Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2016 Hyundai Elentra Tanıtıldı

Semih G.

Önerilen Mesajlar

2 dakika önce, Kutluhan A. said:

Style donanımda neden dizel ve ya Elite donanımda neden benzinli motor konmadığını anlamadım. Örnek vermek gerekirse bu durumda olunca araç direkt olarak bize hitap etmekten çıkıyor. 

Fizibil değilmiş Kutluhan'cıığğıımm :D 

@Kaan Yagizer

@Cem Boneval

:kıhkıh: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 saat önce, Mehmet Demir said:

önü çok değişti.. (ki bence gerek yoktu..ama yeni tasarımda çok güzel.. iç malzeme kalitesi artsın yeterdi ki artmış görünüyor çok photoshop lı değilse) millet alır tüp taktırır(gdi değil klasik mpi motor)..ş.içi 9 lt lerde reklamlarda..

1.4 turbo benzinli 140 bg motor bekleniyordu..gelmediği müddetçe bana hitap etmeyecek.. şimdilik üzüldüm..

ama 1.0 tit focus liste fiyatı 78 lerde idi bakmadım son zamanlarda..dizel elite elantra 82... focus un işi zor..

donanımları karşılaştırmak lazım

http://www.hyundai.com/tr/tr/Showroom/Cars/Elantra/PIP/index.html

elite donanıma baktımda; kararan dikiz aynası, otomatik park ve yan aynalarda katlanma yok.. diğer tüm özelliklerle çok iyi; 7 inç ekran, navigasyon, geri görüş kamerası vb..

lastikler uçuk geldi.. style donanıma 195-65-15, elite 225-45-17.. bence tek 205-55-16 iyi giderdi..

araç 1295 kg..eski elantraya göre yanlış hatırlamıyorsam 75 kg kadar ağırlaşmış..

dizel 1390 kg..eğer hata yoksa çok iyi bir dizel motor var, hata olacağını sanmıyorum, hızlanma değerinden belli..

136 bg..dikkat edelim tork aralığına 1500-3500 260 tork.. tork reno, opel e göre az ama aralığı geniş..hızlanma 10.5 sn

araç ebat olarak neredeyse focus la aynı..3 cm uzun 2 cm dar.

bence bu araç eski elantraya göre bayağı çok satar..

Öncelikle Hyundai Türkiye'nin turbo beslemeli benzinli motor için çalışması varmış. İlerde bu da gelebilir.

İkincisi donanımlar Fiat Egea ve sloganı ile paralel. Ne lazımsa var fazlası yok. Elite donanım artık günümüzde talep gören en çok şeyleri barındırıyor ekstrem donanım göremedim.

Full kelimesi Avrupalı kardeşlerinin yanında oldukça eksik kalıyor. (Türkiye'de)

Sonuç olarak Fiyat iyi. Çok çok iyi değil gibi gerçi daha arabayı sürmedik sadece kağıt üzerinde.

VDA bagajı vermiş yine uyanık Hyundai, SAE değeri 407 lt.

Birde torsiyon çubuklu evlat. Yine bir i30 olamayacak gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Geçenlerde yeni Elantra ile kısa bir tur attım, iç mekanı ferah, dizel motor sessiz, şanzıman hızlı ve sarsıntısızdı ancak direksiyon tepkileri, yüksek yol sesi ve kağıt üzerindeki motor verilerine nazaran zayıf performans -hissi- pek de hoşuma gitmedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 23 Mart 2016 Çarşamba at 16:00, Cem Boneval said:

Benzinli için bence turboyu beklemek lazım var olan motor şehir içi 9-10L/100km altına düşmez.

Benzinli manuel: 8,9

otomatik          : 9,5 L/100 km

Şehir içinde  11-12 litreleri bile bulur. Zira Honda Civic fabrika tüketim verileri ve Elantra'nın verileri çok yakın, Civic'ler 10-12 litre yakıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Araç tasarım olarak güzel 8/10

İşçilik 8/10

Yol tutuş 6/10 (sınıfın altında biraz tırstım,ayrıca kafa bir danışmanla test ettik el frenide kullanarak biraz çılgın bi sürüş yaptık)

Direksiyon iyi sayılır 7-8/10

Şanzıman 7-8/10

Konfor 7/10

Motor 8/10

Yol sesi 5/10

Rüzgar sesi 5/10

Ses sistemi 6-7/10

Araç ferah ve kalite fena değil ama bazı konularda sınıfının gerisinde,markayı seviyor olmakla beraber araç beklentimin altında

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.