Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

1 saat önce, Erdoğan G. said:

Volvoda üzerinde Michelin Primacy 3 geldi, 1-2ay dayanabildim, şehir içinde, şehir dışında devamlı arabanın arkası oynuyordu,Şehir icinde dışa doğru eğimli bir göbekte arkası kaydı. Defalarca gecerim oradan, 1 defa focusum da kaymisti. (Michelin primacy hp vardi uzerinde) neyse topladım volvo ile devam ettim. 
Antalya şehir içinde eski valilik arkasından dönerciler carşısına doğru giderken tam balbey camisinin köşesinde sağa doğru giderken yine arkadan kaydı, çok da yavastım, dar bir geçiş zaten, manuelde olsa 1-2 vites hızında yani. 
Antalya-Isparta arasında cok hafif bir virajda, normalde hız bile kesilmeyecek kadar tatlı bir virajdı. Gündüz gözüyle uzaktan bir köpek gördüm, o hafif virajda fren yaptım, panik fren bile değil, uzaktan gordum cunku, abs bile ara ara devreye girerken arkasi sağa sola oynamaya başladı. 
Tüm bu anlattıklarım kuru zeminde 15 derece sıcaklık üstünde,lastiklerin havası normal iken başıma geldi. Yok boyle kötü bir lastik. Lanet olsun piyasaya sokana, volvoya koyana. 

Hemen satışa koydum malum siteye 1500 kmdeki 4 lastiği 700ye sattım, Goodyear eagle f1 asimetric 2 aldım, konfor arttı, yol tutuş şahane, daha sessiz, çok çok rahat ettim, kesinlikle tavsiye ederim. 

aynı lastiği bende kullanıyorum (michelin), bazen gaza fazla yüklenmelerde patinajda kalabiliyor ama bahsettiğiniz durumların hemen hiçbiri yaşanmadı. bir daha alır mıyım, pek sanmıyorum, goodyear yada nokian deneyebilirim fakat bu michelinden koşarak kaçtığım anlamına gelmiyor. yol tutuşundan oldukça memnunum.

bu antalyanın yollarında birşey olmasın? cem hoca da şikayetçi, serdar yaman da kısa süreler kaldı orada oda şikayet ediyordu, bir ziyaretimde çok kısa bende serdarın ecoboostunu kullandım, gerçi fazla yüklendik ama araç kafadan kayıyordu... 

neyse keşke bayiye gidip durumu anlatsaydınız belki lastiklerinizi incelemeye falan gönderirlerdi, çünkü bahsettiğiniz durumlar normal lastik tepkileri değil, sadece michelin değil çok daha ortalama lastik markaları bile bu kadar standart arabalarda bu kadar ekstrem kaymalar yaşamaz. en azından ben yaşamadım, yaşayan bir tanıdığıma da rastlamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mert Yürüyen Benim anlattıklarımdan sadece 1 tanesi antalya için geçerli, diğerleri hep ısparta, ıspartada yaşıyorum sonuçta. 0 km Volvolar ya michelin ya da continental ile geliyor, donanım haberdeki v40 başlığında michelin gelenlerin hepsi benzer şikayetlerden muzdarip.  Focusum da michelin gelmişti, primacy hp idi, o bu kadar kötü değildi, ama primacy 3 ten uzak durun derim. Volvonun goodyear tanesini 230a aldım, michelin primacy 350 civarında, heyecana hiç gerek yok^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Erdoğan G. said:

@Mert Yürüyen Benim anlattıklarımdan sadece 1 tanesi antalya için geçerli, diğerleri hep ısparta, ıspartada yaşıyorum sonuçta. 0 km Volvolar ya michelin ya da continental ile geliyor, donanım haberdeki v40 başlığında michelin gelenlerin hepsi benzer şikayetlerden muzdarip.  Focusum da michelin gelmişti, primacy hp idi, o bu kadar kötü değildi, ama primacy 3 ten uzak durun derim. Volvonun goodyear tanesini 230a aldım, michelin primacy 350 civarında, heyecana hiç gerek yok^_^

fiyat çok iyi, hayırlı olsun. sonucunda kendini güvende hissetme durumu, iyi yapmışsınız, güle güle kullanın :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

herkese iyi günler

ford focus 3 aracıma lastik arıyorum. hem uygun hemde iyi bir tercih yapmaya çalışıyorum. ebatlar 215-55-16 ilk aklıma gelen falken oldu 190 tl fiyat aldım. birde dayton marka lastik var bridgestone un 2. ürünü onada 200 tl fiyat aldım. özellikle dayton hakkında bilgi sahibi olan var mı ne önerirsiniz. şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 saat önce, Erdoğan G. said:

