Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

• 2 hafta sonra...

Valla abi bu Dunlop un önerdiğin lastiği niye bu kadar ucuz diye kıllanmadım değil. 

Ben normal rakiplerinden çok ucuz şeylerden kullanıyorum maalesef. Bu yüzden bu lastikten de kıllandım. 

Sizin Michelin ile ilgili söylediklerinizden sonra Continental CPC 5 ve CSC 5 modellerine ve Goodyear Efficient Grip Performance modeline bakıyorum. Galiba Cem bey de Goodyear ı önermişti bir yerde. 

Dunlop içinde SP Sportmax TT ve RT modelleri sanki bizim arabalarımız için uygun. (Sitesinden baktım da onlar var alınabilecek galiba.) :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla abi bu Dunlop un önerdiğin lastiği niye bu kadar ucuz diye kıllanmadım değil. 

Ben normal rakiplerinden çok ucuz şeylerden kullanıyorum maalesef. Bu yüzden bu lastikten de kıllandım. 

Sizin Michelin ile ilgili söylediklerinizden sonra Continental CPC 5 ve CSC 5 modellerine ve Goodyear Efficient Grip Performance modeline bakıyorum. Galiba Cem bey de Goodyear ı önermişti bir yerde. 

Dunlop içinde SP Sportmax TT ve RT modelleri sanki bizim arabalarımız için uygun. (Sitesinden baktım da onlar var alınabilecek galiba.) :D

İyi araştır sonra taklaya gelme. Siteden verdiğim adres geçen senenin üretimidir falan. 300TL den fazla para verme lastiğe ama kötü bişeyde alma derim. Ama Michelin Primacy HP yi üstüne para verselerde alma.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Michelin Primacy HP

Benim arabamda bu lastikler var. Şimdiye kadar herhangi bir olumsuz yanını hatırlamıyorum ama olumsuz yanını tespit etmek için başka bir lastikle de kıyaslamak lazım. 

Ancak Europa'da yıllarca Michelin Energy Saver kullandıktan sonra Pirelli cinturato P4 lastik aldım. Oldukça memnunum. Hem kuruda, hem ıslaktaki performansı iyi bence. Hatta kurudaki performası için Michelin Primacy hp lerden daha iyi diyebilirim. Acil frende durumu neolur bilmiyorum ama hafif sert frende oldukça iyi durduruyor pirelliler. 

Çok sert lastik, yol sesi yapar şöyle böyle derler pirelli için, eğer korkmasam valla cinturato p7 alıp geçeceğim focus a da ama işte her ne kadar cinturato p4 ü denemiş olsamda p7 ye cesaret edemiyorum. 

http://www.n11.com/21555-r16-goodyear-efficientgrip-performance-93v-ut-2014-P20788085

Goodyear ları 250 tl ye buldum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Aracın üstünde 185x65 r14 kışlıklar var. Fakat yazlık 185x65 r14 mü alsam yoksa 175x70r14 mü alsam farkı ne olur acaba. Aracım 2000 model estate(sw) çelik cant var. lassa atracta buldum sıfır 4ü 500e takma balans dahil 2 yıl garanti 5 taksit. sizinde fikrinizi almak istedim.

http://www.kliksa.com/urun/lassa-185-65-r14-86t-atracta-oto-lastigi/901907079?gclid=CNDUorOHnL4CFZMQtAodLTMAMQ

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

lastik seçimi ile ilişkili bir çok konu var, tam karşılığı değil ama bu soru için burayı seçtim;

1.6 EB aracımın üzerindeki lastiklerle 48.000km devirdim, lastikler çok kötü görünmüyordu ancak, yol tutuşta biraz zafiyetler başlayınca değişiklik zamanı dedim; üzerindeki conti prem cont2   215/55 r16 97w lastikler değişecek. ayni özelliklerde cpc5 siparişi verdim; 93v ellerinde vardı, ben tercih etmedim, taktırsam olur muydu. bir taraftanda merakım, EB için yük ve hız endeksi hangi sınıra kadar almak sorun olmaz, veya genel olarak bu konuda nasıl bir kural vardır

diğer seçenekler, conti eco cont daha uygun fiyatlı tercih edilebilir miydi, conti sport cont daha pahalı bir seçenek değecek bir fark var mıdır, ne dersiniz....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

lastik seçimi ile ilişkili bir çok konu var, tam karşılığı değil ama bu soru için burayı seçtim;

1.6 EB aracımın üzerindeki lastiklerle 48.000km devirdim, lastikler çok kötü görünmüyordu ancak, yol tutuşta biraz zafiyetler başlayınca değişiklik zamanı dedim; üzerindeki conti prem cont2   215/55 r16 97w lastikler değişecek. ayni özelliklerde cpc5 siparişi verdim; 93v ellerinde vardı, ben tercih etmedim, taktırsam olur muydu. bir taraftanda merakım, EB için yük ve hız endeksi hangi sınıra kadar almak sorun olmaz, veya genel olarak bu konuda nasıl bir kural vardır

diğer seçenekler, conti eco cont daha uygun fiyatlı tercih edilebilir miydi, conti sport cont daha pahalı bir seçenek değecek bir fark var mıdır, ne dersiniz....

Kemal abicim normalde fabrika çıkışı 1.6 eb'ye W'da çıkıyor başkası da çıkıyor. Bana kalırsa V uygun olanı. 

Çünkü;

240 km/h'a kadar sürekli hızlı sürüş için V,

270 km/h'a kadar sürekli hızlı sürüş için W, eb ile bu hıza çıkmayacağınız için veya sürekli bu hızla gidemeyeceğinizden dolayı W gereksiz sert kalmış oluyor.

Conti 5 veya Dunlop alınabilir güzel ikiside.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kemal abicim normalde fabrika çıkışı 1.6 eb'ye W'da çıkıyor başkası da çıkıyor. Bana kalırsa V uygun olanı. 

Çünkü;

240 km/h'a kadar sürekli hızlı sürüş için V,

270 km/h'a kadar sürekli hızlı sürüş için W, eb ile bu hıza çıkmayacağınız için veya sürekli bu hızla gidemeyeceğinizden dolayı W gereksiz sert kalmış oluyor.

Conti 5 veya Dunlop alınabilir güzel ikiside.

yük endeksi konusunda ne diyorsun?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar benim aracım 2011 ford focus sedan

seyahat esnasında içeriye çok uğultu geliyor ustalar lasiklerden olduğunu söylediler

bu araçlara sessiz en uygun lastık ne önerirsiniz

Kamil Ökten tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • Yakup Ç. A., başlığı Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.