Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

Bir saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

Cenk abi ben sohbetin başını kaçırdım sanırım... araç 2015 model değil mi, neden lastik alıyoruz şuanda?

Rampa kalkışlarda çok fena sarıyor. Araba sağa sola gidiyor ama ileri gitmiyor. Lastikten diye tahmin ediyorum. Sorun lastikte değilse benim kavrama gitmiş demektir :( Zaten bu sarmalar esnasında TCS de yanmıyor. Neyse öncelikle lastik değiştirelim zaten hazzettiğim bir lastik değil PP3.

İstediğim şekil bir jant bulamadığım için 17 upgrade i yapamadım. Artık aracın bizdeki ömrünün sonuna kadar 16larla yetineceğiz.   

Edit: belki ben yazlıkları saklarken yanlış yapğtım bilmiyorum. Ama bu sene memnun değilm 13-14 bindeki PP3 lerden. 

H. Cenk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 saat önce, Ali Danacı yazdı:

lastik ile çamurluk arası muazzam boşluk kalıyor ve ben de bu yüzden 215 taban almayı planlıyorum. Hatta jant tutsa arka için 225 taban bile olabilir. O kadar mesafe var ki...

Lastik seçiminde bu düşüneceğiniz son kriter olmalı. 

Ayrıca aracı sürerken arkadaki boşluğu nasıl görüyorsunuz?

Lastiği 215/55-16 yaparsanız çapı sadece 1 cm fark eder, bu sizi muhtemelen tatmin etmez. 

Bence görmezden gelin. 

Ya da yolcu taşıyın...

5 saat önce, adnan canpolat yazdı:

Conti cp5 ler alalı 1 hafta olmadı, ama gaza yüklenirsem hafif rampa yukarı kalkışta patinaja düştü bu gün..

1. Lastiğin markası ne olursa olsun fizik kanunlarını değiştirmez

2. Yol koşulları, yokuş yukarı ön aksta ağırlığın azalması, gaz-debriyaj geçişi gibi faktörler her zaman her lastikte patinaj olasılığı yaratabilir

3. Lastikleriniz Yakubun yazdığı gibi hala tam etkinliğine kavuşmamıştır

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şanzıman ile ilgisi olduğunu sanmıyorum ikisinin verdiği sinyal farklı olur. Kuru pws kullanmış olsan demek istediğimi anlarsın :)

Tabiki kullanıcı sensin, birşey diyemiyorum ama 205 tabanlı lastik 300 torku ve üstüne birde çift kavramalı şanzımanın hızlı tepkilerini kaldırmıyor gibime geliyor. Sarması ondandır... Sana ya 225 tabanlı 17 yada 235 tabanlı bir 18 lazımdı... Bu değişiklik umarım şikayetini sonlandırır ama bana devam edecekmiş gibi geliyor :wacko: @H. Cenk

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Şanzıman ile ilgisi olduğunu sanmıyorum ikisinin verdiği sinyal farklı olur. Kuru pws kullanmış olsan demek istediğimi anlarsın :)

Tabiki kullanıcı sensin, birşey diyemiyorum ama 205 tabanlı lastik 300 torka ve üstüne birde çift kavramalı şanzımanın hızlı tepkileri kaldırmıyor gibime geliyor. Sarması ondandır... Sana ya 225 tabanlı 17 yada 235 tabanlı bir 18 lazımdı... Bu değişiklik umarım şikayetini sonlandırır ama bana devam edecekmiş gibi geliyor :wacko:

Michelin ppc kullandın mı ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

evet o.

