesiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 saat önce, Murat SEL yazdı:

Buca'dayim. Lastik fiyatlari uygun gelirse taktirmayi dusunen olursa firmalar calistigimiz firmalar o konuda yardimci olabilirim. Daha onceki aracima, cp5 taktirmistim sanirim yine cp5 taktiricam.

205/55/16 olmak üzere Michelin Crossclimate Plus ve Goodyear Vector 4Seasons Gen 2 için fiyat alabilmeniz mümkün mü acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Goodyear EG performans kullandım. İlk yılı müthişti, çok şaşırmıştım. Hatta keyfini de sürdüm diyebilirim kendi çapımda. Tutunmada, frenlemede çok keyifli bir lastikti. Ancak ikinci yıl ve üçüncü yılda tabiki performansı azaldı. Ama Michelin Primacy hp lerden çok çok üstün halen. 

Bende yazlık lastik conti pc5 almayı düşünüyorum. Ancak internetten fiyat araştırması yapmanızı öneririm. Zira kışlık lastik ihtiyacım vardı bu sene için, ben de sizin gibi esnafları dolaştım, Goodyear UG8 için 300 TL, Continental TS 860 için 375 TL, Nokian WR D4 için 290 TL fiyat aldım. Bu lastikler için aldığım fiyatlar internette olan fiyatların çok çok üzerinde. 

Örneğin Goodyear UG8 internette 250 TL, 

Continental TS 860 internette 300 TL

Nokian WR D4 internette 270 TL

5 kış kullanıp son senesindeki performansından bile memnun kaldığım UG 8 lerden sonra bu sefer de Continental TS 860 denemek istedim. Bakalım memnun kalacak mıyız?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Goodyear EG performans kullandım. İlk yılı müthişti, çok şaşırmıştım. Hatta keyfini de sürdüm diyebilirim kendi çapımda. Tutunmada, frenlemede çok keyifli bir lastikti. Ancak ikinci yıl ve üçüncü yılda tabiki performansı azaldı. Ama Michelin Primacy hp lerden çok çok üstün halen. 

Bende yazlık lastik conti pc5 almayı düşünüyorum. Ancak internetten fiyat araştırması yapmanızı öneririm. Zira kışlık lastik ihtiyacım vardı bu sene için, ben de sizin gibi esnafları dolaştım, Goodyear UG8 için 300 TL, Continental TS 860 için 375 TL, Nokian WR D4 için 290 TL fiyat aldım. Bu lastikler için aldığım fiyatlar internette olan fiyatların çok çok üzerinde. 
Örneğin Goodyear UG8 internette 250 TL, 
Continental TS 860 internette 300 TL
Nokian WR D4 internette 270 TL

5 kış kullanıp son senesindeki performansından bile memnun kaldığım UG 8 lerden sonra bu sefer de Continental TS 860 denemek istedim. Bakalım memnun kalacak mıyız?

Madem ug8 den memnunsunuz niye 200 tl daha veresiniz?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Yasin Taşcı yazdı:

Madem ug8 den memnunsunuz niye 200 tl daha veresiniz?

UG 8'in eski bir lastik olması, lastik teknolojisinin de çok hızlı ilerlediğini düşündüğüm için ts 860 aldım. UG 9 da alabilirdim ama o lastik emsallerinin içinde çok pahalı. 

Ayrıca UG 8 in etiket değerleri ile TS 860 ın etiket değerlerini karşılaştırdığımda da kısmen de olsa Conti'nin daha iyi olduğunu gördüm. (Bu etiket değerleri çok da belirleyici olmasa da)

İlaveten aynı yemeği tekrar yemenin bir manası yok diye de düşünüyorum. Farklı lezzetler tatmak lazım. 

Yazlık lastik alırken de ilk iki yılı hatta 3. yılı da memnun olduğum (her ne kadar ilk yılki gibi olmasa bu doğal bir şey galiba) Goodyear EG performance lastiklerimin yerine farklı bir lastik alacağımdan eminim. 

Örneğin Continental cp5'i deneyimlemeyi çok isterim ama ondan çok çok ucuz olan Falken diye bir lastik var, onu da merak etmiyor değilim. Tamemen o anki ruh halim, ekonomik göstergeler (!) ve almak istediğim şeyin bana neler vadebileceğine olan merak duygum belirli oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kısmetse bu hafta içinde lastikleri değiştireceğim fakat kararsızlığım hala sürüyor. Bugün iki farklı yerden 205/55/16 Michelin CrossClimate Plus için 380 ve 390 TL olmak üzere fiyat aldım. İnternet üzerindede en ucuz 335 TL ye bulabildim. Açıkçası fiyat fazla geldi. O yüzden İzmir'de olduğumdan yazlık lastik mi alsam diye düşünüyorum. Özellikle Continental ContiPremiumContact 5 i 234 TL ye bulunca iyice düşünmeye başladım:blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.