Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

14 dakika önce, Teoman Saraç yazdı:

Evet soru :D

205/55/16 ebat.

*Bridgestone 205/55R16 91V Ep150 mi?

*Goodyear EfficientGrip Performance 205/55R16 91V 4 kanallı olan mı?

Sizce?

bence bi Gürkan abiye danış, contileri almış olmasaydım onun teklifini değerlendirirdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet soru [emoji3]

205/55/16 ebat.

*Bridgestone 205/55R16 91V Ep150 mi?

*Goodyear EfficientGrip Performance 205/55R16 91V 4 kanallı olan mı?

Sizce?

Ben goodyear derim kullananlar çoğunlukla memnun ses ve konfor gayet iyi bridgestone a gelince bu modeli bilmiyorum bridgestone genel olarak sağlamdır ama serttir efficientgrip e göre konforu düşük olur diye tahmin ediyorum tavsiye edilen bi lastikmi kullanan varmı yakınınızda bi fikir alın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha önce Bridgestone fiesta kullandım ki 2005 modeldi. Çok sert ve gürültülü bir lastik. Aynı araca 2009 da good year Dura grip modeli vardı o zamanlar, hala var mı bilmiyorum o lastikler takıldı ve ses inanılmaz azaldı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

havalar az daha ısınsın bir bitüself+firex operasyonuda bana geliyor... şimdi 18 janta da geçtik, arabanın içinde durulmaz sesten :wacko:

Öncesi sonrası yapmayı unutmamak gerek. İlk hali ile temde sabit hızda bı test, ardından yaptıktan sonra bı test daha.

18 jantlara gecmememdeki tek sebep 16 jantlarin 125 beygirin yeterli olması.
Mk4 alırken artık anca sıra gelir ona.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Continental contipremium contact 6 mı?

Goodyear efficientgrip performance mı?

Premcontact5 ile aşağı yukarı eşdeğer olduğunu biliyorum fakat 6 kullanan yorum yapabilecek olan var mı? Ses, konfor, yol tutuş, aşınma sıralamasına göre hangisi tercih edilirse daha uygun olur? İki lastik arasında yaklaşık 60-70 tl fiyat farkı var Goodyear için 425tl toplam fiyat aldım.

Edit: aradaki fark contact 6 için değer mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 dakika önce, Emre Dikmen yazdı:

Continental contipremium contact 6 mı?

Goodyear efficientgrip performance mı?

Premcontact5 ile aşağı yukarı eşdeğer olduğunu biliyorum fakat 6 kullanan yorum yapabilecek olan var mı? Ses, konfor, yol tutuş, aşınma sıralamasına göre hangisi tercih edilirse daha uygun olur? İki lastik arasında yaklaşık 60-70 tl fiyat farkı var Goodyear için 425tl toplam fiyat aldım.

Edit: aradaki fark contact 6 için değer mi?

17jant kullanıyorsunuz galiba. çünkü 16 jantta cp6 yok. 

4 lastik için 425tl fiyat aldınız ve GY bence süper fiyat

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17jant kullanıyorsunuz galiba. çünkü 16 jantta cp6 yok. 

4 lastik için 425tl fiyat aldınız ve GY bence süper fiyat

Doğrudur abi 17" jant var lastiği henüz almadım. 16" jantları kışlık yaptım. Cpc6 için de 500tl fiyat aldım. 300tl farka değer mi sence bu cpc6 lastiği?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Emre Dikmen yazdı:

Doğrudur abi 17" jant var lastiği henüz almadım. 16" jantları kışlık yaptım. Cpc6 için de 500tl fiyat aldım. 300tl farka değer mi sence bu cpc6 lastiği?

etiket bilgileri açısından aynı. ama ilk girdiği testte birinciliği gene kimselere bırakmamış cp6.

cp5 ten önce cp2 kullanıyordum. cp5 takdığım ilk gün çağ atlamıştım. olabildiğince yenisini almak bütçe dahilinde en mantılısı.

bu arada cp5 1400 lastik + 50 sökme takma = 1450 tl

http://kolayoto.com/continental-conti-sport-contact-5-225-45r17-91y-fr-mo.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

etiket bilgileri açısından aynı. ama ilk girdiği testte birinciliği gene kimselere bırakmamış cp6.
cp5 ten önce cp2 kullanıyordum. cp5 takdığım ilk gün çağ atlamıştım. olabildiğince yenisini almak bütçe dahilinde en mantılısı.

bu arada cp5 1400 lastik + 50 sökme takma = 1450 tl
http://kolayoto.com/continental-conti-sport-contact-5-225-45r17-91y-fr-mo.html

45 yanak alma taraftarı değilim abi. 215/50/17 ölçü alıcam. Bu ölçüde de fiyat biraz yüksek oluyor. Bayilerden aldığım fiyata göre Goodyear egp 425tl, continental cpc6 500tl. Cpc5 ile kıyaslarsam Goodyear seçeceğim fakat cpc6 pek bilmediğim için kararsız kaldım. Aradaki farkı ödemeye değer mi? Çok büyük fark yaratır mı?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Emre Dikmen yazdı:

