Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

Benim aracın üzerinde Pirelli P7 Cinturato var. Lanet olasıca federaller mi üretmiş bilmiyorum ama çok kötü bir lastik bence. İnanılmaz gürültülü bir kere. Daha 1 sezon kullanılmış olmasına rağmen değiştirmeyi düşünüyorum. Aklımda GoodYear Eagle F1 Assymetric 3 var ama emin de olamadım. Önerilere açığım. Lastik ebatı 235/45/18...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Cem Boneval yazdı:

SP Sport FM800 olacak herhalde.

Sizi böyle bir fanteziye yönlendiren nedir? 

Referandum vaadi falan mı?

Neden ki? Kagit ustunde degerleri oldukca iyi... 

Var mi olumsuz bir bilgi/yorum bu lastik hakkinda, bildiginiz? 

--0 dakika sonra eklendi--
1 dakika önce, Alperen G. yazdı:

Benim aracın üzerinde Pirelli P7 Cinturato var. Lanet olasıca federaller mi üretmiş bilmiyorum ama çok kötü bir lastik bence. İnanılmaz gürültülü bir kere. Daha 1 sezon kullanılmış olmasına rağmen değiştirmeyi düşünüyorum. Aklımda GoodYear Eagle F1 Assymetric 3 var ama emin de olamadım. Önerilere açığım. Lastik ebatı 235/45/18...

Oneri moneri yok...

bam bam bam... assym iyidir candir cok guzeldir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Neden ki? Kagit ustunde degerleri oldukca iyi... 

Var mi olumsuz bir bilgi/yorum bu lastik hakkinda, bildiginiz? 

Öncelikle henüz çok az değerlendirme var, yorum yapmak için dikkatli olmak lazım. Sonra hep süper lig performans lastikleri hedeflenirken sakin aile babasının ekonomik ve konforlu lastiğine dönüşü yadırgadım. 

Kullanıcılar pek memnun. Senin de değerlendirmeni alırız bir süre sonra bu durumda...

8 dakika önce, Alperen G. yazdı:

İnanılmaz gürültülü bir kere

Superb'in izolasyonu superb olmadığından olmasın?

Aklındaki bence iyi.

Burada etiket değerine göre en esessizden en gürültücüye bütün lastikler sıralanmış olarak var, fikir verir belki. 

Bir saat önce, Teoman Saraç yazdı:

Ama kışlıklar gibi ses veriyor

Yahu neredeyse iki sene kullandım o lastiği hiç gürültüsünü duymadım. Ne kadar hassas kulaklarınız var, oturup lastik sesi mi dinliyorsunuz?

Arabada gürültü olur, bunu takıntı haline getirmeyelim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

Öncelikle henüz çok az değerlendirme var, yorum yapmak için dikkatli olmak lazım

Katılıyorum...

2 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

stikleri hedeflenirken sakin aile babasının ekonomik ve konforlu lastiğine dönüşü yadırgadım.

Hayatın gerçekleri hocam... Eşeğe altın semer de vursan eşek işte! Performans alamadığım bir araca geniş tabanlı performans lastiği takıp sadece araç içi desibel rekorları kırmak yerine, daha konforlu olanına yönelmeyi tercih ettim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Teoman Saraç yazdı:

Şu conti cp5 i aldım. Ama bence gürültülü bir lastik. 71 db yazdığının hakkını veriyor.

ben lassa dan geçtim, görece gittiğin hızı hissettirmiyor gibi geldi. lassadan önce Bridstone Turanza vardı taş üstü deyimini yaşıyormuşum turanzadan snowayse geçince ses kesilmişti, şimdi snowaysten cp5 e geçince de aynı duyguyu yaşadım

burda tabi eski/lastik farkı illaki vardır. bi test vs yapmadım sadece görece olarak hisslerimi yazıyorum, test verisi değil :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

Oneri moneri yok...

bam bam bam... assym iyidir candir cok guzeldir.

Hahahahha.... :muha:

2 saat önce, Cem Boneval yazdı:

Superb'in izolasyonu superb olmadığından olmasın?

Aklındaki bence iyi.

Burada etiket değerine göre en esessizden en gürültücüye bütün lastikler sıralanmış olarak var, fikir verir belki. 

İzolasyonun superb olmadığını biliyorum da aynı izolasyon kışlık lastik için de geçerli abi. Kışlık bile bu kadar gürültü yapmıyor. Hatta kışlık gürültü yapmıyor. Vızıltı içinde gidiyorum lanet lastikle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İzolasyonun superb olmadığını biliyorum da aynı izolasyon kışlık lastik için de geçerli abi. Kışlık bile bu kadar gürültü yapmıyor. Hatta kışlık gürültü yapmıyor. Vızıltı içinde gidiyorum lanet lastikle.

Arkada bebek koltuğunda oturan yakışıklıya babana söylemiyeceğim demiştim ama :):) bütün ses ondan geliyormuş bana seni kaldırırken çok eğlendiğini söyledi :):):)

Kış aylarında yüzünde atkı sarılı olduğundan etkisi az oluyormuş :):):)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yahu neredeyse iki sene kullandım o lastiği hiç gürültüsünü duymadım. Ne kadar hassas kulaklarınız var, oturup lastik sesi mi dinliyorsunuz?
Arabada gürültü olur, bunu takıntı haline getirmeyelim...

Valla hocam hassas kulak değil mevzu. Duyuluyor gürültüsü. Ama biraz süre geçsin daha net değerlendirilir.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

175/65 Nokian D4 84T - etiket 68 dB

185/65 Conti PC5 88T - etiket 70 dB

Aynı gün, aynı yol şartlarında net şekilde conti sessiz. 

Burada ADAC testi var misal, etiket ile çıkan sonucun alakası yok.

https://www.focusclubtr.com/topic/1604-lastik-testlerini-burada-toplayalım/?page=6#comment-413123

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 gün önce, ocak ayında alıp lastikçide bekleyen yaz lastiğim goodyear eff. grip performance 215-55-16 yı taktırdım. 4 lastiğe 31.5 hava bastım. fabrika ile gelen lastiğim 215-55-16 michelin hp idi.

bu sayflardaki arabayı satın aldığım dönemlerdeki ilk mesajlarıma baksanız şöyle yazmıştım.

ya focus farklı yada lastikler. büyük bir göbek var bizim buralarda burayı 50 ile dönerken iç şeritle girsem dış şerite geçerek araba dönüş yapıyor. yani merkez kaçla dışa doğru gezerek araba dönüyor. ön veya arkada kopmadan ziyade yana doğru gezerek bir şerit değiştirme var diye yazmışımdır.

şimdi aradan geçen 4 sezon sonra aldığım yeni lastikten mi desek markadan mı desek ne desek bilemiyorum, yeni lastiğim michelin hp den en az 2-3 gömlek daha üstün. mesele lastik mi marka mı bunu %100 test etmem için yarın gidip arabaya yeni michelin primacy3 takıp denemek lazım.. yani belki HP ile kıyaslamak hata olabilir.

son olarak; 5 gündür anlamıştım gy eg p ın ciddi iyi olduğunu bugün o bahsettiğim göbeği 55 ile döndüm araba hiç şeritten kopmadan kaymadan gayet kararlı bir şekilde döndüm çıktım ve malum çok sevindim..

herkese tavsiye edilir, goodyear efficient grip performance 215-55-16 (alman malı-360 a aldım şu sıralar ötv artışından 390 gibi fiyatı var)..ha burada hatırlatmakta fayda var önceki mesajlara bakarsanız eff.grip perf ın 205-55 nin egea lar için üretilmiş 3 oluklu daha ucuz modelide satılmakta.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.