Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

Kışlık vardı ama kışlıkları çıkardıktan sonra yeni yazlık lastik alırım diyordum. Bu iş seneye pahalıya patlar. BKK'da değişik hükümler var, çinlilere göz açtırmayalım derken japon üreticilerinde kafalarını kesmişler. Mantığını anlamadım bir türlü. Napsak acaba şimdi... 1.000 TL'lik lastik min. 1.500 TL olur güzel ülkemde...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

44 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

Kışlık vardı ama kışlıkları çıkardıktan sonra yeni yazlık lastik alırım diyordum. Bu iş seneye pahalıya patlar. BKK'da değişik hükümler var, çinlilere göz açtırmayalım derken japon üreticilerinde kafalarını kesmişler. Mantığını anlamadım bir türlü. Napsak acaba şimdi... 1.000 TL'lik lastik min. 1.500 TL olur güzel ülkemde...

Olmaz o kadar, acele etme...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
15 saat önce, Kubilay Yıldırımbayazıt yazdı:

Arkadaşlar 215-55-r 16 97w mu 93 v mi aracın üzerindeki ilk lastik 97w idi karar veremedim

Hangisi ucuzsa onu al abi. W dediği: 270 km/saat V dediği: 240 km/saat  Yani 1 saat boyunca sürekli olarak yapacağın hızlar bunlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hangisi ucuzsa onu al abi. W dediği: 270 km/saat V dediği: 240 km/saat  Yani 1 saat boyunca sürekli olarak yapacağın hızlar bunlar.

97 ile 93 Te ağırlık endeksi sanırsam internette lastik seçicilerde 93v olarak gözüküyor araç faturasında da 93 v üzerindekiler 97 w idi ikinci lastikleri de 97w aldım. Dün sordum arada 300 lira var eder mi diye foruma sorayım dedim 93 v alırım artık beni yanıltan üzerinden çıkan lastikler oldu:)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Yok canım o saat değil bu saat :D Arabanın hızını göstermek için ifade edilen terim o. Ama konu sonuç itibarıyla aynı şeye çıkıyor sayılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yok canım o saat değil bu saat :D Arabanın hızını göstermek için ifade edilen terim o. Ama konu sonuç itibarıyla aynı şeye çıkıyor sayılır.

Ya ben tam anlatamadım herhalde, yazarken de fark ettim :) Yani olay şu: Verilen hız endeksinde 1 saat boyunca o hıza dayanma gücü şeysi :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Serdar Eryürekli yazdı:

Ya ben tam anlatamadım herhalde, yazarken de fark ettim :) Yani olay şu: Verilen hız endeksinde 1 saat boyunca o hıza dayanma gücü şeysi :D 

İşte o bir saat değil, lastik bitene kadar giderim diyor :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.