Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Mondeo'ya Ufak Dokunuş! (türkiye)

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Euro 6'ya zaten geçildi, bahsi geçen tüketim fazlalığı Otomatik Start Stop kaynaklı, bu ay itibarıyla fark görülmeyecek.

Pratikte bir fark yoktu aslında temmuz sonrası üretimlerde.Malum start - stop söylendiği gibi mucize yaratan sistem değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Start &stop  olmayan Euro5 kullandım, şehiriçi ortalamam 10,5 lt oldu. Euro6 + s&s 8,7 lt civarına indirebilir mi, bilemiyorum. Otomatik vitesten vazgeçmeyeceğime göre şu anki hedef 1,5 lt benzinli.

1,5 lt dizel 120 ps e otomatik vites gelmesi de çok zor görünüyor, böyle bir üretmeleri yok, bu büyüklükte ki bir araca çokta verimli olmayabilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

40 dakika önce, Soner Perk said:

Yakup Bey,  2016 modeller için farklı bilgilere ulaşabildiniz mi?, 2016 lar Şubat ta gelmeye başlar sanırım.

medyada hiçbir bilgi yok, Otokoç satış elemenları da pek bilgiye sahip değil

Araçların 2016 model yılı tescil'i için menşe'i üreticiden (yani fabrikadan) 1 Ocak 2016 -sonrası- çıkması lazım. Ocak imalatı araçlar ülkemize Şubat 20 ~ gibi geleceği için showroom'da 2016 görmek için Şubat sonu - Mart başı'nın beklenmesi gerekeceğini söyleyebilirim.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Kaan Yagizer said:

Araçların 2016 model yılı tescil'i için menşe'i üreticiden (yani fabrikadan) 1 Ocak 2016 -sonrası- çıkması lazım. Ocak imalatı araçlar ülkemize Şubat 20 ~ gibi geleceği için showroom'da 2016 görmek için Şubat sonu - Mart başı'nın beklenmesi gerekeceğini söyleyebilirim.  

merak edilen ksım; acab ne gibi yeninilikler ile gelecek. Bu konunun açılışında yakup Bey bir kaç özellik açıklamıştı. acaba bunlardan başka neler olabilir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

33 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Bu kadar işte :)  Daha fazla bir yenilik yok. Malum bu model yılı bize özgü bir şey. Donanım değişiklikleri ara dönemde de yapılabilir.

Model yılı uygulamasının sadece bize özgü olduğunu bilmiyordum. Bu durumda Avrupa da 2016 lar çıkalı çok oldu.

geçmişte Temmuz-Ağustos ta bizde de başlardı.

daha fazla değişiklik için 2016 yazını bekleyeceğiz demek ki. Derken yeni kasa beklentisi ortaya çıkar.

en iyisi beklememek, elde ne varsa onu almak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Soner Perk said:

Model yılı uygulamasının sadece bize özgü olduğunu bilmiyordum. Bu durumda Avrupa da 2016 lar çıkalı çok oldu.

geçmişte Temmuz-Ağustos ta bizde de başlardı.

daha fazla değişiklik için 2016 yazını bekleyeceğiz demek ki. Derken yeni kasa beklentisi ortaya çıkar.

en iyisi beklememek, elde ne varsa onu almak

Yani, siz daha iyi bilirsiniz.

Kimi ülke bizim gibi kimi ülke Mart ayında kimisi Ağustos sonunda değişiyor. O yüzden model yılına araştırma yaparken fazla takılmamak lazım. Bu sebeple firmalar 2016 ilk çeyrek, yarısından sonra vs der. 2016 modelimizde bu olacak demezler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Kaan Yagizer said:

Mondiş için açıklana minik yenilikler (örnek : sis farının üzerinde ince led aydınlatma) bu başlıklarda açıklanmıştı, 2016 araçlarda başka farklılık yok. 

Liftback dizel seçeneğiyle gelecek mi Kaan bey.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 10.12.2015 at 23:57, Mehmet Avcı said:

Liftback dizel seçeneğiyle gelecek mi Kaan bey.

...an itibarı ile bize gelen (2,0lt altı) o yönde bir bilgi yok. 2016'da 2,0TDCI'yi Liftback için açsak mı diyorlardı, ama E6 1,5TDCI için o tür bir konuşma/yeklif geçtiğini duymadım. Aksine bir bilgi olmadığı taktirde Benzinli/Otomatik ile devam diyebiliriz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bayide 2016 için sadece 1,5 lt ecoboost için s&s gelecek, bundan başka opsiyonlar dahil en ufak bir fark yok dediler.  18" jant, farklı model deri döşeme vs hiçbiri yok diye cevapladılar.

Şu an Şubat için sipariş alıp Nisan da teslim ediyorlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.