Çok büyük fark yaratır mı?

daha önce forumdan @Deniz Gecgel almıştı cp6 

şurdaki yazıda

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/Continental-PremiumContact-6-Launched-and-First-Drive.htm

Alıntı

The PremiumContact 6 genuinely offers all the sporty handling characteristics of the SportContact 5, while improving on the comfort, noise and efficiency of the PremiumContact 5. We're very keen to see how this tyre tests against its key rivals such as the new Michelin Pilot Sport 4 and Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 in 17" and 18" sizes, as from our first impressions it will be a very strong competitor!

anlatmak istediği cp6, conti sport5 in sürüş dinakleri ile conti premium5 in konforu ve yakıt ekonomisinin karmasını yakalamıştır. 

mişlen pilot sp4 ve eagle f1 de 17ve 18 jantlarda üstünlük konusunda yarışacağı.

bütçe dahilinde her biri uygundur yani. biz o kadar keskin bi lastik yapısını anlayacak kadar uzman değiliz :) 

şurdaki resimde de conti sport 5 ile kıyaslaması. 

Continental-PremiumContact-6-vs-sportcontact-5.gif

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

IMG_3913.JPG

Hepsi buradadan aldığım Cpc5 ler kargolandı, lasktik değişimini ve stoklamasınj yapan ustama yakın olduğu içi şubeden teslim almayı uygum gördüm..takılıp balansı yapıldıktan sonra ankaradan bursaya hareket ettim. Eskişehirden sonra haba şartları sertleşti, yoğun yağmurda yol aldım. Lastikleri test etmek için karma yol Şartları da sağlanmış Oldu [emoji16]. 2017 hamur alman üretimi lastiklr güven verdi. Hepsi buradadan alış maliyetim 232 tl. Kargo ücretsiz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, adnan canpolat yazdı:

IMG_3913.JPG

Hepsi buradadan aldığım Cpc5 ler kargolandı, lasktik değişimini ve stoklamasınj yapan ustama yakın olduğu içi şubeden teslim almayı uygum gördüm..takılıp balansı yapıldıktan sonra ankaradan bursaya hareket ettim. Eskişehirden sonra haba şartları sertleşti, yoğun yağmurda yol aldım. Lastikleri test etmek için karma yol Şartları da sağlanmış Oldu emoji16.png. 2017 hamur alman üretimi lastiklr güven verdi. Hepsi buradadan alış maliyetim 232 tl. Kargo ücretsiz.

205 55 16 fiyatı normal güle güle günlerde kullanın, 215 55 16 çok pahalı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

27.03.2017 - 18:19 tarihinde, Emre Dikmen yazdı:

Goodyear egp 425tl, continental cpc6 500tl. Cpc5 ile kıyaslarsam Goodyear seçeceğim fakat cpc6 pek bilmediğim için kararsız kaldım. Aradaki farkı ödemeye değer mi? Çok büyük fark yaratır mı?

Kolay bir karar değil.

EGP hemen tüm incelemelerde CPC5 ile kolaylıkla başa çıkıyordu.

Daha konforlu, genelde daha uzun ömürlü, daha sessiz ve eşdeğer güvenlikte idi. 

Olcay'ın da bahsettiği gibi CPC6'da konfor performans ile daha başarılı bir evlilik yapmış gibi görünüyor, ayrıca uzun ömür de bonus olarak eklenmiş.

Azımsanmayacak sayıda yabancı dergi incelemesi de var, ve CPC6 bir üst sınıf spor lastiklerle aynı kategoride ele alınmaya başlanmış ve liderlikte söz sahibi görünümde. 

Özetle bizim koşullarımızda aradaki neredeyse +%20 fiyat farkına değer mi pek emin değilim, bireysel deneyimlere bakarak da bu konuda karar vermek de kolay olmayacaktır, öznelliğin etkisi yadsınamaz. 

Bence;

1. Sportif sürüşü önemsiyor ve uyguluyorsanız

2. Yeniliklere açıksanız

3. Ekonomik olarak da ciddi boyutlarda üzmüyorsa ben CPC6'ya yönelirdim.

Nitekim muhtemelen öyle yapacağım, ama haliyle 225/45-17 ile, 360 TL fiyat almıştım. :)

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim araba 21 binde. 5-6 bini kisliklarla geçmiştir yani lastikler 15 binde falan. Fakat tamamen bittiklerini düşünüyorum. Michelin pilot primacy HP ..Öyle performanslı falan da kullanmıyorum. Normal mi bu kadar erken bitmesi. Hafif rampalarda sanki karlı hava gibi sarıp duruyor (Yoksa kavrama mi bitti ) kalkış bayağı zorlaştı. . Efficient grip mi alayım? Istediğim gibi bir jant bulamadığım için maalesef yükseltme yapmıyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.