Malesef ki kullandım... Bende memnun değildim, Cenk abiye katılıyorum bu konuda. Bakalım görelim, yeni lastikler nasıl bir sonuç verecek... Michelin'den iyi olacağına şüphem yok fakat yine de sarma olayı yaşanır mı konusunu merak ediyorum. Bence her halükarda 205 taban 300 tork için az. Bilmem sende katılır mısın ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Malesef ki kullandım... Bende memnun değildim, Cenk abiye katılıyorum bu konuda. Bakalım görelim, yeni lastikler nasıl bir sonuç verecek... Michelin'den iyi olacağına şüphem yok fakat yine de sarma olayı yaşanır mı konusunu merak ediyorum. Bence her halükarda 205 taban 300 tork için az. Bilmem sende katılır mısın ?

Yaklaşık 2 sence önce test videosunda ve yazısında yazmıştım. En az 215 taban gerekir. Ama Cenk abinin sorunu genelde olsa ilk günden şikayet ederdi, sonradan olmaya başladı demekki aynı yerde deniyordur ayrıca.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

7 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yaklaşık 2 sence önce test videosunda ve yazısında yazmıştım. En az 215 taban gerekir. Ama Cenk abinin sorunu genelde olsa ilk günden şikayet ederdi, sonradan olmaya başladı demekki aynı yerde deniyordur ayrıca.

Ben 18 lansman jantlarını takınca 17 spor jantlarımın üzerindeki 215 tabanlı primacy 3'leri ucuz fiyata birisine sattım... İnşallah adamın sebebi olmayız, bana hiç güven vermiyordu ve daha fazla kullanmak istemedim. 

Şuanda 18'leri çıkarıcam tekrar 17'ye dönücem... Muhtemelen Dunlop FPM800 takıcam bende. C/A 69 DB endeksleri var. Şuan 18'lerle arabanın içinde 110 km den sonra bağırarak iletişim kuruyoruz, 130 dan sonra işaret diline geçiyoruz :smiley2k:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şuanda 18'leri çıkarıcam tekrar 17'ye dönücem... Muhtemelen Dunlop FPM800 takıcam bende. C/A 69 DB endeksleri var. Şuan 18'lerle arabanın içinde 110 km den sonra bağırarak iletişim kuruyoruz, 130 dan sonra işaret diline geçiyoruz :smiley2k:

Güldürdün mert [emoji28] dunlop fpm800 bi hafta kadar oldu alalı. Biraz kullanımdan sonra detaylı bilgi veririm ama araç içinde megafona falan ihtiyaç olmadığı kesin [emoji23]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, Emre Dikmen yazdı:

Güldürdün mert emoji28.png dunlop fpm800 bi hafta kadar oldu alalı. Biraz kullanımdan sonra detaylı bilgi veririm ama araç içinde megafona falan ihtiyaç olmadığı kesin emoji23.png

Aaaa gercekten mi? Tamam bak bu super oldu. Ben kurcaladim biraz, kagit uzerinde iyi gorunuyor. 69 yerine 68 db olmasini tercih ederdim ama suandaki yasadiklarimdan sonra cok onemsemiyorum :) bu arada yukarida yazdiklarim saka degildi gercekten birbirimizi duyamayacak kadar ses oluyor... ama bunda lastigin 235 taban olmasi cok etkili tabi. 

Sen kac olculerinde aldin? Ben 215/50/17 orjinal  olcude alicam...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aaaa gercekten mi? Tamam bak bu super oldu. Ben kurcaladim biraz, kagit uzerinde iyi gorunuyor. 69 yerine 68 db olmasini tercih ederdim ama suandaki yasadiklarimdan sonra cok onemsemiyorum [emoji4] bu arada yukarida yazdiklarim saka degildi gercekten birbirimizi duyamayacak kadar ses oluyor... ama bunda lastigin 235 taban olmasi cok etkili tabi. 

Sen kac olculerinde aldin? Ben 215/50/17 orjinal  olcude alicam...

215/50/17 aldım ben de. 225 almayı düşündüm uzunca bi süre fakat yakıt, ses, konfor vs. düşünüp 215e karar verdim. İrtibatta kalalım ben sana bilgi veririm alacağın zaman test sürüşü de yapabilirsin [emoji39]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.