Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada)

Batuhan Gümüş

Önerilen Mesajlar

KU39, o da ille Kumho olacaksa...

Fiyat iyi tabii, ama çok uzun ömürlü olmayacaklarını, bir süre sonra kütük gibi sertleşebileceğini söyleyebilirim, en azından bende KU31 öyle oldu 20k km sonra değiştirdim.

Telefondan biraz arastirdim ku31i oneren cok var. Kumhoda sadece bu lastigi alin baska modele girmeyin diyende var, ama 2009da yazmis bunu. Ku39 yabanci sitelerde var testleri 5 uzerinden 4,2 vermis bir site. Sadece yazin kullanacagim icin cok onemli degil 20k gitse arabayi satana kadar idare eder :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...

Isi niye tekrar riske atiyorsunuz. Falken kotu diyemem asla ama ben olsam daha bilindik bir lastik alirdim.

Ayrica 215/50/17 yerine 225/45/17 de tercih edilebilir. Ve daha ekonomik olur.

Marka olarak petlas pt741 kullacilari var forumda. Epegi membunlardi bildiğim kadarıyla. Arastirin derim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Falken kullanmadım ama testlerde genelde orta düzeylerde kötü bir lastik değil. .Bende fiyat avantajindan dolayı GT Radial kullanmıştım aynı ebatta gayette memnundum .Petlas in ise kış lastigini kesinlikle öneririm karda süper tutunma sağlıyor. .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Falken Japonya kökenli Sumitomo grubunun markası, aslında Dunlop'un alt markası sayılabilir, ama bu Dunlop Japon olan, Amerikan olan değil, Amerikan olan da GoodYear'in alt grubu, vallahi bu şirket evlilikleri çok kafa karıştırıcı... :)

Neyse ZE914 aslında Avrupa'da seçici kullanıcılar tarafında bile bir hayli beğenilmiş bir fiyat/kalite şampiyonu lastik. Jiujitsu'dan kaliteli bir marka her halikarda. 

Bence şu aşamada değişim hiç düşünmeden yapılabilir. 

petlas konusunda forum haricinde oldukça fazla kötü yorum var

Maalesef benim izlenimlerim de böyle.

Beğenenler niye beğeniyor derseniz, bence geniş tabanlı dar yanaklı lastiği ucuza kullanma avantajına kapılıyorlar.  

Yol tutuşu limitlerde ne olur belli değil, ıslaktan hiç bahsetmiyorum bile, konfor desen dar yanak nedeniyle kötüdür diye düşünüyor herkes, lastik ömrü ve dayanıklılık nasıldır o da belli değil, az sayıda bireysel izlenim var sadece. 

Ayrica 215/50/17 yerine 225/45/17 de tercih edilebilir. Ve daha ekonomik olur.

Niye daha ucuz olsun ki, hem geniş taban hem dar yanak....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Niye daha ucuz olsun ki, hem geniş taban hem dar yanak....

225/45/17 lastiklerin 215/50/17'ye göre daha çok tercih edildiğinden yada daha yaygın olduğundan, daha fazla stoğu var ve bulunması daha kolay diye düşünüyorum. Keza gerçekten 225/45/17 fiyatları, 215/50/17'ye göre daha çok markada bulunabiliyor ve fiyatları çok daha uygun..

Tamamen bu nedenle...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Caninizdan kıymetli değil yerinizde olsam kazalara veya telafisi güç zararlara sebebiyet vermemek adına bir an önce kurtulur kaliteli ve elit lastiklerden alırdım. .

durması gereken noktadan 1 metre sonra durur ise o zaman farkı Geç de olsa anlarsınız. . Allah korusun...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Lastik Seçimi (Genel Sorular ve Yorumlar Burada) olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.