Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

9 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

Sayın hocam bu başlığı kontrol edebilirsiniz. 

önler 4.4 arkalar 3.7 ye inmiş (ön arka yaptırmıştım o yüzden böyle)... ömrümüzün sonuna geliyoruz sanırım dimi? :) yol tutuşta sorun yok ama ufak ufak bakınsam bende fena olmayacak. kış lastiğinden sonra yazlıkları sıfırlamak gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selamlar üstadlar,

Lastik konusu açılmışken bende araya gireyim dedim :) Focus  MK3 TDCI  aracımda 215 55 R16 Michelin p. HP lastik var (orjinal lastikleri) araç 40 bin (Kışın kış lastiği kullanıyorum.)  Düşük hızlarda gaza yüklenince sarı kayan araba ışığı  (ESP+TCS) yanıp sönüyor ve aşırı sert olmayan frende Abs devreye giriyor. 

Acaba Lastikler değiştir mi diyor ? Tahminim  25bin km civarı yol yapmıştır. Lastikte iz derinliği yarıdan fazla, gözle görünen bir deformasyonda da yok.    215 55 R16 modelleri gereksiz pahalı. 205 55 R16  daha uygun gibi gözüküyor. Fiyat neredeyse yarı yarıya.   Önce Güvenlik sonra konfor öncelikli tercihim. Marka mode ve ebat konusunda ne tavsiye edersiniz ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Hakan Yüce yazdı:

Selamlar üstadlar,

Lastik konusu açılmışken bende araya gireyim dedim :) Focus  MK3 TDCI  aracımda 215 55 R16 Michelin p. HP lastik var (orjinal lastikleri) araç 40 bin (Kışın kış lastiği kullanıyorum.)  Düşük hızlarda gaza yüklenince sarı kayan araba ışığı  (ESP+TCS) yanıp sönüyor ve aşırı sert olmayan frende Abs devreye giriyor. 

Acaba Lastikler değiştir mi diyor ? Tahminim  25bin km civarı yol yapmıştır. Lastikte iz derinliği yarıdan fazla, gözle görünen bir deformasyonda da yok.    215 55 R16 modelleri gereksiz pahalı. 205 55 R16  daha uygun gibi gözüküyor. Fiyat neredeyse yarı yarıya.   Önce Güvenlik sonra konfor öncelikli tercihim. Marka mode ve ebat konusunda ne tavsiye edersiniz ? 

25.000 km'lik lastiğin o kadar tutuş kaybı yaşamaması lazım ancak başına nelerde geldi bilemeyiz tabi. Ama alınan sinyaller "beni değiştir" diyor. 

215 taban ölçüsü pahalı, hiç gerek yok. 205-55-16 alabilirsiniz. goodyear tavsiyemdir.

--0 dakika sonra eklendi--
8 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

satmayı düşünmüyor muydun? en son öle kalmış aklımda

o hep aklımda ama en az 1 sene daha bende araba... bakalım kasımda kışlıkları takıcam. nisanda bu yazlıklara tekrar geçsem acaba bir yaz daha beni götürür mü durumunu düşünüyorum. sanırsam götürür :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tavsiye için teşekkürler. Genel olarak Michelinden memnumum. Belki primacy Hp modelinde bir sıkıntı vardır. 

Araç genelde uzun yol yapıyor. Bursa- Altınoluk. Birde günlük 25km eşim işe gidip geliyor. Sürekli asfaltta toprak yol görmedi. 

--46 minutes later eklendi--

Son olarak lastik basıncı olarak sol kapı içinde bulunan etikette  belirtilen değerleri dikkate alıyorum. Bunun dışında farklı bir görüşü olan varmıdır ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Hakan Yüce yazdı:

Tavsiye için teşekkürler. Genel olarak Michelinden memnumum. Belki primacy Hp modelinde bir sıkıntı vardır. 

Araç genelde uzun yol yapıyor. Bursa- Altınoluk. Birde günlük 25km eşim işe gidip geliyor. Sürekli asfaltta toprak yol görmedi. 

Son olarak lastik basıncı olarak sol kapı içinde bulunan etikette  belirtilen değerleri dikkate alıyorum. Bunun dışında farklı bir görüşü olan varmıdır ?

Primacy hp ler böyle ben dahil aynı şikayeti çok duydum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Hakan Yüce yazdı:

bende de primacy var. ölçüler aynı değil ancak hafif gaza yüklenildiğinde sürekli patinaja dolayısıyla tcs ye kalıyorum. pata küte yapıp duruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Teoman Saraç yazdı:

Son 18 yıldır para verip Michelin almadım, fransız sevmiim

Sonra niye ehtiyarrrr diyolar diyon :D

Herşeyi görüp söylemen mi lazım :)

--0 dakika sonra eklendi--

Allah Allah...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Mert Yürüyen yazdı:

bende de primacy var. ölçüler aynı değil ancak hafif gaza yüklenildiğinde sürekli patinaja dolayısıyla tcs ye kalıyorum. pata küte yapıp duruyor.

Çok takılmayın. 

Bu Michelin'e özgü bir durum değil maalesef.

20.000 km'yi geçen hemen her marka ve model lastik asfalt niteliğine de bağlı olmak kaydı ile bu hareketleri çekiyor (bkn. Antalya kaymak asfaltı ve daha 10K olmamış F1 Asymm 2). 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Yakup Ç. A., başlığı Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.