Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Başka bir ikonun yeniden doğuşu : Yeni Mazda Miata

H. Cenk

Önerilen Mesajlar

5 dakika önce, Ozan Kar said:

benim ki biraz yabancı sulara çıkmama isteğinden :) bide 124 olarak görünüşünü çok beğendim.

Fiat bir jest yapıp türkiye pazarına "murat 124 spider" olarak getirirse beni de kazanır :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 saat önce, Ozan Kar said:

mazda olarak olmazda fiat olarak güzel bi fiyattan gelirse direk yapışmayı planlıyorum valla :D

Ben mazdanın tipini çok daha fazla beğenmeme rağmen alırsam ben de fiat alırdım. 

Çünkü miata atmosferik 1.5 130 bg düz vites  iken fiat 1.4 multiair 140 bg ile üstelik otomatik gelecek. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Ozan Kar said:

Ben ciddi ciddi kafaya koydum fiyat olarak alabilirsem alıcam.

Arabaya sığabiliyor musun? Elin / Kolun rahat hareket ediyor mu? Ona bir bak ... sonra tenteyi kapat, içine gir ... ön cam direği sana sıkıntı veriyor mu? Yolu görebiliyor musun? Kafan tavan tentesine değiyor mu?

... bunları kontrol etmeden ilerleme derim. (bence) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Ozan Kar said: Ben ciddi ciddi kafaya koydum fiyat olarak alabilirsem alıcam.

Arabaya sığabiliyor musun? Elin / Kolun rahat hareket ediyor mu? Ona bir bak ... sonra tenteyi kapat, içine gir ... ön cam direği sana sıkıntı veriyor mu? Yolu görebiliyor musun? Kafan tavan tentesine değiyor mu?

... bunları kontrol etmeden ilerleme derim. (bence) 

Gerekirse ameliyatla küçülürüm abi :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

124 Spider 140 190 200 pslik 3 motorla çıkması muhtemelmiş. Sadece 190lıkla 200lük arasında bir seçim olabilirmiş. Abarth versiyonunda güçlendirilmiş frenler sert süspansiyonlar ve daha kaba bir gövde olacakmış şu şekide : wcf-abarth-124-spider-render-abarth-124-

Siyah mat kaput opsiyonel olacakmış her araçta. 2017de Abarth'ın bu modelle WRC'ye katılması olası. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...

Miata'nın pabucu dama atıldı.

Fiat 124 Spider Abarth tacı ele geçirdi yürüyor.

Cenevre'de tanıtımı yapıldı. Ama stüdyo çekimleri daha güzel.

Fiat-124_Spider_Abarth_2017_1024x768_wal

Sürücü koltuğuna oturunca araba ile bütünleşme hissi ve kokpitteki görüntü ekstra adrenalin deşarjı ile nabzı hızlandırmaya yetiyor.

Mazda'nın aksine bunda uzun adamlar bile göreceli rahat bir oturma pozisyonu buluyor. 

Ele iyi oturan orta nokta işaretli direksiyon niyetin kötü olduğunu hemen farkettiriyor, birbirine yakın alüminyum pedallar ve tıkır tıkır çalışan kısacık kollu 6 ileri şanzıman da öyle. 

Pratikliğe ve sadeliğe diyecek yok, üstsüz gezme farz olduğu halde yağmur tehdidi oluştuğu anda bir kilidi çözüp aracın üstünü elle çekerek kapatmak taş çatlasın 3 saniye, yani en hızlı elektronik sistemnden kat kat hızlı. :)

Kaput ve bagaj kapağı mat siyah folyo ile kaplı, seçimlik renkler ise mavi, gri, kırmızı, siyah ve beyaz, sanırım beyaz ve kırmızı satış lideri olur. 

17" jantlar, Bilstein süspansiyon, Brembo'dan gelen dört pistonlu fren sistemi ve dört çıkışlı egzoz sistemi küçük canavarın haşarılığını kontrol altında tutmak için olmazsa olmazlar. 

1.4 Turbo benzinli motor 170 PS ve 250 Nm tork ile bir performans makinesi gibi görünmese de 1000 kg civarındaki ağırlığı 7 saniye altında 100 km/h hıza çıkarmaya ve otoyolda da saatte 230 km üstünde yol almaya yetiyor. 

50:50 ağrılık dağılımı ve kısa boyu da hafiflikle birleşince hiç olmadığı kadar kıvrak ve canlı kullanıma izin veren bir "oyuncak" çıkıveriyor ortaya...

@Ozan Kar kardeşime ithaf olunur :)

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.