Lastik ebatınız nedir? Fiyat iyi gibi duruyor nerden aldınız acaba? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Burak Ün said:

herkese iyi günler

ford focus 3 aracıma lastik arıyorum. hem uygun hemde iyi bir tercih yapmaya çalışıyorum. ebatlar 215-55-16 ilk aklıma gelen falken oldu 190 tl fiyat aldım. birde dayton marka lastik var bridgestone un 2. ürünü onada 200 tl fiyat aldım. özellikle dayton hakkında bilgi sahibi olan var mı ne önerirsiniz. şimdiden teşekkürler.

Kuru performansı ve konforu iyi denilmiş.

Bu lastiklerin tamamına bakabildiniz mi fiyat olarak? 

Michelin Primacy  3

Goodyear Efficient Grip Performance

Continental ContiPremiumContact 5

Dunlop Sport BluResponse

Pirelli Cinturato P7 Blue

Bridgestone Turanza T001

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Yakup Çağatay said:

Kuru performansı ve konforu iyi denilmiş.

Bu lastiklerin tamamına bakabildiniz mi fiyat olarak? 

Michelin Primacy  3

Goodyear Efficient Grip Performance

Continental ContiPremiumContact 5

Dunlop Sport BluResponse

Pirelli Cinturato P7 Blue

Bridgestone Turanza T001

aslında diğerlerine pek bakamadım. sadece tanıdığım yerlerden aldığım fiyatlar bunlar. açıkçası 4 lastiğe verebileceğim max tutar 900 tl. bahsettiğiniz markaları da bir araştırayım. ankara da ikamet ediyorum şuan için tavsiye edebileceğiniz biryer olursa sevinirim :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Burak Ün said:

aslında diğerlerine pek bakamadım. sadece tanıdığım yerlerden aldığım fiyatlar bunlar. açıkçası 4 lastiğe verebileceğim max tutar 900 tl. bahsettiğiniz markaları da bir araştırayım. ankara da ikamet ediyorum şuan için tavsiye edebileceğiniz biryer olursa sevinirim :D

Ölçüyü 205'e çekip bunu almanızı önerebilirim. 720 tl

http://kolayoto.com/goodyear-efficientgrip-205-55r16-91v-11414.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Yakup Çağatay said:

Ölçüyü 205'e çekip bunu almanızı önerebilirim. 720 tl

http://kolayoto.com/goodyear-efficientgrip-205-55r16-91v-11414.html

ölçüyü 205 e çekme konusunda çekincelerim var ama? çok büyük bi fark olurmu acaba yada focus 3 lerde 205 te kullanılıyormu? linkteki lastik gerçekten iyiye benziyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Burak Ün said:

ölçüyü 205 e çekme konusunda çekincelerim var ama? çok büyük bi fark olurmu acaba yada focus 3 lerde 205 te kullanılıyormu? linkteki lastik gerçekten iyiye benziyor.

3 kıştır 205 kullanıyorum. Hiçbir sorun yok rahat olun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20 dakika önce, Burak Ün said:

Sorun değil, sadece serviste yeni lastik ayarı yaptırmanız iyi olur, hız & tüketim gerçek olsun diye.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

38 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Sorun değil, sadece serviste yeni lastik ayarı yaptırmanız iyi olur, hız & tüketim gerçek olsun diye.

lassa impetus revo 2+   205  için 200 tl fiyat aldım polatlıda muhtemelen alıcam. lastik takıldıktan sonra yapılan rot balans ayarından başka bir ayar yaptırmam gereklimi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

22 dakika önce, Burak Ün said:

lassa impetus revo 2+   205  için 200 tl fiyat aldım polatlıda muhtemelen alıcam. lastik takıldıktan sonra yapılan rot balans ayarından başka bir ayar yaptırmam gereklimi ?

Bence yanlış yapıyorsunuz ama muhtemelen tanıdıklardan lastik alıp taktırmak için :) 

Başka bir ayara gerek yok, hayırlı olsun.

NOT: Yukarda dediğim yazılım ayarı hariç tabi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.